Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

P406 - zaslepení EGR ventilu


BIBOP

Recommended Posts

Hoši, mám otázočku z iného súdka...

Môže vadný/nefunkčný/pripchatý EGR ventil spôsobovať trhanie auta (nie je rozdiel, či je motor teplý alebo studený) pri cca. 1.500ot a ľahkom pridaní plynu? A môže kovovo rachotať pri vyšších otáčkach a ozývať sa prerušovane na voľnobeh, ako keby bolo niekde niečo uvoľnené a rezonovalo to? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude zotrvacnik alebo remenica..klasika pri 406 HDi...:)

Původně zaslal: Tomášik

Hoši, mám otázočku z iného súdka...

Môže vadný/nefunkčný/pripchatý EGR ventil spôsobovať trhanie auta (nie je rozdiel, či je motor teplý alebo studený) pri cca. 1.500ot a ľahkom pridaní plynu? A môže kovovo rachotať pri vyšších otáčkach a ozývať sa prerušovane na voľnobeh, ako keby bolo niekde niečo uvoľnené a rezonovalo to? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Takže EGR som medzi sviatkami zaslepil a zdá sa, že trhanie auta pri nízkych otáčkach prestalo. Pokiaľ to po dlhšom jazdení nezačne znovu, tak toto beriem ako vyriešené.

Ešte ostáva problém s kovovým rachotaním. Vyzerá to, že ste mali pravdu, mám podozrenie na remenicu. Rachoce o tak prerušovane, na voľnobeh a pri vytočení nad 3.000ot. ide z motora taký nechutný prerušovaný kovový zvuk. Na spodnom veľkom kryte motora sú napadané malé kovové piliny a sú práve roztrúsené okolo spomínanej remenice.

Skúšal som na nej už medzičasom spaviť risku s kriedou, ako to tu niekto kedysi radil, ale zatiaľ sa to nepohlo.

Bol som sa už pýtať na cenu novej, zarazilo ma však, že vedúci predaja ND v Peugeote mi tvrdil, že na 90k verzii je iná remenica ako na 110k a vraj tá moja nie je odpružená, čo sa mi teda vonkoncom nezdá...:myslim Poradíte mi, ako to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Páni, dávno som na tom mojom skvelom francúzskom výdobytku techniky nič nemusel riešiť... tak zasa potrebujem Vaše rady... :bojim

Ako som písal, pri nízkych otáčkach mi trhalo autom, tak som odpojil EGR ventil. Po tom to bolo super, auto bolo podstatne živšie pri nižších otáčkach, lepšie sa bralo a hlavne netrhalo. Prešiel mesiac, na jazdných vlastnostiach sa síce nezmenilo nič ale zasa to začalo mykať!!! :potlesk A zdá sa mi, že to robí čím ďalej tým viac. S ničím iným problém nie je, auto ide celkom normálne, štartuje teplo-zima na brnk, spotrebu mám teraz v zime na zim. gumách 6,0L/100km, ale pri cca. 1.500ot. a šteklení plynu trhá... :grr

Čo ja Váš ďalší tip po EGR ventile?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak čo? Nikto žiadne tipy???

Původně zaslal: Tomášik

Páni, dávno som na tom mojom skvelom francúzskom výdobytku techniky nič nemusel riešiť... tak zasa potrebujem Vaše rady... :bojim

Ako som písal, pri nízkych otáčkach mi trhalo autom, tak som odpojil EGR ventil. Po tom to bolo super, auto bolo podstatne živšie pri nižších otáčkach, lepšie sa bralo a hlavne netrhalo. Prešiel mesiac, na jazdných vlastnostiach sa síce nezmenilo nič ale zasa to začalo mykať!!! :potlesk A zdá sa mi, že to robí čím ďalej tým viac. S ničím iným problém nie je, auto ide celkom normálne, štartuje teplo-zima na brnk, spotrebu mám teraz v zime na zim. gumách 6,0L/100km, ale pri cca. 1.500ot. a šteklení plynu trhá... :grr

Čo ja Váš ďalší tip po EGR ventile?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: kadaver

To bude zotrvacnik alebo remenica..klasika pri 406 HDi...:)

Původně zaslal: Tomášik

Hoši, mám otázočku z iného súdka...

Môže vadný/nefunkčný/pripchatý EGR ventil spôsobovať trhanie auta (nie je rozdiel, či je motor teplý alebo studený) pri cca. 1.500ot a ľahkom pridaní plynu? A môže kovovo rachotať pri vyšších otáčkach a ozývať sa prerušovane na voľnobeh, ako keby bolo niekde niečo uvoľnené a rezonovalo to? :myslim

tak zetrvacnik to urcite nebude, lebo 66kW verzia nema dvojhmotovy zetrvacnik (chvalabohu).. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tomášik

Páni, dávno som na tom mojom skvelom francúzskom výdobytku techniky nič nemusel riešiť... tak zasa potrebujem Vaše rady... :bojim

Ako som písal, pri nízkych otáčkach mi trhalo autom, tak som odpojil EGR ventil. Po tom to bolo super, auto bolo podstatne živšie pri nižších otáčkach, lepšie sa bralo a hlavne netrhalo. Prešiel mesiac, na jazdných vlastnostiach sa síce nezmenilo nič ale zasa to začalo mykať!!! :potlesk A zdá sa mi, že to robí čím ďalej tým viac. S ničím iným problém nie je, auto ide celkom normálne, štartuje teplo-zima na brnk, spotrebu mám teraz v zime na zim. gumách 6,0L/100km, ale pri cca. 1.500ot. a šteklení plynu trhá... :grr

Čo ja Váš ďalší tip po EGR ventile?

no mam taky isty motor, ale mne to robi iba ked je studeny, na 4 rychlosti a stekleni plynu, od 1200-1500 ot. Ale robi to presne iba v tomto pripade. Nikdy inokedy, tak som si nato nejako zvykol, bud ho netrapim na takych nizkych otackach, alebo trochu pridam plyn. A ten EGR vyskusam zaslepit aj ja...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam dotaz moje diagnostika mi pise dve chyby CHYBA V OBVODU EGR :myslim:myslim:myslim a CHYBA VENTILU REGULACE TLAKU Turbodmychadla A:mad::mad::mad:Tak nevim jestli je to ten EGR na motoru a ta chyba ventilu regulace tlaku turbodmychadla A. A ta chyba jsou jeden z tech dvou za motorem muze nekdo poradit.DIK a Zdar buh

[upravil dne 20/2/08 bumbrlicek406]

post-0-14109599092504_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: foxo

Původně zaslal: Tomášik

Páni, dávno som na tom mojom skvelom francúzskom výdobytku techniky nič nemusel riešiť... tak zasa potrebujem Vaše rady... :bojim

Ako som písal, pri nízkych otáčkach mi trhalo autom, tak som odpojil EGR ventil. Po tom to bolo super, auto bolo podstatne živšie pri nižších otáčkach, lepšie sa bralo a hlavne netrhalo. Prešiel mesiac, na jazdných vlastnostiach sa síce nezmenilo nič ale zasa to začalo mykať!!! :potlesk A zdá sa mi, že to robí čím ďalej tým viac. S ničím iným problém nie je, auto ide celkom normálne, štartuje teplo-zima na brnk, spotrebu mám teraz v zime na zim. gumách 6,0L/100km, ale pri cca. 1.500ot. a šteklení plynu trhá... :grr

Čo ja Váš ďalší tip po EGR ventile?

no mam taky isty motor, ale mne to robi iba ked je studeny, na 4 rychlosti a stekleni plynu, od 1200-1500 ot. Ale robi to presne iba v tomto pripade. Nikdy inokedy, tak som si nato nejako zvykol, bud ho netrapim na takych nizkych otackach, alebo trochu pridam plyn. A ten EGR vyskusam zaslepit aj ja...

Zjavne máme rovnaký problém... mne to ale trhá skôr pri teplom motore... a to mám EGR zaslepený a odpojený!:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze este raz. Ked chcem zaslepit EGR ventil ktory ma jeden vstup z vyfuku a jeden vystup na konci dlhsej trubky do sania a jednu riadiacu hadicku. Pisete ze ked sa zaslepi riadiaca hadicka nemusi EGR ventil dobre tesnit. Takze pre mna je najschodnejsie riesenie dat pliesok medzi sanie a tu dlhu trubku co ide z EGR.Neviem potom naco davate plech aj pod EGR a tu riadiacu hadicu ucpavate srobom??? Ved ked tam dam ten jeden pliesok tak to musi stacit, uz nech sa EGR otvara kolko len chcec:myslim Aspon teda myslim:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: El-Chio

Takze este raz. Ked chcem zaslepit EGR ventil ktory ma jeden vstup z vyfuku a jeden vystup na konci dlhsej trubky do sania a jednu riadiacu hadicku. Pisete ze ked sa zaslepi riadiaca hadicka nemusi EGR ventil dobre tesnit. Takze pre mna je najschodnejsie riesenie dat pliesok medzi sanie a tu dlhu trubku co ide z EGR.Neviem potom naco davate plech aj pod EGR a tu riadiacu hadicu ucpavate srobom??? Ved ked tam dam ten jeden pliesok tak to musi stacit, uz nech sa EGR otvara kolko len chcec:myslim Aspon teda myslim:aut

To nerieš... ako píšeš, daj plech medzi EGR a sanie vzduchu a odpoj hadičku od podtlak. ventilu. Tam sa tie skrutky dávali len proti nečistote, keby si chcel EGR zasa niekedy spojazdniť...:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Jak tlustou podlozku pouzit na zaslepeni EGR? na dieselpower jsem cetl ze tam davaji 5mm podlozky, coz mi prijde jako dost extrem...

To je moc já tam mám 1mm nerez plech a vše ok......ten fakt stačí,nemysleli 0,5 mm????? 5mm je moc to by tam nedaly ani náhodou.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...