Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206CC prohození bezp. pásů


Miras

Recommended Posts

Trochu mě trápí, že na bezpečnostním pásu spolujezdce mi chybí spona (to oplastovaný kovový cosi, co se zacvakává do zámku vedle sedadla). I kdyby se mi povedlo někde sehnat jen tuhle malou součástku, stejně asi nebude cesty jak jí nasadit. Spodem to nepůjde (musel bych pás rozpárat a zase sešít), vrchem jedině rozebrat navíječ, což asi taky nebude záležitost na dvě minuty. Novej pás by byl optimální, ale většinou jezdím sám, není to zas taková priorita a peněz nazbyt momentálně není. Hříšná myšlenka mě tedy napadla:

Pasoval by tam pás ze zadních sedaček? Optimálně ze sedadla za řidičem (tam stejně v životě nikdo sedět nemůže:), ale i pravý zadní sedadlo by pás mohlo postrádat snáž než spolujezdcovo. Koukal sem na čísla dílů, ty sou jiný, ale v čem přesně je rozdíl? Je to nesmysl, mám na to úplně zapomenout, nebo by to teoreticky jít mohlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, pravda že předpínače vzadu nebudou. Teď je otázka, co je horší. Jestli bejt nepřipoutanej úplně, nebo bejt připoutanej, ale bez předpínače. Asi je to oboje na zlomení vazu, co?:roll

Sehnat pás na vrakáči bude hádám docela oříšek, cenu novýho snad ani radši nevědět... Chjo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybys chtěl vědět proč, tak vyjma toho předepínače má také ten zadní pás zpravidla jinou montážní polohu, takže by vůbec nešel namontovat, a i kdyby náhodou nějak jo, zůstane zaseklý a nebude navíjet, protože bude jinak orientován.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdělaný sem to neměl, ale řek bych že konstrukčně sou přední a zadní pásy v CC hodně podobný. V dnešní době šetření kde se dá, bych se nedivil, kdyby si kluci vývojáři ušetřili práci a zadní pásy byly totožný s předníma.

Každopádně je problém v tom předpínači, to sem si neuvědomil...

[upravil dne 6.8.2007 Miras]

post-0-14109596125349_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Miras

Trochu mě trápí, že na bezpečnostním pásu spolujezdce mi chybí spona (to oplastovaný kovový cosi, co se zacvakává do zámku vedle sedadla). I kdyby se mi povedlo někde sehnat jen tuhle malou součástku, stejně asi nebude cesty jak jí nasadit. Spodem to nepůjde (musel bych pás rozpárat a zase sešít), vrchem jedině rozebrat navíječ, což asi taky nebude záležitost na dvě minuty. Novej pás by byl optimální, ale většinou jezdím sám, není to zas taková priorita a peněz nazbyt momentálně není. Hříšná myšlenka mě tedy napadla:

Pasoval by tam pás ze zadních sedaček? Optimálně ze sedadla za řidičem (tam stejně v životě nikdo sedět nemůže:), ale i pravý zadní sedadlo by pás mohlo postrádat snáž než spolujezdcovo. Koukal sem na čísla dílů, ty sou jiný, ale v čem přesně je rozdíl? Je to nesmysl, mám na to úplně zapomenout, nebo by to teoreticky jít mohlo?

To by mě zajímalo, jak tu sponu někdo sundal. Stejnou cestou by šla nandat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

To by mě zajímalo, jak tu sponu někdo sundal. Stejnou cestou by šla nandat.

No nevím, ale řekl bych že v jednom kuse se z toho pásu nedostala. Tohle je takovej trochu složitější ježek v kleci :)

Jak je pás uchycenej v navíječi? Zaprvý čekám nějaký ukončení nepřející nasazení spony a za druhý čekám že jak to otevřu, vyskáče z toho na mě kupa součástek, který pak těžko budu vracet na původní místo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nějaké divné. Že by ji někdo sundával pilkou? Nebo hydraulickými nůžkami? Auto je po havárii? Proč by tam pak montoval pás, bez spony?

Zajímal by mě ten důvod a postup, proč je to bez spony???

Spíš bych očekával, že je někde zapadená pod krytem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Spíš bych očekával, že je někde zapadená pod krytem.

Ty jo, chlape, já ti neskonale děkuji, protože MÁŠ PRAVDU!:potlesk

Prvně sem si taky říkal že by tam někde mohla bejt, ale po letmým vyzkoušení na druhý straně sem usoudil, že se tam nemohla dostat. Leč nasadil si mi brouka do hlavy, trochu sem to kolem navíječe odplastoval a hle, ležela tam, mrška, nenápadně schovaná úplně dole. Ale teda absolutně nechápu jak se tam mohla dostat. Pás je nahoře provlečenej takovým kovovým okem, přivařeným ke kastli, měl sem hodně co dělat abych jí protáhnul zpátky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...