Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Katalyzator 406, 98, 1,8


jirkavecko

Recommended Posts

Původně zaslal: jirkavecko

ahoj je nějaky rozdíl mezi keramickým a kovovým universalnim katalyzatorem?

Nasel jsem si tyto, cena je OK ale zajima me jestli je v tom rozdil a vyplati se priplatit si tech 150 za keramiku. Diky

kovový

http://www.vyfukyonline.cz/info/Katalyzator-univerzalni----benzin---dies-11034/

keramika

http://www.vyfukyonline.cz/info/Katalyzator-univerzalni-benzin--do-obs---11080/

katalyzator s kovovou nosnou mrizkou obcas nazyvaji jako sportovni, ma o neco vetsi kanalky nez keramicky, takze klade vyfukovym plynum mensi odpor, takze teoreticky by to melo byt lepsi. Navic ta kovova mrizka neni hakliva na velke teplotni soky jako keramika, takze kdyz je pak upravenej motor a jdou do katu zplodiny o vyssi teplote, tak by nemela popraskat a znicit se. Takze videl bych vyhodnejsi vzit ten kat s kovovou mrizkou i kdyz na seriove normalne provozovane auto je to asi jedno a ridil bych se vice cenou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

2 jirkavecko: to ti nepovim, neboť to ani nevim. Ale žádná značka jako BOSAL, ap. Prostě plochý katalyzátor a co jsem koukal tou trubkou dovnitř, žádnou keramiku jsem neviděl, jen kovovou mřížku. Věci na auto většinou nakupuji u stejného prodejce, neboť tam znám zaměstnance a nakupuji se slevami, které má on, jako zaměstnanec. Při každém nákupu pár set ušetřím:)

Plochý;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: Ladman

2 jirkavecko: to ti nepovim, neboť to ani nevim. Ale žádná značka jako BOSAL, ap. Prostě plochý katalyzátor a co jsem koukal tou trubkou dovnitř, žádnou keramiku jsem neviděl, jen kovovou mřížku. Věci na auto většinou nakupuji u stejného prodejce, neboť tam znám zaměstnance a nakupuji se slevami, které má on, jako zaměstnanec. Při každém nákupu pár set ušetřím:)

Plochý;)

ehm no už jsem objednal ten kulaty, tak doufam ze to nebude problem, oni totiz nemeli ten plochy s mym prumerem a nebo pak nebyl ve stejny kubature, doufam ze zitra dojde pak dam vedet jestli to za to stalo nebo jestli jsem vyhodil prachy do... kadibudky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

no takze po te co to mechanic zvednul na rampe tak jsme zjistili ze do katalyzatoru tak trubka je o dost silnejsi nez jde z nej, skoro 5mm. Takze jim to poslu zpet do shopu a zkusim se s nimi domluvit aby mi poslali s sirsim prumerem trubky. Doufam ze to probehne bez problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to katalyzátor, který je na tvůj typ vozidla, tak ať ti mechanik tu trubku navaří, co jde od motoru (zepředu) do katalyzátoru. Já to mám taky tak. A 5mm není moc. Máš přece univerzální katalyzátor. Já tam mám navařenou přírubu, co se dává na výfuky. Ty dva konce k sobě (spojují se např. střední a zadní díl výfuku). Víš co myslím?? A jaký tam máš kulatý a nebo plochý???

Pokud to půjde, tak ti to nafotím.

[upravil dne 2/8/07 OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska jsem to poslal zpet, napsali ze mi to vymeni jen si musim priplatit, takze uvidime prijde mi plochy s tloustkou 55mm takze to urcite bude lepsi pro navareni. On p. mechanic rikal ze je lepsi aby ty plyny co jdou od motoru nebyly brzdeny tim ze tam je uzsi trubka, protoze pak by ty plyny chteli uchazet jeste driv nez pujdou do katalyzatoru. Nevim jestli to rekl presne takhle a jestli to ma nejakej smysl, no uvidime kdy mi poslou ten nový dil, pak sem pisnu. Zatim diky za rady a i za obrazky. Forum je super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jirkavecko

dneska jsem to poslal zpet, napsali ze mi to vymeni jen si musim priplatit, takze uvidime prijde mi plochy s tloustkou 55mm takze to urcite bude lepsi pro navareni. On p. mechanic rikal ze je lepsi aby ty plyny co jdou od motoru nebyly brzdeny tim ze tam je uzsi trubka, protoze pak by ty plyny chteli uchazet jeste driv nez pujdou do katalyzatoru. Nevim jestli to rekl presne takhle a jestli to ma nejakej smysl, no uvidime kdy mi poslou ten nový dil, pak sem pisnu. Zatim diky za rady a i za obrazky. Forum je super

Pokud má Kat větší díru tak to nevadí, ono je to dimenzovaný na tu rouru co je na autě, takže by nic nechtělo unikat, pouze v případě že by měl Kat tu rouru menší, to by pak byl problem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: jirkavecko

dneska jsem to poslal zpet, napsali ze mi to vymeni jen si musim priplatit, takze uvidime prijde mi plochy s tloustkou 55mm takze to urcite bude lepsi pro navareni. On p. mechanic rikal ze je lepsi aby ty plyny co jdou od motoru nebyly brzdeny tim ze tam je uzsi trubka, protoze pak by ty plyny chteli uchazet jeste driv nez pujdou do katalyzatoru. Nevim jestli to rekl presne takhle a jestli to ma nejakej smysl, no uvidime kdy mi poslou ten nový dil, pak sem pisnu. Zatim diky za rady a i za obrazky. Forum je super

Pokud má Kat větší díru tak to nevadí, ono je to dimenzovaný na tu rouru co je na autě, takže by nic nechtělo unikat, pouze v případě že by měl Kat tu rouru menší, to by pak byl problem

Je to dobře vidět na fotkách, jak je to přivařené. Hlavně, aby katalyzátor odpovídal objemu motoru + plochý. Pak už si musí ten, kdo to bude dělat poradit viz fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: jirkavecko

dneska jsem to poslal zpet, napsali ze mi to vymeni jen si musim priplatit, takze uvidime prijde mi plochy s tloustkou 55mm takze to urcite bude lepsi pro navareni. On p. mechanic rikal ze je lepsi aby ty plyny co jdou od motoru nebyly brzdeny tim ze tam je uzsi trubka, protoze pak by ty plyny chteli uchazet jeste driv nez pujdou do katalyzatoru. Nevim jestli to rekl presne takhle a jestli to ma nejakej smysl, no uvidime kdy mi poslou ten nový dil, pak sem pisnu. Zatim diky za rady a i za obrazky. Forum je super

Pokud má Kat větší díru tak to nevadí, ono je to dimenzovaný na tu rouru co je na autě, takže by nic nechtělo unikat, pouze v případě že by měl Kat tu rouru menší, to by pak byl problem

Je to dobře vidět na fotkách, jak je to přivařené. Hlavně, aby katalyzátor odpovídal objemu motoru + plochý. Pak už si musí ten, kdo to bude dělat poradit viz fotky.

když jsem kat kupoval, tak se mne na objem motoru nikdo neptal:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: jirkavecko

dneska jsem to poslal zpet, napsali ze mi to vymeni jen si musim priplatit, takze uvidime prijde mi plochy s tloustkou 55mm takze to urcite bude lepsi pro navareni. On p. mechanic rikal ze je lepsi aby ty plyny co jdou od motoru nebyly brzdeny tim ze tam je uzsi trubka, protoze pak by ty plyny chteli uchazet jeste driv nez pujdou do katalyzatoru. Nevim jestli to rekl presne takhle a jestli to ma nejakej smysl, no uvidime kdy mi poslou ten nový dil, pak sem pisnu. Zatim diky za rady a i za obrazky. Forum je super

Pokud má Kat větší díru tak to nevadí, ono je to dimenzovaný na tu rouru co je na autě, takže by nic nechtělo unikat, pouze v případě že by měl Kat tu rouru menší, to by pak byl problem

Je to dobře vidět na fotkách, jak je to přivařené. Hlavně, aby katalyzátor odpovídal objemu motoru + plochý. Pak už si musí ten, kdo to bude dělat poradit viz fotky.

když jsem kat kupoval, tak se mne na objem motoru nikdo neptal:bojim

Tak to je divný protože je to podle obsahu dělený i v nabídkách:myslim Ale je možný že to byl nějakej jako mám já, ty jsou jen dva typy, do 3 litru obsahu, a od 3 do 6 litru obsahu, tak to brali asi tak že na Pažouta stačí do 3 litru a je to.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...