Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Živnost na opravu a instalaci HW v PC


Guest MMMMM

Recommended Posts

Dnes mi říkal kamarád, že při oprava HW, instalace HW atd. už není vázaná živnost a nemusí mít zkušky od ITI třídu 8. Je to prý řemeslná živnost. Já jsem na opravu HW musel mít zkoušky, protože to byla vázaná živnost. Nevíte o této změně?

Našel jsem pouze toto:

ŽIVNOSTI ŘEMESLNÉ

- Výroba, instalace a opravy elektrických strojů a přístrojů

- Výroba, instalace a opravy elektronických zařízení

1. U těchto živností je nutno prokázat vzdělání v oboru elektro a předepsanou praxi (vyučený 3 roky, s maturitou 2 roky, VŠ 1 rok)

2. Doložení kvalifikací podle vyhl. č. 50/1978 Sb. není předepsáno (nevím co myslí tím že to není předepsáno !!!)

3. Pokud vyrábíte, je nutno dodržovat povinnosti výrobce podle zákona 22/1997 Sb.

Výroba, instalace a opravy elektrických strojů a přístrojů

Výroba, opravy, instalace, oživování, zapojování a zkoušení nevyhrazených elektrických strojů, přístrojů a elektrické výzbroje, zejména

elektromotorů, transformátorů, regulátorů, vypínačů, usměrňovačů, elektrických zdrojů světla, akumulátorů a baterií, přičemž jde o zařízení

pracující na střídavém napětí vyšším než 50 V nebo stejnosměrném napětí vyšším než 75 V. Výroba a opravy elektrických spotřebičů pro domácnost.

Výroba a opravy elektrických částí kolejových vozidel a trolejbusů, elektrických zdrojů tepla, elektrických silnoproudých regulačních, kontrolních

a ovládacích přístrojů a spotřebičů. Provádění revizí a kontrol elektrických spotřebičů.

V rámci živnosti lze dále provádět opravy a výrobu elektrických přístrojů provozovaných na střídavém napětí nižším než 50 V nebo stejnosměrném

napětí nižším než 75 V. Opravy, úpravy a výměny elektrických skupin a podskupin silničních motorových vozidel a pracovních strojů, které nejsou

připojeny k síti nízkého napětí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...