Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Majitelé tmavých laků - pomoc!


vitin

Recommended Posts

Původně zaslal: OK406

Umýt a pak setřít jelenicí. Nemýt na sluníčku. To pak dělá ty "fleky". Umýt ve stínu + utřít + ošetřovat kosmetikou. Nikdy né na přímém slunci !!!

Na slunci ne, ale přesto když ta kapka zaschne tak potom ničím nejde dolů, jen zas namočit a utřít, nebo voskem a leštit. Ještě to zkusím umýt jinde jinou vodou, třeba bude měkčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestavte auto poblíž jedlí a jehličnanů, já je měl asi 5 metrů od jedlí a jak tvoří šišky nebo co, tak z toho teče pryskyřice. I přes tu vzdálenost za pomoci větru mi to zasvinilo auto, jak to zaschlo, ztvrdlo to jak epoxy a za boha to nešlo dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Nestavte auto poblíž jedlí a jehličnanů, já je měl asi 5 metrů od jedlí a jak tvoří šišky nebo co, tak z toho teče pryskyřice. I přes tu vzdálenost za pomoci větru mi to zasvinilo auto, jak to zaschlo, ztvrdlo to jak epoxy a za boha to nešlo dolů.

Pokud možno, tak pod žádné stromy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Neon

... Takže já bych do myčky v životě nejel!!:roker

No to ti ani nebudu psát, kde to myl předchozí majitel ;)

A věz, že na laku to je dost poznat ... nedávno jsem se o tom bavil se známým ... s ropisem jsem v myčce nebyl, ani předchozí majitel a lak má fajnovej (ikdyž to není metla, na které to je více vidět) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co já mám zkušenost, tak auto po našampónování opláchnout vodou a pak to stačí otřít nějakým ručníkem. Není ani potřeba jelenice. No a čas od času auto poté i navoskuji. Ale pro týdenní umývání stačí auto jen osušit tím ručníkem. A nejsou nikde žádný čmouhy a lesk je taky. Je to práce na 10 minut.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tipů mám na vyzkoušení dost, budu zkoušet a nejjednodušší a nejúčinnější pak napíšu. Docela se mi zamlouvá ta stěrka, zkoušel jsem to a pak se toho lekl, ale fungovalo to parádně. Jestli to ale RomanNR dělá, tak jdu do toho taky. Musím koupit nějakou širokou fajnovější gumu a dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady v profesionální ruční myčce používají normální stěrač. Je dost velký (tipuju tak 55 až 60 cm), s normální plechovou kostrou. Sice jsem se bál, aby to nepoškrábali, ale daří se jim to bez poškození. Je to zřejmě nejrychlejší způsob. Tvarem se hezky přizpůsobuje karoserii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: olda

Já utírám auto hned po umytí,dokud je ještě mokrý švédskou utěrkou,nebo jelenicí,ale úplně do sucha,pak nemám na černý barvě žádný fleky.:papa

Tak to je přesně ono. Já sem si sešil (tedy já ne) 4xšvédskou utěrku, takže velikost je nyní jako bývaly plínky a v poho. Jelenici mám taky, tou to jde úplně nejlépe, ale zdá se mi že při utírání víc dře lak. Ta utěrka je v poho. Na okna mám útěrku bez chlupů a tím je dílo dokončeno. Na chalupě mám vodu s obsahem jílu (ve studni samo) a po uschnutí bez utření to nejde dolů ani voskem.:mrk:mrk:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s tím stěračem to není špatnej nápad, zkoušel jsem tu stěrku, jde to parádně ale stěrač by byl lepší. Jenže bohužel ty kapky tam zůstanou taky, sice už jdou vidět míň, ale jdou. Je to jak říká Bigoš, nejde to dolů, tady je sice vodovod, ale povrchová voda z přehrady a asi má obsah jílu nebo železa. Vápna moc nemá, musí to bejt nějakej jinej sajrajt. Asi nejlepší bude použít ten stěrač a dodělat to vlhkou utěrkou a pak suchou aby nezůstaly šmouhy. Pracný ale jediný řešení.:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

No tak chlapi, koupil jsem dvě ty švédský utěrky, musím poděkovat za tip, naprostá spokojenost. Taková maličkost za pár korun, ale co ušetří práce! Na tom mým laku nezůstane ani šmouha, dokonce jsem jednu nechal na skla zvlášť a ani na sklech není proti slunci šmouha. Musí se ale hodně ždímat. Je to super a moc díky! Konečně mám auto za dvacet minutek jak nové. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Přesně tak. Není na poctivou ruční práci. Já mám jelenici. Chvíli to trvá než utřu do sucha auto, ale výsledek stojí za to:super

Jelenice bude asi ještě lepší, ale až bude víc peněz. Nejdřív jsem chtěl taky zjistit, jestli to funguje. Co se týká myček, tak já se v laku vidím jak v zrcadle, ale soused jezdí pravidelně myčkou, pořád se hádá jak je to perfektní a že mu do toho dají vosk, ale auto má matné. Rozčísla to až jeho ženská, kdyby prý nebyl línej a auto umyl ručně jako já, tak by prý bylo ještě hezké jako to moje. To byla kudla do zad vůči němu a od tý doby mě nenávidí.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu, že stojí o nějaký peníz více. Před použitím ji dám do kýble s vodou, aby změkla. Jsem s ní za ty peníze spokojení. Používám ji často a zatím spokojenost. Mohu jen doporučit. Není nad ruční umytí a když si to udělá sám!!! Co má já svoji 406, tak v myčce byla jen jednou a to z důvodu, že při na tankování jsem dostával body a za určitý počet bodů jsem mohl do myčky! Ale i za to mě moje 406 potrestala a to, že jsem zatáhl ruční brzdu a ona se mi utrhla.:D Od té doby zná je ruční poctivé mytí!!:super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wapkou to nedelam, protoze se pak voda dostane i tam, kam by nemela. Umeju hadici, pak to vezmu kyblem se saponatem, ve kterem je integrovan vosk, po umyti samponem opet poradne splachnu vodou, a rozlestuji jelenici, a autak se leskne jak psi koule (skoda, ze mame fenku). Do mycky nejezdim - za prve, protoze nemuzu kvuli kridlu, za duhe, at si kdo chce co chce rika, kartace nici lak a pokud jedete do mycky hned za nekym, tak si vsechnu spinu namatlate na auto, sice to umejou, ale uz nekolikrat se mi stalo, ze malo. Btw. mycka i po navoskovani a "ususeni" stejne nechava fleky. Tak to jen tak, abych si navysil pocet prispevku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted me asi bude nesnaset jeden clen P-C, ale zna dobry zpusob odstranovani much z auta, houbickou na nadobi, jde to i s lakem :-D

clene P-C promin :-(, ale proste mi to nedalo, nenapsat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

ted me asi bude nesnaset jeden clen P-C, ale zna dobry zpusob odstranovani much z auta, houbickou na nadobi, jde to i s lakem :-D

clene P-C promin :-(, ale proste mi to nedalo, nenapsat

Hlavně že je hmyz pryč a důkladně! :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...