Sign in to follow this  
Followers 0
Freedy

Axiální táhlo řízení

2 posts in this topic

Zdravim

chci se zeptat už jste někdo měnil axiální táhlo řízení? já to kdysi dělal na citroenu, kterej má stejný řízení a musel jsem vyndat celý řízení ven abych to táhlo povolil, kvůli přístupu a tomu , že nevim jak ten kloub zachytit a povolit, protože nemá žádný plošky pro klíč a nechce se mi to vyndavat celý ven. Měl by na to existovat nějakej přípravek na uchycení a povolení, nevíte někdo jak to vypadá? Díky F.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak vypadá přípravek na uchycení nevím.

1) zkus hledání, už jsem se o něčem podobném rozepsal (a to teda hodně - někdo měnil manžety).

2) Ty táhla povolíš hasákem, nebo sikovkama a nejlíp na autě, já to sice povolil když to bylo vyndané, ale fakt těžko. Sice je na autě na to málo přístupu, ale tohle ještě jde...

A taky to na autě nějak drží a máš se o co opřít...

3) Nevím, jak moc se to má utahovat, protože pod to dáš NOVOU zajišt'ovací podložku a pak to musíš utáhnout, jinak se ti to při nastavování geometrie povolí a zničíš tu zajišt'ovací podložku !!!

4) Sundat řízení není při přítomnosti posilovače sranda, trubky se povolujou a pak utahujou (chycení se v závitu) fakt těžko a ještě ke všemu se může stát to, že se pohne šnek v převodce a pak ti z toho začne téct kapalina posilovače řízení jako mě!

5) Takže pokud potřebuješ vyměnit jen táhla, tak to zkus povolit (hasákem, sikovkama) a možná i vyměnit kulový čepy a pak vesele na geometrii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.