Jump to content
Sign in to follow this  
Čeněk

Jsou nové díly při koupi pozinkovány ?

Recommended Posts

Zdravím všechny.

Mám malou prosbu. Potřebuji vyměnit přední kapotu na P405, ale nevím jestli koupit starší z nějakého vrakoviště nebo novou ? Problém je v tom, že nevím, zda nové karosářské díly jsou již pozinkované nebo ne ?

Dík za odpověď.

Nevim teda jak origo, ale pocitam, ze u peugeota ji stejne kupovat nebudes. Takze bych vychazel z toho, ze polaci to spis nezinkujou:papa Osobne bych dal prednost nejake slusne z vrakace, idealne primo v barve.

Jinak se to tu tusim probiralo v prispevku ohledne Dodova naboreneho Tecka.

Druhovýroba zinkovaná není, zato je zásadně pěkně křivá. A orig. stojí víc než celá 405, při dnešních cenách. Plus nějaká ta lakovna, že... O jiné než z vraku vůbec nemá smysl uvažovat.

Karosářské věci z druhovýroby obecně nebrat!!! Ať se jedná o nové, nebo staré auto -> buďto originál (drahý, jak sviňa) anebo vrakáč -> věrný přítel bourajícího motoristy :D

Jinak kapotu na 405 tu ještě mám, z celkem pěkného auta, akorát při přenášení a skladování obdržela velmi slušný škrábanec, takže je na lak... No a nechal bych jí klidně za 500, neb už 405 nemám a je mi k ničemu (a ještě jsem neměl to srdce jí vyhodit do sběru :) ), akorát to máš z Olomouce do Prahy poněkud daleko...

Abych pravdu řekl, byl jsem se ptát na vrakárně a řekly mi že

1000,- stará a 1500,- nová. Ta nová asi bude výroba Polsko.

Půjdu radči do té starší. Oddie zkusím se poptat v okolí jestli někdo nepojede v blízké době do Prahy. Jak moc na to spěcháš ? Jinak jsem neboural, ale když jsem kupoval auto tak kapota je popraskaná, předchozí majitel - němec asi nedobrzdil a trochu ji pochroumal - následovala dle mého názoru nekvalitní oprava lakýrníka.

[upravil dne 3.8.07 Čeněk]

Ta nová za 1500 sice nidky nebude pořádně sedět, i když jí tam budeš napasovávat hodně dlouho, zato za chvilku zrezne, a bude od ní klid :)

Já na kapotu nespěchám, visí pod stropem, nepřekáží. Ale půl roku tu asi nevydrží, to zas udělám nějakou čistku...

No kapoty druhovýroby(třeba z A.K nebo A.C.I,atd) jsou jenom máčeny v černém základu a fakt nelícujou kloudně z karoserií...A jakou barvu by jsi potřeboval?mám opravdu pěknou bílou kapotu bez kazů a za 500 je tvá...:)

[upravil dne 3/8/2007 Pája Rybišár]