Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Servisní prohlídky


Drtikoll

Recommended Posts

Jasne pokial je auto v zaruke si myslim ze je to !nutnost! aby ked sa nieco s autom stane nemali blbe pripomienky ze som s nim na prehliadke nebol myslim si ze to za to nestoji a to myslis aku prehliadku po 10 000km? ak myslis ked mas auto nove tak jednoznacne servis navstiv lebo ti potom nemusia uznat zaruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Drtikoll

Ahoj všem!

Chtěl bych se Vás zeptat, zda jezdíte se svými Pežůtky na tzv. " meziprohlídky " a servisní prohlídky dle servisní knihy a programu A, B, C ( každých 10 tis. km nebo podle data )?

Díky!:myslim

Čauky po trochu odmlce (byla dovča). Já tedy zatím jezdím pokaždé tzn. po 20000km. Většinou je to jen výměna oleje a filtru, a filtru pylového. Když si spočítám že seženu olej někde o pár korun levněji, tak to za to nestojí se hrabat v garáži a vypouštět to sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mluvím za sebe, auto už je po záruce a najeto 125 tis. km. V záruce jsem jezdil do Peugeotu v Plzni a platil 2800 Kč za servisní prohlídku, tedy olej (Shell Helix Ultra 5W-40), vložku filtru a kontrolu typu "světla svítí, klakson troubí..". Ještě doplnili ostřikovače. Chápu, mají to tak nastavené a vždy jsem byl spokojený. Teď jsem byl poprvé mimo peugeot v auto Ungr v K. Varech a za stejný olej a vložku filtru cca 1600 Kč. S přístupem naprostá spokojenost Ostatní si zkontroluju a doplním sám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Nejsem si jist, zda je pro "mezikontrolu" kolonka v servisní knížce. Pokud ano, je dobré navštívit servis (nikdo neříká že musí být origo Peugeot). Mezikontroly spočívají v kontrole, případně dolití ostřikovačů, chladící kapaliny a motorového oleje. To všechno normálně zvládneš sám, ale štempl je štempl a pak se to líp prodává.

To Petr307: Pokud pojedeš do Peugeot servisu s tím, že jdeš na mezikontrolu, tak Ti zkontrolují jen to co máš napsáno v mezikontrole. Jinými slovy nepřijdou na nic. To by je to muselo třísknout do očí. Samozřejmě můžeš chtít zkontrolovat toho víc, zaplatíš peníze a pokud opotřebení součástí bude v rámci mezí, stejně ti to zadarmo nevymění.

Ovšem na 30.000 (2 roky) bys měl jít na prohlídku typu A. Na ni bych šel před skončením záruky. Pokud na nic nepřijdou, jedině dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Nejsem si jist, zda je pro "mezikontrolu" kolonka v servisní knížce. Pokud ano, je dobré navštívit servis (nikdo neříká že musí být origo Peugeot). Mezikontroly spočívají v kontrole, případně dolití ostřikovačů, chladící kapaliny a motorového oleje. To všechno normálně zvládneš sám, ale štempl je štempl a pak se to líp prodává.

To Petr307: Pokud pojedeš do Peugeot servisu s tím, že jdeš na mezikontrolu, tak Ti zkontrolují jen to co máš napsáno v mezikontrole. Jinými slovy nepřijdou na nic. To by je to muselo třísknout do očí. Samozřejmě můžeš chtít zkontrolovat toho víc, zaplatíš peníze a pokud opotřebení součástí bude v rámci mezí, stejně ti to zadarmo nevymění.

Ovšem na 30.000 (2 roky) bys měl jít na prohlídku typu A. Na ni bych šel před skončením záruky. Pokud na nic nepřijdou, jedině dobře.

Já myslím, že tu měl namysli. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...