Jump to content
Sign in to follow this  
Freedy

Axiální táhlo řízení

Recommended Posts

Zdravim

chci se zeptat už jste někdo měnil axiální táhlo řízení? já to kdysi dělal na citroenu, kterej má stejný řízení a musel jsem vyndat celý řízení ven abych to táhlo povolil, kvůli přístupu a tomu , že nevim jak ten kloub zachytit a povolit, protože nemá žádný plošky pro klíč a nechce se mi to vyndavat celý ven. Měl by na to existovat nějakej přípravek na uchycení a povolení, nevíte někdo jak to vypadá? Díky F.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak vypadá přípravek na uchycení nevím.

1) zkus hledání, už jsem se o něčem podobném rozepsal (a to teda hodně - někdo měnil manžety).

2) Ty táhla povolíš hasákem, nebo sikovkama a nejlíp na autě, já to sice povolil když to bylo vyndané, ale fakt těžko. Sice je na autě na to málo přístupu, ale tohle ještě jde...

A taky to na autě nějak drží a máš se o co opřít...

3) Nevím, jak moc se to má utahovat, protože pod to dáš NOVOU zajišt'ovací podložku a pak to musíš utáhnout, jinak se ti to při nastavování geometrie povolí a zničíš tu zajišt'ovací podložku !!!

4) Sundat řízení není při přítomnosti posilovače sranda, trubky se povolujou a pak utahujou (chycení se v závitu) fakt těžko a ještě ke všemu se může stát to, že se pohne šnek v převodce a pak ti z toho začne téct kapalina posilovače řízení jako mě!

5) Takže pokud potřebuješ vyměnit jen táhla, tak to zkus povolit (hasákem, sikovkama) a možná i vyměnit kulový čepy a pak vesele na geometrii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×