Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak se provede výměna gufer ventilů motoru?


bery

Recommended Posts

Zdravim do klubu,mám dotaz.Chci vyměnit gufera,co těsní vedení ventilů motoru.Nevím jestli se to dá provádět doma.Asi tam tudy proniká olej do spalovacího prostoru,na což se chci taky zeptat.Protože důvody,proč to chci vyměnit,jsou,že při startu se silně zakouří bílým kouřem,ale pak už je to v pohodě.dozvěděl jsem se,že to může být i stíracími kroužky nebo právě těmi gufery u ventilů.Dík za rady,odpovědi třeba i na můj mail berynap@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to dělá taky.....že když nastartuju studenej motor, tak to bíle zakouří....ale to je tím, že Ti ještě nepracuje kat...!!! možná trocha oleje tam jde taky...ale nepatrně málo...to by ten kouř byl spíš modrý, kdyby Ti to papalo olej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten kouř je spíš modrošedý.Ještě to posoudim,ale podle všeho,kdyby to bylo od oleje,tak jsou to ty gufera dříků ventilů.Těsnění pod hlavou je vyměněnný a hlava byla před tím zbroušena.Takže co jinýho ještě.Další horší varianta jsou podpálený kroužky,ale nevim.Mě jde teď o to,že se snad musí znovu shodit hlava,aby se vyměnily ty gufera ventilů a to znamená zase nový těsnění.No jetli to jde bez sundání hlavy.Chápu,že na sundání pružiny ventilu je potřeba tlaku(jednoduchýho lisu-třeba za pomoci mehcanizmu stolní vrtačky),ale to je hlava venku.A pokud zůstane v autě a podaří se pružinu nějak zmáčknout a ventil se zajistí horní úvratí pístu,tak jsetli to půjde.Slyšel jsem,že i když se dá horní úvrať pístu,tak si stejně ventil sjede o něco málo níž a pak nejde ta pružina zpátky nasadit,protože se zmáčkne nadoraz,ale dva půl měsíčky,kterýma se to zajišťuje,tam nejdou vložit.Třeba se dá ten ventil nějak přidržet,ale to nevim.Prostě se chci vyhnout sundání hlavy.Gufero je zvrchu a jde vytáhnout.Tak díky za další reakce :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...