Jump to content
Luděk

porucha vstřikovacího čerpadla?

Recommended Posts

ahoj, mám problém s Peugeotem 406 2,1 tdi. Při jízdě a někdy i při startu se objeví kontrolka poruchy. Motoru kolísají otáčky, začně kouřit, jede max. 80 km/hod. Po několika znovunastartováních někdy naskočí, někdy porucha trvá i týden...Už jsem ho měl ve třech servisech a nikde nepřišli na to, čím to konkrétně je. Řekli mi, že je to nejspíš čerpadlem..(ale neví to jistě). Setkal se někdo s touto závadou?? Nevím si s tím rady....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Díky za odpověď..Ještě bych se chtěl zeptat, jestli při výměně čerpadla se čerpadlo musí načíst znovu do počítače... Nejradši bych ho celý vyměnil. Je to typ xudl PO1 Lucas epic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud ti můžu poradit,vyměň ho za mechanické čerpadlo z Citroenu XM nebo Xantia 2.1 TD ! Ale musíš mít k němu i vstřiky a nech si ho někde seřídit a přetěsnit a pak nebudeš mít problém ! Moje osobní zkušenost,příruba je stejná,a kup si zrovna nový rozvodový řemen a koukni na vodní pumpu,když už to budeš mít rozdělaný ! Ano,není tak živé jako Epic ale má stejné parametry a je jednodužší na servis,pokud by byl třeba a jsou i dostupnější a levnější !! Moje osobní zkušenost,mám ho totiž taky !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jenže to čerpadlo jsem měl v autorizovaným servisu, a tam mi řekli, že je úplně v pořádku...Stálo to přes 7 tisíc..a auto je pořád nepojízdné.

A bude si to mechanický čerpadlo rozumět s počítačem??

Ted ale nevim jestli je to opravdu tím čerpadlem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×