Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor cuká a chcípá...


Kamart

Recommended Posts

Ráno když nastartuju a rozjiždim se, začne auto jakoby cukat.je to něco jako když člověk začíná v autoškole a neumí správně podržet spojku v záběru...dělá to většinou při studeném startu, dal když chvíly jedu cca 20minut a vyřadím...spadnou mi otáčky až skoro na nulu...a občas motor chcípne, dřív to nedělalo až ted, čím to může byt? Lambda sondou?Nekvalitním palivem to neni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokuid je v háji potenciometr, tak buď vyměnit (= koupit nový, protože ty staré bydou zlá, nepěkná věc.. resp. budou na tom stejně)

Jinak, když dáš hledat, tak tu kdysi dávno někdo radil, že se dá přesunout ten jezdec trochu dál, takže bude jezdit po nevydřené dráze.

Taky to může být teplotní čidlo... může to být cokoliv...

od PC se špatně radí :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dřív jsem si toho nevšímal, ale teď mi autí dělá něco podobnýho. Při nastartování studenýho motoru u prvního rozjezdsu motor jako by přestal najednou táhnout..........dám 2500ot., pouštím spojku a najednou klesnou otáčky aniž bych něco dělal, tak tomu nahulákám víc plynu a jedu.

Čím to je netuším, diagnostika nic nehlásí, všechno vypadá OK.

Zatím se to ale nezhoršuje, udělá to jenom, když je motor vážně studenej a u prvního rozjezdu.

Jinak potenciometr je když koukáš do motoru a stojíš před autem na pravý straně "elektr. řízen. karburátoru", na levý straně je přichycený lanko plynu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď si pročítám knížku ,,jak na to...,, pisou tam tohle.. POŠKOZENÉ ŠOUPÁTKO PŘÍDAVNÉHO VZDUCHU VYVOLÁVÁ ZASTAVENÍ MOTORU, POPŘÍPADĚ NEPLYNULÝ CHOD MOTORU BĚHEM ZAHŘÍVACÍ FÁZE, NEBO NENASTAVITELNÝ POČET VOLNOBĚŽNÝCH OTÁČEK.

Neřešil někdo něco takové?To by mohlo být ono ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi dělalo auto něco podobného, ale ne tak moc, asi měsíc. Pak jsem jel jednou delší trasu, trochu sem ho na te dalnici prohnal, a od te doby slape normalne, kdovi co a kde bylo.

A taky mi to jednou dělalo uplne to same co tobě (a jeste navic mi to strasne dlouho startovalo), a to bylo tim ze se mi nedostaval benzin do motoru, mel sem spatné relátko palivoveho cerpadla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...