Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Xenony do 405


M.a.R.i

Recommended Posts

Už delší dobu uvažuju o tom, že si koupím nějaký přestavbový set na xenony,neboť ceny jsou už hodně zajímavý. Například zde: http://xenony.ic.cz za H4 bixenon chce 5000,-. Nejspíš zvolím 4300k. Ale není mi ůplně jasné jak to bude fungovat. Neboť mám dvouparabolová světla. Když bych tu bixenon výbojku dal místo žárovky na tlumená světla,tak bych i přehodil dráty aby z paraboly na tlumená světla šla i dálková,aby se využil potenciál bixenonů. Ale zase mám strach, jak se dálkové světlo bude chovat v parabole pro tlumená. Nebo se dá koupit i obyč xenon a ne bixenon na patici H4? A lze rovnou koupit i xenoin který je přizpůsoben na dálková světla? Nebo prostě koupím další xenon sadu na patici H1 ( do dálkových světel) a bude to svítit jak dálková světla? Napsal sem to celkem zmateně, snad pochopíte co chtěl básník říci ;)

Prostě mi jde o to mít xenon dálkové i potkávací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš koupit H4 bixenon a nechat klasickou H1 (takhe to má např. Octavia II- xenon na potkávačky a při dálce se rozsvítí i ta H1) nebo koupit obě sady (H4+H1). Budeš svítit xenonem na potkávačky, na dálku se H4 překlopí (nebo jak je to řešený) plus se rozsvítí xenon místo H1. Osobně bych šel jen do H4 bixenonu a klasický H1 (ostatně to tak jednou uděám, mám taky světla H4+H1);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Dundee: Ale když už budu mít xenony v potkávačkách a na dálkový světla obyč žárovky,tak to bude asi dost bít do očí. A když už budu mít xenony,tak bych to chtěl mít komplet. A to se prodává na H4 patici jenom bixenon? Přijde mi dost zbytečný vypláznout o 1500 víc za bixenon,když ho stejně budu používat jenom na potkávací světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Na H4 se dá koupit i obyč xenon, ale ten ti při přepnutí na dálku zhasne a bude svítit jen H1, proto bych šel do bixenonu (dá se i bez čočky) a klasický H1. Mrkni na nějakou Oct II s čočkou (normální xenon) a H1;)

pri dlkovych xenon zhasnout nemusi, to je jen vec zapojeni. Osobne se chystym do jedne paraboly xenon a na dalkove necham zarovku. Ale je to teda taky tim, ze jezdim 95% po meste a dalkovy jsem pouzil snad dvakrat v zivote.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Dundee: Mám taky ve světlech H4+H1 při potkávačkách, mi svítí H4 a H1 ne, když přepnu na dálkový,tak mi svítí H4 pořád jako potkávací a do toho se zapne H1 jako dálka. Možná sem blbej ale nechápu,proč při dálce by mi obyč xenon měl v H4 zhasnout. Asi je to fakt zbytečnost mít xenon i v dálkách.

Kde seženu přestavbový kit nejlevnějc? Volili byste taky 4300k?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obyč. xenon neni dvouvláknová žárovka se třema kontaktama, takže pokud to zapojíš "normálně" podle návodu (tudíž pro klasickou H4 parabolu), tak při přepnutí na dálku zhasne;) Jde si pohrát se zapojením, jak psal .mycTD, ale záleží, jak si s tim kdo chce hrát;)

[upravil dne 1/8/2007 Dundee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Správně, na dálkový se nepřepíná, takže pokud ty v autě přepneš na dálku s tim zapojenim pro klasickou H4 parabolu, xenon zhasne a tobě se rozsvítí pouze H1.

Proto chci bixenon+H1- Na potkávačky bude svítit xenon, přepnu na dálku, xenon se "naklopí" (změní ohnisko) a k tomu se rozsvítí H1.

Kolega to má v Oct. II zapojený trochu jinak- má čočku (xenon) a H1. Na potkávačku jede xenon, přepne na dálku, xenon svítí dál a k tomu se rozsvítí H1. Prý je to poznat, že ta H1 svítí (v dobrym slova smyslu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to John: viz můj odkaz nahoře, tam je za 5000,ale možná se dá sehnat ještě levnějc.

to Dundee: Bavíme se o tom samým? Nějak mi to pořád nejde do hlavy. Nejdřív mi napíšeš,že je to opravdu tak a H4 svítí pouze jako potkávací a v zápětí napíšeš,že když tam dám obyč xenon a přepnu na dálkový,tak mi H4xenon zhasne. ALe proč? Když H4 se nepřepíná na dálkový ne? Tak je bixenon zbytečný, pokud by se teda neupravili kablíky a by i ta H4 svítila jako dálkové světlo. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku to rozepíšu. Mám za to,že to funguje takhle:

Obyč žárovky H4+H1

Potkávací světla:

H4 svítí vlákno pro potkávací světla

H1 nesvítí vůbec

Dálková světla:

H4 svítí vlákno pro potkávací světla

H1 svítí vlákno pro dálková světla

Bixenon H4 + Obyč žárovka H1

Potkávací světla:

H4 bixenon, ohnisko naklopené na potkávací světla

H1 nesvítí vůbec

Dálková světla:

H4 bixenon, ohnisko naklopené na potkávací světla

H1 žárovka, svítí vlákno pro dálková světla

- Varianta H4 bixenon + H1 žárovka se mi zdá zbytečná, protože bixenon není využit a svítí pořád jako potkávací světlo i při přepnutí na dálková, ale to by šlo vyřešit, kdyby se trošku pohrálo s kabelama,aby to fungovalo takhle:

Při přepnutí na dálková:

H4 bixenon, ohnisko se naklopí na dálková světla

H1 žárovka, svítí vlákno pro dálková světla.

- Ale u této varianty si nejsem jist,jak se bude H4bixenon, který bude mít ohnisko naklopené na dálková světla, chovat v parabole,která je pouze pro potkávací světla (Buď aby nebyla svítivost malá, a nebo aby neoslňovaly protijedoucí)

Nejlepší varianty mi příjdou

H4 obyč xenon + H1 žárovka

nebo

H4 obyč xenon + H1 ??obyč xenon nebo bixenon??

-ale nejspíš by musel být v H1 patici bixenon, aby svítíl jako dálkové světlo. Nebo existuje xenon, který již svítí jako dálkové světlo???

Možná že jsem špatně okoukal, jak, kdy jaká žárovka svítí a jaké vlákno.

[upravil dne 2.8.2007 M.a.R.i]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám za to,že u dvouvláknových žárovek to funguje,tak že jedno vlákno svítí méňě (potkávací světla) a druhé více (dálková světla) a nebo je to tak,že obě vlákna svítí stejné a při přepnutí na dálková světla se rozsvítí obě vlákna?

Co sem okoukal z obrázku,tak mi přijde,že bixenon funguje tak,že při přepnutí na dálková světla, se výbojka o něco vysune/zasune. Viz obrázek uprostřed stránky: http://www.vw-club.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=26353&postdays=0&postorder=asc&start=84 z toho mi plyne že funkce přepínání potkávacích/dálkových světel je naprosto odlišná od žárovek.

Z toho se domnívám,že bixenon umístěný v parabole původně určené pro žárovky se nebude chovat tak jak má. Lom světla bude jiný než bylo zamýšleno při výrobě parabol a bude to svítít na nic.

Nebo se pletu?

Doufám Dundee,že ti ze mě nepraskne hlava :D

Asi to moc řeším co? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normální xenon ti při přepnutí na dálkový zhasne, protože má připojený (v základu) jen dva káble. Bixenon ti při přepnutí na dálku nezhasne, nýbrž posune ohnisko a to z toho důvodu, že tam je normálně přivedenej kábl na dálkový světla (tenhle signál jde do elektromagnetu);)

Takže to cos psal nahoře bylo téměř zbytečný. Jen nechápu toto:

"Při přepnutí na dálková:

H4 bixenon, ohnisko se naklopí na dálková světla

H1 žárovka, svítí vlákno pro dálková světla.

- Ale u této varianty si nejsem jist,jak se bude H4bixenon, který bude mít ohnisko naklopené na dálková světla, chovat v parabole,která je pouze pro potkávací světla (Buď aby nebyla svítivost malá, a nebo aby neoslňovaly protijedoucí"

Parabola pouze pro potkávací světla se žárovkou H4? Přeci H4 je potkávací a dálková v jednom, což ti zajišťuje i bixenon, takže pokud máš dobře seřízená světla, bude se chovat zcela normálně;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

to Dundee: Takže jako dobrý řešení se jeví bixenon H4 + žárovka H1 nebo bixenon H4 + bixenon H1. Uff, to mi to dalo zabrat:D

Bixenon H4 + obyčajný xenon H1, bixenon H1 sa nevyrába pokiaľ sa nemýlim :mrk

Inak asi by bola hlúposť dávať na stretávacie svetlá obyčajný xenón ktorý sa vypne pri prepnutí na diaľkové pretože keby sa znovu preplo z diaľkových na tlmené xenónu trvá nejakú tú chvíľočku, kým bude svietiť silno... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

to Dundee: Takže jako dobrý řešení se jeví bixenon H4 + žárovka H1 nebo bixenon H4 + bixenon H1. Uff, to mi to dalo zabrat:D

Bixenon H4+ žárovka H1. Hlavně z toho důvodu, jak psal hnusoba- delší "nastartování" výbojky a prodleva do plnýho jasu;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...