Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odešli mi vstřikovače HDI


Guest PŘEMA

Recommended Posts

Jo v uterý večer jsem je tam dovezl na test a ve stredu rano jsem věděl co a jak a dnes ráno jsem si jel pro hotové a opravené vstřikovače....aditivum dávám je to půl litrová plechovka se zelenou tekutinou a davá se tam jedno víčko na 30 l paliva,název přesně nevím musel bych se kouknout ale četl jsem na něho test v časáku "motordiesel" a vyhrál....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PŘEMA

Jo v uterý večer jsem je tam dovezl na test a ve stredu rano jsem věděl co a jak a dnes ráno jsem si jel pro hotové a opravené vstřikovače....aditivum dávám je to půl litrová plechovka se zelenou tekutinou a davá se tam jedno víčko na 30 l paliva,název přesně nevím musel bych se kouknout ale četl jsem na něho test v časáku "motordiesel" a vyhrál....

Tak potom dej TIP, jak se to aditivum jmenuje....:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: domav

Původně zaslal: PŘEMA

Jo v uterý večer jsem je tam dovezl na test a ve stredu rano jsem věděl co a jak a dnes ráno jsem si jel pro hotové a opravené vstřikovače....aditivum dávám je to půl litrová plechovka se zelenou tekutinou a davá se tam jedno víčko na 30 l paliva,název přesně nevím musel bych se kouknout ale četl jsem na něho test v časáku "motordiesel" a vyhrál....

Tak potom dej TIP, jak se to aditivum jmenuje....:potlesk

jojo zítra pisnu.....:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je pekny:grr doufam,ze ty moje si daj jeste pokoj:roll aditivum davam taky,at beru kde beru(ted CASTROL TDA,sem to dostal:D). sezen si na prelevani nejaky filtry,neco jak do kavovaru,pouziva se to treba v potravinarstvi.

[upravil dne 2/8/07 p406b]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bílá plechovka(dřív v trojůhelník plastu ) obsah 650ml a červené víčko-odměrka, to je aditivum of VIF -DIESEL ADITIV LETNÍ (ZIMNÍ ) dávkování 1ml na litr (cena od cca180 - 250 Kč) . Je to ono co "vyhrálo" v testu ,už se tu dříve řešilo, nutno pohledat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sewa Prema :papa naftu nalievam aj ja z bandasky(po znamosti) a nemal som ziadny problem....jediny rozdiel je v tom,ze na benzinke nedrzis 20 litrovu bandasku a nebolia ta ruky :D v sitku mam pancuchu aj 3 krat prelozenu a je to urcite lepsie,ako tie sitka original,co su v lievikoch...pancuchy su pancuchy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kapa

Bílá plechovka(dřív v trojůhelník plastu ) obsah 650ml a červené víčko-odměrka, to je aditivum of VIF -DIESEL ADITIV LETNÍ (ZIMNÍ ) dávkování 1ml na litr (cena od cca180 - 250 Kč) . Je to ono co "vyhrálo" v testu ,už se tu dříve řešilo, nutno pohledat

Tak to je přesně ono je to tak.......to přesně používám...:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Utočíno jsi myslím že nemám:myslim:myslim ale nevím to určitě.... mechanik jak mi měnil rozvody u 110000 km tak říkal že tam byla origo sada a že by ještě vydržela....tak si myslím že utočíno nemám ale víš jak.... jestli taky liješ s kanystru tak dávej hodně bacha a při každé výměně oleje měn i paliv.filtr řekli mi to přímo v Boschu a at kupuji jejich filtry a poslechnu je. Filtr "FRAM" cca 350 Kč a filtr "Bosch" cca 390 kč to není taková hrůza abych nebral jejich filtry....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupuju filtry přímo u peugeota original za 350kč přes známého co tam dělá a měnim pravidelně a aditivum taky dávám a leju přes punčochu tak snad... A k těm Km znamej koupil 406 jako že 90 000Km a ty blbci nechaj original servisku pod kobercem v kufru a tam překvápko výměna oleje při 160 000 skákal metr vysoko,,:grr:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BIBOP

Kupuju filtry přímo u peugeota original za 350kč přes známého co tam dělá a měnim pravidelně a aditivum taky dávám a leju přes punčochu tak snad... A k těm Km znamej koupil 406 jako že 90 000Km a ty blbci nechaj original servisku pod kobercem v kufru a tam překvápko výměna oleje při 160 000 skákal metr vysoko,,:grr:grr:grr

No snad to není můj případ...... ale i kdyby tak co už ted nadělám......

Jo a brzdy jsem taky měnil při 110000 km a byli tam origo kotouče tak snad to sedí....

[upravil dne 6.8.2007 PŘEMA]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PŘEMA

Jo jo aditivum dávám o začátku co to auto mám ale buhví jak dlouho už byli špatné a až ted se to naplno projevilo.....

Jo a mimochodem auto už mám hotové,jezdí to líp,nehulí a hlavně to přestalo cinkat......:super:super jen ty prachy???ale co se dá dělat.......:roker:roker

Môžem ešte jednu doplňujúcu otázku? Vieš nejako lepšie definovať to "cinkanie"? Mne totiž ten môj drak pri zošliapnutí plynu na podlahu tak divne zadrnčí... a robí to len v určitom rozsahu otáčok, pri nízkych a vysokých už nie a keďže je to môj prvý common-rail, tak neviem, či to tak má byť.

Inak auto mám 6 dní, na tachu je 121.000km a keď som ho viezol od predajcu, tak húlilo, ale brutálne! To moja drahá išla za mnou a si robila prdel, že jej budem musieť sadze umyť z jej bielej Fóbie... :grr Ale dotankoval som čistú naftu z pumpy, pomenil olej a filtre a odvtedy ani obláčik. Chytá na drc, zvuk má nádherný, čistý a tichý (aj za studena), predtým bol totiž dosť ostrý. Tak mi len nepovedz, že sú to trisky!!!:myslim:roll

[upravil dne 7.8.2007 Tomášik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

švára vyrazil do Chorvatska natankoval z "kanistrů" a nedojel. Motor 2HDI

nemá rád horší naftu. V četně odtahu zaplatil 70000 Kč.

U citronu chtěli za 1 ks. vstřiku 17500 ale přímo ze skladu přes známý za 9500.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tomášik

Původně zaslal: PŘEMA

Jo jo aditivum dávám o začátku co to auto mám ale buhví jak dlouho už byli špatné a až ted se to naplno projevilo.....

Jo a mimochodem auto už mám hotové,jezdí to líp,nehulí a hlavně to přestalo cinkat......:super:super jen ty prachy???ale co se dá dělat.......:roker:roker

Môžem ešte jednu doplňujúcu otázku? Vieš nejako lepšie definovať to "cinkanie"? Mne totiž ten môj drak pri zošliapnutí plynu na podlahu tak divne zadrnčí... a robí to len v určitom rozsahu otáčok, pri nízkych a vysokých už nie a keďže je to môj prvý common-rail, tak neviem, či to tak má byť.

Inak auto mám 6 dní, na tachu je 121.000km a keď som ho viezol od predajcu, tak húlilo, ale brutálne! To moja drahá išla za mnou a si robila prdel, že jej budem musieť sadze umyť z jej bielej Fóbie... :grr Ale dotankoval som čistú naftu z pumpy, pomenil olej a filtre a odvtedy ani obláčik. Chytá na drc, zvuk má nádherný, čistý a tichý (aj za studena), predtým bol totiž dosť ostrý. Tak mi len nepovedz, že sú to trisky!!!:myslim:roll

[upravil dne 7.8.2007 Tomášik]

Od 1800 ot do 3100 ot mi při sešlápnut0í plynu jako kdyby cinkaly ventily nebo jako kdyby se mi někdě třepal plech nebo tak a dost hlasitě,šlo to slyšet i při zavřeném okně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u mňa to nie je až také hlasné, tiež je to síce počuť aj pri zavretom okne, ale robí mi to asi až od 2.500ot do 3.500. Pri malom zošliapnutí plynu ide úplne potichu, iba keď potrebujem zrýchliť, resp. prebiehať a stupím mu, tak to tak zachrapčí / zacvendží... no ťažko ten zvuk opísať. Ale húliť nehúli, ide super tak sa toho rašej ani chytať nebudem. Takú investíciu si teraz nemôžem dovoliť... :roll:mad:

Inak pre zaujímavosť, včera som sa na jednom nemeckom fóre dočítal, že HDI a TDCI (Ford) je vlastne Peugeot motor, ktorý Ford len kupuje a montuje. Kamoš má Mondeo 2,0 TDCI Duratorq a mal problémy so štartovaním za tepla. Bol si to dať checknúť - výsledok - všetky trisky v prdeli. A tiež to nejako nerieši. Vraj kým mu to chytá, tak na to kašle.

Tak vravím, radšej sa toho nechytím, niektoré veci je lepšie nevedieť... ;)

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: Tomášik

Původně zaslal: PŘEMA

Jo jo aditivum dávám o začátku co to auto mám ale buhví jak dlouho už byli špatné a až ted se to naplno projevilo.....

Jo a mimochodem auto už mám hotové,jezdí to líp,nehulí a hlavně to přestalo cinkat......:super:super jen ty prachy???ale co se dá dělat.......:roker:roker

Môžem ešte jednu doplňujúcu otázku? Vieš nejako lepšie definovať to "cinkanie"? Mne totiž ten môj drak pri zošliapnutí plynu na podlahu tak divne zadrnčí... a robí to len v určitom rozsahu otáčok, pri nízkych a vysokých už nie a keďže je to môj prvý common-rail, tak neviem, či to tak má byť.

Inak auto mám 6 dní, na tachu je 121.000km a keď som ho viezol od predajcu, tak húlilo, ale brutálne! To moja drahá išla za mnou a si robila prdel, že jej budem musieť sadze umyť z jej bielej Fóbie... :grr Ale dotankoval som čistú naftu z pumpy, pomenil olej a filtre a odvtedy ani obláčik. Chytá na drc, zvuk má nádherný, čistý a tichý (aj za studena), predtým bol totiž dosť ostrý. Tak mi len nepovedz, že sú to trisky!!!:myslim:roll

[upravil dne 7.8.2007 Tomášik]

Od 1800 ot do 3100 ot mi při sešlápnut0í plynu jako kdyby cinkaly ventily nebo jako kdyby se mi někdě třepal plech nebo tak a dost hlasitě,šlo to slyšet i při zavřeném okně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No až se kamarádovi propálí ventil tak to bdue jiná investice než jen dvacku za vstřiky. A proč by měl propálit ventil?? Protože pokud vstřik blbě funguje tak nerozprašuje naftu ale nafta ze vstřiku odkapává a to není moc dobré. Pak když tomu jednou víc přišlápne tak to může být taky naposled před pořádným průvanem v prkenici.

A k TDCI jsou tam motory od PSA, ale tuším až od roku 2002 nebo 2003, do té dobyprodukce Fordu,která stála za velký kulový, většinou do sto tisíc se vysralo čerpadlo se vstřikama díky mikrošponkám. Měnil se pak komplet plaivovej systém za dost peněz. Doporučují když Forda z tohoto roku takjedině co má najeto hodn přes sto, kde je záruka, že už je to vyměněné.

Jinak k filtrům, taky mi bylo doporučeno používat jedině originál Bosch pro motory HDi, kvůli pórovistosti a právě tomu co přes něj projde do CR čerpadla a následně na vstřiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Xantik

No až se kamarádovi propálí ventil tak to bdue jiná investice než jen dvacku za vstřiky. A proč by měl propálit ventil?? Protože pokud vstřik blbě funguje tak nerozprašuje naftu ale nafta ze vstřiku odkapává a to není moc dobré. Pak když tomu jednou víc přišlápne tak to může být taky naposled před pořádným průvanem v prkenici.

A k TDCI jsou tam motory od PSA, ale tuším až od roku 2002 nebo 2003, do té dobyprodukce Fordu,která stála za velký kulový, většinou do sto tisíc se vysralo čerpadlo se vstřikama díky mikrošponkám. Měnil se pak komplet plaivovej systém za dost peněz. Doporučují když Forda z tohoto roku takjedině co má najeto hodn přes sto, kde je záruka, že už je to vyměněné.

Jinak k filtrům, taky mi bylo doporučeno používat jedině originál Bosch pro motory HDi, kvůli pórovistosti a právě tomu co přes něj projde do CR čerpadla a následně na vstřiky.

Jo jo už budu používat jedině filtry Bosch nebudu riskovat.....:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navazuji na minulé téma týkající se doporučení paliva.U moderních, dieselových motorů je velice důležitá kvalita paliva, jelikož se může zkrátit životnost vstřikovacího systému včetně čerpadla.I při používání paliva s nadstandartní kvalitou (např.V-Power Diesel) nikdy není zaručené správné cetanové číslo.Norma udává č.51, což je minimum.Nové motory potřebují vyšší hodnotu pro větší čistotu vstřikovacího systému, lepší spalování, snížení pěnivosti, zlepšení mazivosti atd.Při zakoupení běžné nafty lze zvýšit přidáním aditiva cetanové číslo o 2 až 5 bodů.Při testech s takto upraveným palivem bylo dosaženo úspory paliva o 5,7% a to nemluvím o prodloužení životnosti čerpadla a vstřikovačů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...