Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odešli mi vstřikovače HDI


Guest PŘEMA

Recommended Posts

Ahoj,

no tiež som mu hovoril, že by bolo lepšie si to dať spraviť, ale niekomu proste nevysvetlíš... ale nebude to podľa mňa také tragické, mal tie trisky totiž na stolici a vraj nerozprašujú len pri nízkych otáčkach (voľnobeh a teplé štarty), pri vyšších už údajne fungujú normálne... a najlepšiu cenu, akú mu za nové ponúkli (za predpokladu, že staré im dá na výmenu) bolo tuším 9.800,-Sk/kus, a poškodené má všetky... tak za týchto podmienok povedal, že prdí na to. :nevim

Inak on má to Mondeo rok 2004, takže podľa toho, čo píšeš s PSA motorom.

Ja som filtre menil tiež a keďže som nevedel o takýchto vychytávkach, tak tam išiel Fram. Tak dúfam, že ho nebudem musieť po najazdených 500km zasa vyhadzovať...

Původně zaslal: Xantik

No až se kamarádovi propálí ventil tak to bdue jiná investice než jen dvacku za vstřiky. A proč by měl propálit ventil?? Protože pokud vstřik blbě funguje tak nerozprašuje naftu ale nafta ze vstřiku odkapává a to není moc dobré. Pak když tomu jednou víc přišlápne tak to může být taky naposled před pořádným průvanem v prkenici.

A k TDCI jsou tam motory od PSA, ale tuším až od roku 2002 nebo 2003, do té dobyprodukce Fordu,která stála za velký kulový, většinou do sto tisíc se vysralo čerpadlo se vstřikama díky mikrošponkám. Měnil se pak komplet plaivovej systém za dost peněz. Doporučují když Forda z tohoto roku takjedině co má najeto hodn přes sto, kde je záruka, že už je to vyměněné.

Jinak k filtrům, taky mi bylo doporučeno používat jedině originál Bosch pro motory HDi, kvůli pórovistosti a právě tomu co přes něj projde do CR čerpadla a následně na vstřiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: PŘEMA

Tak mi začalo auto hůř jet a ozývalo se s něho cinkání,servisák řekl že vstřikovače,tak jsem je nechal vytáhnout a přeměřit v Boschu. 2 totálně mrtvé a u 2 špatné špičky. Cena???? Tak jsi sedněte!!!!! 21000,- Kč To tě musí bavit....... ale co mám dělat zítra jsi pro ně jedu.:grr:grr:grr

ve kterým bosch servisu jsi byl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je úděl HDi. Mezi mechanikama se této zkratce přezdívá poměrně vulgárně a nebudu to zde publikovat. Skutečností je, že kupovat HDi v ojetým stavu je téměř jistá cesta pro nové vstřikovače. Problém v naftě vidím spíš v stále se zvyšujícím % rostliných extraktů. FORD u motorů s TDCI tyhle věci nebere ani do záruky. Tlaky jsou zde tak enormní, že při vstřiku dochází k dalšímu "přelisování" a na špičkách se usazují pevné částice, jenž jej postupem doby zničí. I když budeš kupovat naftu u pumpy , po novým roce v ní bude zase o pár % víc řepky a vstrikovače udělají o to dřív papá. Kde jsou ty doby 205-ek a 405-ek a motorů , co chroustají Lukanu z Kauflandu, než příjde první mrazík a šmakuje a šmakuje.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dress

Původně zaslal: PŘEMA

Tak mi začalo auto hůř jet a ozývalo se s něho cinkání,servisák řekl že vstřikovače,tak jsem je nechal vytáhnout a přeměřit v Boschu. 2 totálně mrtvé a u 2 špatné špičky. Cena???? Tak jsi sedněte!!!!! 21000,- Kč To tě musí bavit....... ale co mám dělat zítra jsi pro ně jedu.:grr:grr:grr

ve kterým bosch servisu jsi byl?

Kravaře - Dvořisko,okres Opava :papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím Vás trošku poopravit,on totiž Ford montuje oba systémy,jak Bosch tak Delphi nebo Lucas,je tam potřeba se vždycky kouknout na čerpadlo co tam je ! Ale mám dojem že čerpadla Bosch tam Ford montuje od přelomu let 03/04 a měl by to být systém CP1 ! A protože jak jsem již asi tady někde psal,tak dělám přímo na výrobní lince,kde tyhle čerpadla vyrábíme,myslím tím HDi Dci a pod.a každej výrobce tam uvádí že je nutné tankovat pouze značková paliva,vím že kluci z QMM ( auditoři ) kolikrát říkali,že se jim vrátilo čerpadlo a v sacích ventilkách byly slupky z řepky a kdoví z čeho ještě,totálně zalepený a někdy i přidřený,takže fakt dávat dobrou naftu ,protože ty vstřikovače mají velmi jemnej rozptyl nafty,a kdejakej mikropartikl dělá ostudu a vede to až k zadření těch vstřikovačů,a kór když je to tam tlačený až 1600 barama,tak to tam udělá pěknou paseku !

Ano filtry,to je kapitola sama pro sebe,ale myslím si že není nutné dávat zrovna jen Bosch,dneska jsou na všechno normy,i na filtry,akorát že každá firma má jiné označení,ale v podstatě by měli být shodné,podle norem ! Nemyslete si,že u Bosche dělají jen to nej nej,každá firma dneska snižuje náklady a to o hodně a to proto aby byla konkurenceschopná,je pravda že rozdíl nějakých 30-50 kč na filtru není tolik,takže o filtru to není,ale pokud někdo leje z kanystru tak tam bych to filtroval o něco lépe,třeba průtokovým filtříkem kterej toho taky hodně zadrží.

Já tam mám takový filtřík na přívodu k naftovýmu filtru,a můžu říct že dřív jsem měnil filtr každý 3 měsíce a byl černej jako uhel,a pak jsem vyměnil čerpadlo Lucas za Bosche a od té doby je to v cajku,ten Lucas byl moc náchylnej na kvalitní naftu a hlavně na čistou naftu,tak jsem pročistil co se dalo a pak nandal filtry a je to ok . Na tom filtříku fakt člověk pozná co proudí do filtru za bordel !

[upravil dne 24/9/07 Burisek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Burisek

Musím Vás trošku poopravit,on totiž Ford montuje oba systémy,jak Bosch tak Delphi nebo Lucas,je tam potřeba se vždycky kouknout na čerpadlo co tam je ! Ale mám dojem že čerpadla Bosch tam Ford montuje od přelomu let 03/04 a měl by to být systém CP1 ! A protože jak jsem již asi tady někde psal,tak dělám přímo na výrobní lince,kde tyhle čerpadla vyrábíme,myslím tím HDi Dci a pod.a každej výrobce tam uvádí že je nutné tankovat pouze značková paliva,vím že kluci z QMM ( auditoři ) kolikrát říkali,že se jim vrátilo čerpadlo a v sacích ventilkách byly slupky z řepky a kdoví z čeho ještě,totálně zalepený a někdy i přidřený,takže fakt dávat dobrou naftu ,protože ty vstřikovače mají velmi jemnej rozptyl nafty,a kdejakej mikropartikl dělá ostudu a vede to až k zadření těch vstřikovačů,a kór když je to tam tlačený až 1600 barama,tak to tam udělá pěknou paseku !

Ano filtry,to je kapitola sama pro sebe,ale myslím si že není nutné dávat zrovna jen Bosch,dneska jsou na všechno normy,i na filtry,akorát že každá firma má jiné označení,ale v podstatě by měli být shodné,podle norem ! Nemyslete si,že u Bosche dělají jen to nej nej,každá firma dneska snižuje náklady a to o hodně a to proto aby byla konkurenceschopná,je pravda že rozdíl nějakých 30-50 kč na filtru není tolik,takže o filtru to není,ale pokud někdo leje z kanystru tak tam bych to filtroval o něco lépe,třeba průtokovým filtříkem kterej toho taky hodně zadrží.

Já tam mám takový filtřík na přívodu k naftovýmu filtru,a můžu říct že dřív jsem měnil filtr každý 3 měsíce a byl černej jako uhel,a pak jsem vyměnil čerpadlo Lucas za Bosche a od té doby je to v cajku,ten Lucas byl moc náchylnej na kvalitní naftu a hlavně na čistou naftu,tak jsem pročistil co se dalo a pak nandal filtry a je to ok . Na tom filtříku fakt člověk pozná co proudí do filtru za bordel !

[upravil dne 24/9/07 Burisek]

No tomu vravím vyčerpávajúce info. Ono v tom je určite kus pravdy a keď tam u Vás tie čerpadlá vyrábate, asi vieš, o čom hovoríš. A samozrejme, keby som auto kupoval nové, tak si dám určite bacha na to, čo a kde natankujem. Hovorí sa ale, že ani logo OMV nie je vždy zárukou kvality toho, čo naleješ do nádrže. Keď auto kúpiš jazdené s neurčitými kilometrami, tak už môžeš iba dúfať, že tam bolo dávané kvalitné palivo. Napr. teraz som musel tankovať v Chorv. a už to bolo na tom chode motora cítiť.

Aký máš Ty napr. názor na povinné zvyšovanie podielu biopalív v bežne predávanej nafte? Môže mať aj tá 5-6% prímes biopaliva nejaké väčšie dôsledky na vstrekovanie HDI?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: Dress

Původně zaslal: PŘEMA

Tak mi začalo auto hůř jet a ozývalo se s něho cinkání,servisák řekl že vstřikovače,tak jsem je nechal vytáhnout a přeměřit v Boschu. 2 totálně mrtvé a u 2 špatné špičky. Cena???? Tak jsi sedněte!!!!! 21000,- Kč To tě musí bavit....... ale co mám dělat zítra jsi pro ně jedu.:grr:grr:grr

ve kterým bosch servisu jsi byl?

Kravaře - Dvořisko,okres Opava :papa:papa:papa

nj, to mám daleko, v Praze jsou ceny v bosch diesel servisu jiný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tomášik

Původně zaslal: Burisek

Musím Vás trošku poopravit,on totiž Ford montuje oba systémy,jak Bosch tak Delphi nebo Lucas,je tam potřeba se vždycky kouknout na čerpadlo co tam je ! Ale mám dojem že čerpadla Bosch tam Ford montuje od přelomu let 03/04 a měl by to být systém CP1 ! A protože jak jsem již asi tady někde psal,tak dělám přímo na výrobní lince,kde tyhle čerpadla vyrábíme,myslím tím HDi Dci a pod.a každej výrobce tam uvádí že je nutné tankovat pouze značková paliva,vím že kluci z QMM ( auditoři ) kolikrát říkali,že se jim vrátilo čerpadlo a v sacích ventilkách byly slupky z řepky a kdoví z čeho ještě,totálně zalepený a někdy i přidřený,takže fakt dávat dobrou naftu ,protože ty vstřikovače mají velmi jemnej rozptyl nafty,a kdejakej mikropartikl dělá ostudu a vede to až k zadření těch vstřikovačů,a kór když je to tam tlačený až 1600 barama,tak to tam udělá pěknou paseku !

Ano filtry,to je kapitola sama pro sebe,ale myslím si že není nutné dávat zrovna jen Bosch,dneska jsou na všechno normy,i na filtry,akorát že každá firma má jiné označení,ale v podstatě by měli být shodné,podle norem ! Nemyslete si,že u Bosche dělají jen to nej nej,každá firma dneska snižuje náklady a to o hodně a to proto aby byla konkurenceschopná,je pravda že rozdíl nějakých 30-50 kč na filtru není tolik,takže o filtru to není,ale pokud někdo leje z kanystru tak tam bych to filtroval o něco lépe,třeba průtokovým filtříkem kterej toho taky hodně zadrží.

Já tam mám takový filtřík na přívodu k naftovýmu filtru,a můžu říct že dřív jsem měnil filtr každý 3 měsíce a byl černej jako uhel,a pak jsem vyměnil čerpadlo Lucas za Bosche a od té doby je to v cajku,ten Lucas byl moc náchylnej na kvalitní naftu a hlavně na čistou naftu,tak jsem pročistil co se dalo a pak nandal filtry a je to ok . Na tom filtříku fakt člověk pozná co proudí do filtru za bordel !

[upravil dne 24/9/07 Burisek]

No tomu vravím vyčerpávajúce info. Ono v tom je určite kus pravdy a keď tam u Vás tie čerpadlá vyrábate, asi vieš, o čom hovoríš. A samozrejme, keby som auto kupoval nové, tak si dám určite bacha na to, čo a kde natankujem. Hovorí sa ale, že ani logo OMV nie je vždy zárukou kvality toho, čo naleješ do nádrže. Keď auto kúpiš jazdené s neurčitými kilometrami, tak už môžeš iba dúfať, že tam bolo dávané kvalitné palivo. Napr. teraz som musel tankovať v Chorv. a už to bolo na tom chode motora cítiť.

Aký máš Ty napr. názor na povinné zvyšovanie podielu biopalív v bežne predávanej nafte? Môže mať aj tá 5-6% prímes biopaliva nejaké väčšie dôsledky na vstrekovanie HDI?

No můj názor na biopaliva ?? Jestliže to norma nařizuje tak by se měla podle litery zákona plnit a dodržovat předepsané limity,které jsou předepsané.Jenže tohle nařizuje Evropská unie,takže se to podle nich musí,ale taky by se měly přidávat jen takové přísady,které nepoškodí vstřikovací zařízení a samozřejmě ani vstřikovače nebo čerpadla vozidel.

Protože jestli by se tím díky přísadám něco poškodilo a bylo by to prokazatelné že to způsobily přísady v naftě,tak by jsi pak mohl žádat plně kompenzaci na firmě u které jsi již zmíněnou špatně naředěnou naftu natankoval,a to si firmy plně uvědomují,takže si myslím že biopaliva potažmo přísady které nafta obsahuje a budou obsahovat musí plnit takové normy aby na vstřikovacích zařízení vozidel nic nepoškodily. To je můj názor,a kvalita ÖMV ?? Myslím že by měla být dobrá,alespoň moje zkušenosti jsou takové,ale z principu jezdím tankovat na Shell,je dle mého názoru kvalitnější,min.o jednu třídu než ÖMV ! A též od podzimu začínám dávat aditiva,pro sichr !

A jak píšeš o těch neurčitých kilometrech a kvalitě nafty kdo jakou tankoval ?? Moje osobní zkušenost je taková,že pokud je auto dovezený z venku,tak tam jsou paliva kvalitnější takže tohoto bych se nebál,horší to je s koupením s ojetinou u nás,jestli tam někdo leje něco,na co to jezdí ale hulí to a škytá a kdoví co ještě jiného,a ty to nevíš a pak tam dáš něco kvalitního tak pokud je to už načatý tak to ani kvalitní paliva už nezachrání,a radši od toho pryč,nejlepší je když to koupíš od někoho koho znáš a víš jak se k tomu choval a jezdil s tím,tak už asi víš v jakém to auto bude stavu !

[upravil dne 24/9/07 Burisek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o ceny oprav vstřikovačů v dieselservisech, řekl bych, že se až tak moc neliší. Před časem jsem to zjišťoval, zkouška trysek cca 500,-Kč , oprava cca 3000,-Kč bez DPH (zkouška + výměna trysky).

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Autoservis p.Rady v Soběslavi. Pokud vím, tak jako jediní umí se zárukou opravit přepady - tedy kompletně repasovat vstřikovač za cca poloviční cenu ve srovnání s cenou průmyslově repasovaného vstřikovače Bosch. Vstřikovače je možné do servisu bez problémů poslat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hlavatka

Pokud jde o ceny oprav vstřikovačů v dieselservisech, řekl bych, že se až tak moc neliší. Před časem jsem to zjišťoval, zkouška trysek cca 500,-Kč , oprava cca 3000,-Kč bez DPH (zkouška + výměna trysky).

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Autoservis p.Rady v Soběslavi. Pokud vím, tak jako jediní umí se zárukou opravit přepady - tedy kompletně repasovat vstřikovač za cca poloviční cenu ve srovnání s cenou průmyslově repasovaného vstřikovače Bosch. Vstřikovače je možné do servisu bez problémů poslat.

Jo tak s tím bych s tebou souhlasil,s p.Radou jsem taky konzultoval některé věci ohledně Lukase,když jsem ho tam ještě měl,a byl vstřícnej a dalo se s ním mluvit ! To je člověk na svém místě,také bych ho doporučil !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...