Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Majitelé tmavých laků - pomoc!


vitin

Recommended Posts

Mám P 306 tmavě modré barvy, která je efektní ale má jednu velkou chybu. Kdykoliv umyju auto, tak mi na laku zůstanou světlé fleky od kapek vody, zkoušel jsem kdejaké mycí šampony ale bez výsledku. Jediné řešení je auto přeleštit voskem, ale to je strašně náročné a přece po každém mytí nebudu celé odpoledne voskovat auto? Kdo s tím má nějakou zkušenost a ví, jak se toho po mytí auta zbavit bez dřiny?

Vím, pomohlo by přestříkat auto na světlou barvu, ale to se mi teda moc nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: olda

Já utírám auto hned po umytí,dokud je ještě mokrý švédskou utěrkou,nebo jelenicí,ale úplně do sucha,pak nemám na černý barvě žádný fleky.:papa

No jelenici se mi kupovat nechce, ale tu utěrku zkusím, dík. Potíž je, že než dojdu na druhou stranu auta, je suchá. Budu ji muset zas namočit a utřít, no není to jednoduché. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Já to nijak neřeším, po umytí je stejně auto za chvilku ve stejném stavu jako před mytím

Tak to máš sice pravdu, ale přece jen pár dní vydrží čisté a těch pár dní jezdit s těmi fleky, to je hnus, to je lepší auto raději nemýt. Za deště je to fuk, ale v těchto dnech to hodně vadí a navíc vzhledem k tomu že neprší, mám tam centimetrovou vrstvu prachu. Já myslel něco podobného jako nějaká leštěnka která se proti flekům používá jinde, ale neleptá lak. Například funguje Diava, která se asi už nevyrábí, ale nevím co by udělala s lakem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když cca dvakrát do roka projedu myčkou, tak součástí je i vosk a sušení, tak nějak takovéto problémy nemám.

Nicméně, pokud si auto myjete ručně (což nechápu), je nanejvýš vhodné jej pak také ošetřit voskem, neboť tím samotným umytím bez následného ošetření tomu laku dáváte na pr*el mnohem víc než průjezdem myčkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím. Utěrka z mikrovlákna (švédská) bude fungovat. Nicméně já jí nepoužívám. Myju vlažnou vodou a houbou a postupuji od střechy dolů. Spodní části dveří a kola až nakonec. Vodu v kýblu udržuji čistou. Na závěr, dokud je ještě auto mokré, ho spláchnu čistou studenou vodou. Ovšem pokud máš vodu tvrdou, tak opláchnutím se fleků nezbavíš. Pak jen ta utěrka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já meju a voskuju ručně do myčky nee, protože nevim jak by dopadla moje stříška na lvíčeti a a ni to vědět nechci a zas taková práce to neni, když máte aspoň trošku rádi svoje autíčko

[upravil dne 6/8/07 kohlla]

post-0-14109596125553_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Původně zaslal: kohlla

Já meju a voskuju ručně do myčky nee, protože nevim jak by dopadla moje stříška na lvíčeti a a ni to vědět nechci a zas

Dyť tam žádnou střechu nemáš, tak se myčky neboj :)

jj, v podstate se to da aplikovat i misto sprchy :myslim:mrk:mrk:mrk :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Souhlasím. Utěrka z mikrovlákna (švédská) bude fungovat. Nicméně já jí nepoužívám. Myju vlažnou vodou a houbou a postupuji od střechy dolů. Spodní části dveří a kola až nakonec. Vodu v kýblu udržuji čistou. Na závěr, dokud je ještě auto mokré, ho spláchnu čistou studenou vodou. Ovšem pokud máš vodu tvrdou, tak opláchnutím se fleků nezbavíš. Pak jen ta utěrka.

No ta tvrdá voda bude asi ten problém. Ale destilkou to mýt nebudu, tolik to auto zas nemiluju. No nic, budu utírat.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po umytí setřít jelenicí pak navoskovat. Jak psal OK - dělat to ve stínu a pokud možno když je vychladlý motor (kapota). Jinak si myslim, že to nemůže rozhodně škodit laku, když je jemná houba, auto se před tím opláchne wapkou, nebo hadicí a po sléze ošetří voskem ... Takže já bych do myčky v životě nejel!!:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...