Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Intercooler na TD- pá dotazů


Dundee

Recommended Posts

Tak se mi s tím táhlem normálně rukou pohnout nepodařilo, ale nevim, v jaký poloze se obtokový ventil nachází, tudíž bych ho potřeboval rozhýbat (pokud možno bez demontáže turba či motoru), poradí někdo, jak na to (WDčko, MDčko, či jiný prostředek/způsob)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám "nový" poznatek: Dneska auto sice jelo skoro normálně, ale když jsem v při rychlosti cca 80km/h (na čtyřku) šlápl na plyn, moc se mu přidávat nechtělo, zato při rychlosti 120km/h (pětka samozřejmě) po sešlápnutí plynu zareagoval úplně suprově a bylo krásně cítit, jak zabírá.

Kde je sakra zakopanej pudl? Co by ještě mohlo bejt v loji, když ne turbo? Studenej naskočí na brnk, teplej do sedmi vteřin určitě....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky 1.9TD. Když jsem ji dovezl jela fakt suprově. Poslední dobou je to taky různé, jednou jede jak drak podruhé se jí nechce. Jak jsem tady četl o tom turbu tak jsem vlezl pod auto ale já tam nemám tu páčku jen nějaký výstupek z turba a jsou na něm ty popsané žebra. Dle popisu turbo KKK. Chci se zeptat, zda je možné změřit plnící tlak turba ? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Čeněk

A jak velký je plnící tlak ? Musí být pořád stejný ?

Plnící tlak je 0,7bar (při cca 2000ot) až 1bar (při 3000ot) ;) Skokově se tlak může dostat o něco výš (tak na 1,1 až 1,2bar), ale otevře obtokový ventil a "přebytečný" tlak upustí.

[upravil dne 1/8/2007 Dundee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Čeněk

A co tak ten přepoštěcí ventil úplně odstranit - to potom bude jezdit jak raketa :mrk

To potom hlavně poletí jako raketa, až něco nevydrží ten tlak;) Za chvíli bys něco roztrhal, protože by si to turbo nemělo jak ulevit. To je to samý, jako kdyby ti někdo zašil pr..l a ty sis nemohl už nikdy "odfouknout". Taky by z tebe byla raketa:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...