Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

HDI - řemenice na klice


vector

Recommended Posts

Tak mi něco cvaká v motoru a auto nechce jet přez 190, zajedu do servíce a dozvim se, že \"řemenice se plandá jak jezevčíkovi uši a chce vyměnit\".

U HDI kolem 50000km prej dost častá závada. Kolo řemenice je orezlý jako starý kamna a v autě cvaká. ( jak kdy, někdy to natočim a pohoda, ale většinou cvaká)

No takže originál řemenice přez šest kolíků a litřík za práci, v úterý uvidíme.

Jestli máte HDI tak se můžete taky těšit.

Dám vědět jestli to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Achjo, protože denně najedu tak stovku, hned sem jí jel koupit na jediný místo, kde jí měli. Dal sem za ní 6670,-

V úterý to hodim do servíce na výměnu, to má stát do litru tak to snad přežiju.

Tak mám vyděláno.... :(

Můžu se na tebe obrátit až zjistim jak je to s tim topnym rezistorem a jestli nebude něco potřeba ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli to je konstrukčně stejné, ale měl bych ze zavařené řemenice dost vítr - na firemním VW TDi mi taky odešla řemenice na klice, jsou to vlastně dvě kola mezi nimiž je vlisovaný gumový silentblok - a ten by měl tlumit rázy od motoru. Takhle po zavaření to vlastně celý dostává klika a je tu reálné nebezpečí jejího prasknutí - další už si domyslíš sám.

Napsán autorem Sirael

Vector: Cos měl s tou řemenicí? já osobně ju mám od slovenských fachmanov zavarenů lebo vraj to bolo potrreba keď sa vyžmýkala hen tan zosratá guma :(:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je pěkně swinská závada! Taky mi kdysi odešla, ale na volnoběh to ta guma eště utáhla a tudíž to opticky vypadalo, že se všechno točí jak má. Páč pochopitelně při zapnuteych světlech a vyšších otáčkách to začalo prokluzovat a pochopitelně to nevydávalo žádněy divney zvuk. Altík nedobíjel a tak sem ho vyměnil. Tím jaxem při výměně malinko přitáh řemen, taxe to na chvilinku chytlo. Po opětovném utžení sem nechápavě vyměnil znova altík a po chvíli to samý. To už sem byl nasraney jak sysel, páč tři altíky v hayzlu. Prolez sem celou elektriku, kde je teda zmršaná instalace, která mi ničí altíky a hádejte! Nic! Bylo by to eště na dlouho, zkrátka na to po šíleych peripetiích na to přišel kámoš v servise. Prostě zkurvená závada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
Napsán autorem Hics

No to je pěkně swinská závada! Taky mi kdysi odešla, ale na volnoběh to ta guma eště utáhla a tudíž to opticky vypadalo, že se všechno točí jak má. Páč pochopitelně při zapnuteych světlech a vyšších otáčkách to začalo prokluzovat a pochopitelně to nevydávalo žádněy divney zvuk. Altík nedobíjel a tak sem ho vyměnil. Tím jaxem při výměně malinko přitáh řemen, taxe to na chvilinku chytlo. Po opětovném utžení sem nechápavě vyměnil znova altík a po chvíli to samý. To už sem byl nasraney jak sysel, páč tři altíky v hayzlu. Prolez sem celou elektriku, kde je teda zmršaná instalace, která mi ničí altíky a hádejte! Nic! Bylo by to eště na dlouho, zkrátka na to po šíleych peripetiích na to přišel kámoš v servise. Prostě zkurvená závada.

Tak tohle je teda Top Ten závada. Tak mě napadá založit nějakej ten žebříček třeba TOP 100 závad. Určitě bys byl na předních místech :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel velmi častá a hodně nebezpečná závada..... řešení je jedině nová, z vrakáče má životnost na prd a zavařená je prostě nebezpečná, nehledě na to, že to nikdo nezavaří přesně a vždy dojde k nějakým kmitům a namáhání kliky.... Renault a VW odpružují už i vačková kola, takže nás čekají ještě zajímavé věci....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak měl jsem to samé ale ty zvuky to bylo jako motor po smrti.tak jsem ji vyndal zavařil po obvode a ve středu (aby to určitě vydrželo)a je klid,už 15000 km.Jen slyším na volnoběh jak se klepe řemen.Starší auta žádné gumy neměly a taky jezdí.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...