Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206CC


Návštěvník

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...
  • O 2 týdny později...
  • O 4 měsíce později...
  • O 2 měsíce později...
Ja som mal podobny ale podstatne mensi problem. Mne zatekalo v lavom rohu v zadnom spoji, ked som otvoril strechu do polovice a odhrnul taky oblucik gumy(dosadacia guma), tak pod nou je dalsia vrstva gumy, ktora bola prasknuta. S kamaratom sme to zalepili lepidlom, ktorym sa lepia celne skla...Odvtedy je to vyrazne lepsie aj ked obcas par kvapiek najdem... Vsetky gumy natieram silikonovym olejom ;)

Chlape, nemas nahodou foto ako ste to lepili? Lebo mne zateka iba ako je spoj so strechou, kde su haky... Rozmyslal som, ze pod tu tesniacu gumu dam silikon, ci blbost? A tu gumu normalne odtiahnem? Neroztrhne sa to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Ja som mal podobny ale podstatne mensi problem. Mne zatekalo v lavom rohu v zadnom spoji, ked som otvoril strechu do polovice a odhrnul taky oblucik gumy(dosadacia guma), tak pod nou je dalsia vrstva gumy, ktora bola prasknuta. S kamaratom sme to zalepili lepidlom, ktorym sa lepia celne skla...Odvtedy je to vyrazne lepsie aj ked obcas par kvapiek najdem... Vsetky gumy natieram silikonovym olejom ;)

Chlape, nemas nahodou foto ako ste to lepili? Lebo mne zateka iba ako je spoj so strechou, kde su haky... Rozmyslal som, ze pod tu tesniacu gumu dam silikon, ci blbost? A tu gumu normalne odtiahnem? Neroztrhne sa to?

Fotky nemám, ale môžem ti to odfotiť...silikón je naprd, vraj to odpadáva...ale teraz som po roku pozeral ten spoj a aj toto lepidlo sa trochu uvolnilo...A už nepoužívam silikónový olej, našiel som niečo lepšie od Sonax...Všetky gumy odmastím najprv liehom a potom natriem týmto prípravkom...nemám už problém so zatekaním a gumy sú ako nové...

No začal som mať problém so sťahovaním strechy... začalo to dosť hučať, ako keby preskakovali nejaké ozubené kolieska(viem, že tam je hydraulika:))....vizuálne je všetko ok, aj to ide plynulo, len sa mi nepáči ten zvuk...

Nestretli ste sa s tým niekto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna mas malo oleja v hydraulike. Musis to skontrolovat. Potom daj vediet, ako to islo, lebo tiez sa chystam :) A hlavne, kde si kupil ten olej, lebo podla netu asi len v Peugeote :roll

http://www.peugeot206cc.co.uk/repair-206/206/info/gb/c5id0bf3.htm

A inak prosim si fotky tej tvojej opravy tesnenia, neviem si to predstavit, ako to lepit

[upravil dne 17.5.2011 13:42 Bloodeye]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie je to až také jednoznačné...včera som prešiel kopec diskusií, väčšinou, ak je málo oleja, tak sa strecha zasekáva alebo ide pomaly a býva to spojené s hučaním. Jeden mal pod minimom a iba mu to hučalo(po doplnení oleja mu to ešte chvíľu hučalo, vraj sa to muselo odvzdušniť). Mne to ale hučí nepravidelne. Najprv to robilo pri otváraní veka, potom pri sklápani strechy a posledne pri zatváraní veka. Skôr by som povedal, či to nie je zavzdušnené...ešte chvíľu počkám a asi skúsim doplniť ten olej... Olej sa bude dať kúpiť iba asi v Peugeote, no používajú ho aj v Mercedes kabrioletoch...

Myslíš tu bielu nádržku? Tú som nedával dole...všetko iba podľa návodu.

Neviem si to zahnutie dosť dobre predstaviť, nemáš foto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 2 týdny později...

Ahojte cc-čkári,

konečne som sa pridal do Vaších kruhov a tak mám na Vás pár otázočie. Chcem oživit tesniace gumy, aký prípravok sa Vám najviac osvedčil? Sprej na defekty pužívate resp nosíte so sebou ten klasický čo predávajú na benzínkach, alebo máte niečo špeciálne? Čo na to policajti?

Ešte sa chcem spýtať či by bol záujem o nejaké nové doplnky na 206 cc, mám kamaráta vo Francúzsku, ktorý je ochotný mi to poslať, sú tam celkom zaujímavé ceny, a ak by sa to nazbieralo, aj poštovné by bolo fajn. Ide o nejaké tie chromové lišty a rôžne doplny, tie sa dajú však kúpiť aj u nás, hlavné čo ma zaujalo je windstopper, vyšiel by na cca 140€ čo je myslím zaujímavá cena, známy povedal že tie veci sa tam dajú kupit úplne nové za tú cenu. Zároveň sa cchem spýtať či sa mi tá investícia ozaj oplatí, či ten windstopper tak výrazne pomôže? Ak by ste mali záujem o nejaké veci, dajte vedieť.

Zatiaľ krásne ďakujem :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ludia, ako sa Vam otvara kufor? Mne sa zamkne na dialkove, no ked ho chcem otvorit, musim manualne... No do kufra vedu rozne kable a nechapem na co...

Vzpery kufra mate plynove, tj otvara sa Vam kufor automaticky po nadvihnuti???

Slajo- sprej na defekty mam ten seriovy Peugeot, ale neviem ci uz nie je po datume spotreby... ty mas aky? Policajti ti nemozu nic, rezervu toto auto nema.

Ten windstop za 140eur je moc, od Raceland sa da kupit za 100 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne se taky kufr zamknul na dalkove, ale odemknout se musel samostatne klicem. Rekl bych ze to je security feature, kdyz mas stazenou strechu a nekdo ti treba odemkne auto jen tim, ze vytahne cudliky ve dverich, tak se ti neodemkne kufr. Ja to povazuju za dobre reseni :)

Kufr se mi neotviral po nadzvihnuti sam, musel jsem ho jemne dotlacit az nahoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Kedze kufor 206cc ma vzpery, mali by byt plynove, cize by mali dvihnut kufor sami... :myslim

Kedze viaceri mame 206cc v r.2001 a 2002, tak mozno bude uz plyn fuč :D

no sami ono to zase neakú tú váhu má :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...