Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Horské kolo


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Ták a je to, mladej dostal rozum a nechal se uhnout na Meridu, kterou mi tu vice lidí doporučilo a po rozpravě s Escaperem bylo rozhodnuto, a protože mladej byl nedočkavej tak jsme to dneska skočili zrovna koupit. Tímto Escaperovi ještě jednou děkuji, a zároveň všem kteří zde přispěli. Mladej je spokojenej, kolo se mu líbí, jen bude muset zaplatit dluh kterej mu timto u mě vznikl:D protože to bylo cenově lehce nad jeho požadavek.

Jo a PETO, poslechl jsem tě a skočil tam co jsi říkal;)

[upravil dne 28/7/07 Radek Hurvajz]

post-0-14109596044453_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO já si také myslím, že 21" je hodně, mám 20" 175cm a je mi jen tak tak, osobně jsem si kolo vybíral měsíc. Prolezl jsem všechny obchoďáky, poslechl názory maníků , kteří na tom jezdí a vyhrála to u mě Merida www.merida-bikes.cz MAT sub 40V. Poměr cena/výbava je lepší než Kelly o kterém jsem přemýšlel také. P0řizovací cena 9900,- + výbava asi 3000,- (světla, blatníky, kapsa, helma atd.) Mám k němu dvoje kompletní ráfky, jedny gumy do terénu ( opravdový MTB - skoky, sjezdy atd) druhé s jemným vzorkem na silnici (výlety s mladou, venčení psa) Má zapoudřené středy i náboje, záruka 2 roky + po měsící ježdění zdarma doseřízení atd. Stavitelné přední vidle, zdvih cca 10cm, oproti loňským modelům má robustnější rám, silnější přední vidlici a nižší váhu, brzdy a přehazovačka shimano. Mám na něm najeto zatím cca 500km a maximápní spokojenost a to už kolo letělo i se mnou ze skály. Oba jsme to přežili jen s pár škrábanci. Jediné co mě na něm štvalo byly šlapky s nepříjemnými drapáky, které jsem musel měnit, páč mě z nich bolely nohy i přes boty

jo tak to jsem to psal trochu pozdě, ale gratuluji k meridě :-) fakt dobrá volba

[upravil dne 30/7/07 deeper]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: deeper

NO já si také myslím, že 21" je hodně, mám 20" 175cm a je mi jen tak tak, osobně jsem si kolo vybíral měsíc. Prolezl jsem všechny obchoďáky, poslechl názory maníků , kteří na tom jezdí a vyhrála to u mě Merida www.merida-bikes.cz MAT sub 40V. Poměr cena/výbava je lepší než Kelly o kterém jsem přemýšlel také. P0řizovací cena 9900,- + výbava asi 3000,- (světla, blatníky, kapsa, helma atd.) Mám k němu dvoje kompletní ráfky, jedny gumy do terénu ( opravdový MTB - skoky, sjezdy atd) druhé s jemným vzorkem na silnici (výlety s mladou, venčení psa) Má zapoudřené středy i náboje, záruka 2 roky + po měsící ježdění zdarma doseřízení atd. Stavitelné přední vidle, zdvih cca 10cm, oproti loňským modelům má robustnější rám, silnější přední vidlici a nižší váhu, brzdy a přehazovačka shimano. Mám na něm najeto zatím cca 500km a maximápní spokojenost a to už kolo letělo i se mnou ze skály. Oba jsme to přežili jen s pár škrábanci. Jediné co mě na něm štvalo byly šlapky s nepříjemnými drapáky, které jsem musel měnit, páč mě z nich bolely nohy i přes boty

jo tak to jsem to psal trochu pozdě, ale gratuluji k meridě :-) fakt dobrá volba

[upravil dne 30/7/07 deeper]

No taky jsme to vybírali docela dlouho, jen jsem se to nakonec rozhodl napsat sem protože se mi ten Olpran (Dominator) trochu nezdál. Ta Merida je ten nižšší model MAT sub 20V, ten co máš ty byl sice jen o tisíc dražší ale i tohle bylo přes rozpočet mladyho, i když bych spíš asi byl pro něj, stejně si hned koupil rohy na řidítka za 400,- a ta MAT sub 40V už je měla, takže za lepší vidle a přehazku by dal v podstatě jen 600,- ale to už nechtěl no.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

taky mam Meridu 21", ale nevim teda, kolik merim:D Ale ke dvoum metrum urco nemam. Je to hodne o geometrii ramu. Vim, ze driv byvaly napr oproti Authoru napr o poznani delsi, ale pry uz to taky neplati. Urcite se nada porovnavat treba 21" ruznach vyrobcu. Hlavni je se na tom projet a vidis.

No vidiš to jsem sem ani nenapsal, nakonec jsme zvolili 20´´ rám;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim tiez poznamenat MERIDA je dobra volba osobne mam jednu MATS SPORT 300 D model 2004 no nie moc v HIGH vybave (alivio)ale pre moju jazdu postacujuca, mam 188cm 83kg ram teraz ste ma dostali z hlavy neviem myslim 20 mensi tuning od BBB sedlovka, predstavec,riaditka karbon plaste MAXISS tomahawk 1,9 kevlar minuly rok continental leader 2,1 kevlar cyklocomputer VDO 15+ bezdratovy vodotesny celkovo maximalna spokojenost vrele doporucujem tuto znacku.

prikladam amaterske foto z mobilu

[upravil dne 30.7.2007 robozv]

post-0-14109596052254_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyber kola zrovna taky ted resim. A kdyz nevite, tak je to vazne desny asi jako kdybych sel kupovat pocitac a nemel tucha co je co.

Hodlam vymenit trekovy za horaka s cenou nekde mezi 25-30Kkc. Ale jak tak prolizam www tak z toho nejsem moc moudrej. Doufam , ze mi nejak rozumne poradi primo na krame.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Emiš

Vyber kola zrovna taky ted resim. A kdyz nevite, tak je to vazne desny asi jako kdybych sel kupovat pocitac a nemel tucha co je co.

Hodlam vymenit trekovy za horaka s cenou nekde mezi 25-30Kkc. Ale jak tak prolizam www tak z toho nejsem moc moudrej. Doufam , ze mi nejak rozumne poradi primo na krame.

skus popisat blizsie co by si chcel mozno ti pomozem (znacka vybava a na co by ti mal sluzit pripadne prilozim nejaky net odkaz kde by si mohol porovnat cenu s obchodom) mam aj nejake ceske stranky bratranec minuly rok kupoval a bolo to cca 4000 sk lacnejcie mozno ta oslovy aj vypredaj minulorocnych modelov!! zaujimave!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, vzhledem k tomu, že už nejsou pomalu některé letošní modely, tak ty loňské jsou dávno pasé. ;)

A kupovat kolo přes net je super, zvlášť, když každý výrobce má trochu jinou geometrii rámu. Pokud si na něj nesedneš, tak nikdy nevíš.

Ale jinak jo, nic proti internetovýmu prodeji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na lonske modely se mi kamarad popta, ale je to jak rikal Vix uz asi nic nebude a cekat do zimy az se letosni modely stanou lonskymi se mi nechce.

Kolo chci hlavne na jezdeni po lesich na Vysocine. Do ted jsem mel trekovy, ale to to nezvlada pokud to clovek nekde pusti z kopce. Chci si uz koupit kolo co mi chvili vydrzi abych ho nemusel za rok zas menit, proto radsi ted zainvestuju.

Zatim to vypada ze zkoncim u MAXBIKE 77MB-DBH LX/XT GEDE. Doporucena cena je 29200, kamarad jeste rikal ze by se to dalo srazit niz. Popis vybavy je tady. Jeste je tam moznost za priplatek 900 kc nechat si dat lepsi vydlici (TORA 302 PRC), ale to nevim jestli ma cenu a jestli vubec poznam rozdil.

Za kazdou radu budu vdecny :)

Kolo vypada takhle:

35.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najskor "vix" nemam tento rok zbehnute ceske internetove obchody ale skusenost z minuleho roku ked som zhanal bike pre bratranca boli take ze v cechach sa toho dalo zohnat pomerne viac ako v SR a za vyhodne ceny a tak sa mi nechce verit ze minulorocne modeli nezozenies no nehadam sa dnes je mozne vsetko.

to Emiš MAXBIKE nepoznam ale vybava je v celku na moje pomery nadstsndard aj vyzera k svetu ako som spominal ja mam ALIVIO a kamos DEORE LX a XT a stiham mu co sa tyka kvality (obrazne) zatial som nemal ziadnu "poruchu" a ani na moje prekvapenie prehadzovacky sa nerozladuju a brzdy su mechaniky a brzdia ako zbesile no uznam hydry su lepsie. Len by som ti poradil "moj nazor" na predne koleso montuju kotuc 180mm nechcel by som ho ani za svet kamos ho ma a cvenga mu to o platnicky ako nejaka hrkalka a neda sa mu to zosuladit lebo ten kotuc nie je az tak celkom rovny a ja mam 160mm a nestazujem si. Nakoniec vsetky bike su osadene tym istym (shimano,sram ritchey atd...) len maju ram inej znacky. A viem este porovnat ze merida je v porovnani s kellys v tej istej vybave laksia lebo ma inu koncepciu ramu.

Na zaver kolko ludi tolko chuti keby som mal peniaze na zvis urcite by som si taketo delo kupil.

Zatial som nadmieru spokojny aj s tym co mam a nemenil by som.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Robo: to s tím internetem je spíš o tom, že je poměrně vhodné si na to které kolo před koupí nejdřív sednout, což jaksi po netu nejde...

Emiš: no pěkné, ale fakt to využiješ? Na ježdění po lese by klidně stačilo i o třídu levnější...

Jinak jak koukám na ty nabídky kol všude možně, tak to už mám doma taky docela slušnou vykopávku :D hlavně kdybych kupoval teď, tak bych se asi vztekl, protože třeba nechci kotoučové brzdy (které jsou u dražších modelů prakticky standard), jako řazení mi nejvíc vyhovuje poslední model STX RC, své doby s nevídaným osmikolečkem (dnes dostupným už pouze v nejlevnějších verzích... tyhle páčky, když jsem na ně před 3 lety narazil v jednom skladu, kde ležely zapomenuté pár let, mi udělaly opravdu velkou radost :) ), no prostě vybíralo by se mi dost těžko, ale z úplně jiných důvodů než vám ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie: Ono ja jsem zatim vetsinu kol zmaril nebo nejak poskodil. Takze uz nechci setrit, navic prodam trekovy kolo, takze hotove doplatim prave tu nizsi tridu. A ono kdyz to pustim z kopce pres koreny a sutry tak to dostane zahul. Takze si myslim, ze to uziju a doufam ze to vydrzi na delsi dobu nez dva roky.

Jinak jak jsi psal o tech kotoucovkach, tak i u modelu kde jsou dany kotouce ti vetsinou jsou schopny dat misto toho klasicky brzdy.

BTW: proc nechces kotouce? Me jeden kamos rika ze jsou super a druhej zas ze by je nechtel ani za nic tak nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tymi net obchodmi som to myslel tak ze si pozri cenu v shope a potom vyskusaj najst lacnejsi na nete som presvedceny ze tam najdes aj o 4000 ceskych korun lacnejsi u nas v shope mali minulorocny model 2006 meridu MATS SPORT 500 za 29 990sk a zohnal ju za

!!!24 990sk!!! tak myslim ze v cechach to bude podobne no skuste mi to vyvratit aspon budem o skusenost mudrejsi.

to - Emiš moj nazor ked budes chodit po korenoch a sutroch tak ho rozbijes tak ci tak a v takom pripade by som doporucil nie MTB ale FREERIDE bike ten je v celku pevnejsi a vydrzi ovela viac horsie zaobchadzanie ako MTB.

Prajem ti dobru volbu a premysli si co kupis aby si neprehlupil.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Emiš

Vyber kola zrovna taky ted resim. A kdyz nevite, tak je to vazne desny asi jako kdybych sel kupovat pocitac a nemel tucha co je co.

Hodlam vymenit trekovy za horaka s cenou nekde mezi 25-30Kkc. Ale jak tak prolizam www tak z toho nejsem moc moudrej. Doufam , ze mi nejak rozumne poradi primo na krame.

Kdyz chces do kola investovat takove penize, vyplati se zajet k sousedum do SRN. Ale pokud tam nejezdis pravidelne, mohl by jsi mit problemy s reklamacemi (a prvnim serizenim, ktere byva zdarma - tady by jsi ho musel platit).

Jinak ja jsem podobny blazen, na jare 1992 jsem za kolo dal 18.000,-- a to byly tenkrat hodne velke penize.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Emiš

Vyber kola zrovna taky ted resim. A kdyz nevite, tak je to vazne desny asi jako kdybych sel kupovat pocitac a nemel tucha co je co.

Hodlam vymenit trekovy za horaka s cenou nekde mezi 25-30Kkc. Ale jak tak prolizam www tak z toho nejsem moc moudrej. Doufam , ze mi nejak rozumne poradi primo na krame.

Kdyz chces do kola investovat takove penize, vyplati se zajet k sousedum do SRN. Ale pokud tam nejezdis pravidelne, mohl by jsi mit problemy s reklamacemi (a prvnim serizenim, ktere byva zdarma - tady by jsi ho musel platit).

Jinak ja jsem podobny blazen, na jare 1992 jsem za kolo dal 18.000,-- a to byly tenkrat hodne velke penize.

SRN nepripada v uvahu. Skoro tam nejezdim a problem pak resit ten servis. Jinak mi neprijde, ze bych investoval extremne hodne. Kolo za 10 tisic se podemnou rozpadne, merim 187 cm a neco taky vazim. Stary kolo za necelejch 10 tisic prodam. A vzhledem k tomu, ze ziju sam, splatky na byt mam zaplaceny do konce roku, auto menit nechci a zadny dalsi vetsi vydaje neocekavam, tak si muzu dovolit neco prihodit. Navic jsem si uz pekne dlouho nic nekoupil, tak si aspon udelam radost ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...