Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 coupe 3,0 V6 - prve problemiky + dazdovy senzor


Y2K

Recommended Posts

Tak vcera naprsalo a mne moje auto zacalo ukazovat diagnostiku a ze ANTIPOLLUTION FAULT. Nechapal som co to ma znamenat a to tym skor ze mam auto tyzden. Motor nijak na vykone nestratil ani nic podobne. Tak som sa tu troska porozhliadol a docital sa ze to moze byt sposobene aj vlhkom a zatecenim kontaktov dakde na cidlach. Tak som vyckal kym bude sucho, nastartoval a cuduj sa svete, diagnostika zhasla. Haluz? Alebo ako to mam chapat?

A dalsia vec, nefunguje dazdovy senzor, ale vyzera to tak ze prava strana senzora je akasi prasknuta, neviete nahodou kde by sa dal zohnat, pripadne co taka sranda stoji, alebo nema dakto na predaj?

Dakujem za vsetky rady a postrehy

Inak s autom som zatial nad mieru spokojny uvidim ako to pojde dalej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rebik

Jinak levné řešení, je výměna skla na pojišťovnu, senzor je součástí nového skla, takže pokud to máš připojištěné, po měsíci bych to klidně udělal.....

Zdravim Ta,

som si ani nevsimol ze si tu :roker

Hmmm...no musim najskor zistit ako sa k takemu dacomu stavia poistovna u nas....ale tak kvoli senzoru zasa menit sklo sa mi zda troska vela....ale ved uvidime

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Původně zaslal: Rebik

Jinak levné řešení, je výměna skla na pojišťovnu, senzor je součástí nového skla, takže pokud to máš připojištěné, po měsíci bych to klidně udělal.....

Zdravim Ta,

som si ani nevsimol ze si tu :roker

Hmmm...no musim najskor zistit ako sa k takemu dacomu stavia poistovna u nas....ale tak kvoli senzoru zasa menit sklo sa mi zda troska vela....ale ved uvidime

ak si niekoho na to sklo najdes, tak u nas to poistovne preplacaju v pohode.nemusis mat ziadne pripojistenia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Tak ma napadlo mozno jedina vyhrada: a to klepanie motoru na volno beh, uz som aj zabudol co to presne je, ale bez toho zvuku by bol motor pekny tichy....takto to znie ako nejaky diesel :P

Co si o tom myslite?

THX a lot

zvuk šestiválce je jiný než u čtyřválce... když jsem slyšel V10 u BMW M5 taky jsem si říkal že to nějak klepe... prostě to tak je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

Původně zaslal: Y2K

Tak ma napadlo mozno jedina vyhrada: a to klepanie motoru na volno beh, uz som aj zabudol co to presne je, ale bez toho zvuku by bol motor pekny tichy....takto to znie ako nejaky diesel :P

Co si o tom myslite?

THX a lot

hydrovahatka?

Jo to je vraj presne ono.....akoze mal som to aj u 1,8 16V Peugeot 406 a tiez to robila ale samozrejme nie tak vyrazne....neda sa to nejak odstranit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

Původně zaslal: Y2K

Tak ma napadlo mozno jedina vyhrada: a to klepanie motoru na volno beh, uz som aj zabudol co to presne je, ale bez toho zvuku by bol motor pekny tichy....takto to znie ako nejaky diesel :P

Co si o tom myslite?

THX a lot

zvuk šestiválce je jiný než u čtyřválce... když jsem slyšel V10 u BMW M5 taky jsem si říkal že to nějak klepe... prostě to tak je

No samozrejme ze to ine je, ale napriklad ak motor nie je zahriaty to nerobi.

Inak teba som sa chcel spytat ake mas skusenosti s tymto motorom, aj ked teda ty mas ten starsi typ tusim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Yantschi

Originally posted by Y2K

Původně zaslal: Yantschi

Vrbove, hmmm, to nie je daleko, mozno sa dakedy pridem zviest na V6-ke...

No kludne prid....rad ta povozim :papa

Ehm, asi si ma zle pochopil... radsej by som si sadol za volant...

He he....ja som ta pochopil spravne.....ale ty zasa asi mna nie....to nedam len tak hocikomu do ruky :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Yantschi

Ja som Ta pochopil velmi dobre, len si robim srandu... Ale spat k veci: tie zvuky Ti robi aj pri teplom motore, alebo len pri studenom? Ak zosliapnes spojku, prestane to? Kontroloval si olej? Mozu to byt hydrostely, napr. pri nedostatku oleja. Kontrolka mazania nic neukazuje? Ale skor tipujem na lozisko.

Aaaa...sranda musi byt no nie :D

Nie nie nic take....to ide z motora a robi to sa mi zda teda pri zahriatom, vraj su to tie hydrovahatka...len neviem co by sa s tym dalo robit...asi zevraj nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

uz som vam to chlapci napisal vyssie.su to hydrostely.normalka na 6 valcovom motore.to si nevsimajte.neoplati sa to menit kym to pracuje ako ma.mal som to na predchadzajucej v6 tiez.

kolko ma ten motor nabehane?uz ma asi najlepsie dni za sebou

Neviem ci ma najlepsie za sebou ale ma 104000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Původně zaslal: jozefsv

niekto ho nesetril alebo tie km nie su skutocne.mne to zacalo robit tusim pri 230 tkm

KM skutocne su (spytaj sa tu tajomnika) s tym prvym co si napisal zu neviem veru

ak su km skutocne tak veru neviem.nemalo by sa to tak rychlo prejavit.najlepsie by na to odpovedal nejaky mechanik alebo oddie, ten by sa tomu mal rozumiet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...