Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 2.0 HDi - rozjezdy pro hvězdy


vogos

Recommended Posts

Dobrý den!

Prosím podělte se o zkušenosti!

Trápí mě rozjezdy s Peugeotem (2003, 2.0 HDi, 66kW). Někdy se stává, že na semaforu začne auto cukat a následně se nerozjíždí jak by mělo. V nejhorším případě je úplně mrtvý plyn. Sešlápnu jej až na zem a nic... Nikdo si s tím neví rady... Jinak auto jezdí nádherně a jsem spokojenej - nerad bych ho dával pryč.

Díky moc za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, já mám 2003 2.0 HDI 11OkW A rozjezd mi problém nedělá, co se týče plynu,ale ozývá se njaký divný zvuk z motoru,nebo převodovky, jako by pískání ,nebo jako když prokluzuje spojka..Mám z toho docela vítr...Taky nikdo neví co by to mohlo být ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RychJ

Tak nevím, já mám 2003 2.0 HDI 11OkW A rozjezd mi problém nedělá, co se týče plynu,ale ozývá se njaký divný zvuk z motoru,nebo převodovky, jako by pískání ,nebo jako když prokluzuje spojka..Mám z toho docela vítr...Taky nikdo neví co by to mohlo být ?

To by mohlo být špatné ložisko spojky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vogos

Dobrý den!

Prosím podělte se o zkušenosti!

Trápí mě rozjezdy s Peugeotem (2003, 2.0 HDi, 66kW). Někdy se stává, že na semaforu začne auto cukat a následně se nerozjíždí jak by mělo. V nejhorším případě je úplně mrtvý plyn. Sešlápnu jej až na zem a nic... Nikdo si s tím neví rady... Jinak auto jezdí nádherně a jsem spokojenej - nerad bych ho dával pryč.

Díky moc za rady!

Zajímavá závada, asi bude chtít odborníky s diagnostikou.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych si nebyl tak jistý, pokud to dělá jen někdy náhodně. Spíš nějaké nastavení nebo kontakt v elektronice, nízké volnoběžné otáčky, váha vzduchu nebo tak něco.

Zkoušel jsi nechat přehrát program počítače, mohlo by to také pomoct, zkusil bych nějaký větší servis, který dostává aktualizované programy přes Internet aby Ti tam dali poslední verzi. Asi nejspíš v Praze.

[upravil dne 24.7.2007 Leos]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta váha vzduchu napadla i mě. Jinak mě tohle auto udělalo hned zezačátku, asi třikrát během jednoho dne, když sem zastavil a pak se chtěl rozjet (na semaforu a v serpentýně). Plyn na zemi, auto se trochu třepalo, ujelo horko těžko pár centimetrů a chcíplo. Řešil sem to tenkrát i tady na fóru. Docela mě to vyděsilo. Od té doby ale nic. Ťuk ťuk. Možná sem měl ucpanej FAP po delším provozu po městě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: nemec.cb

Původně zaslal: RychJ

Tak nevím, já mám 2003 2.0 HDI 11OkW A rozjezd mi problém nedělá, co se týče plynu,ale ozývá se njaký divný zvuk z motoru,nebo převodovky, jako by pískání ,nebo jako když prokluzuje spojka..Mám z toho docela vítr...Taky nikdo neví co by to mohlo být ?

To by mohlo být špatné ložisko spojky.

Spíš než ložisko to bude dvouhmotnostní setrvačník (podle popisu auta spíš myslim, že je to 2.0HDi, 81kW/110k).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vogos

A je tu novinka!

Dnes při jízdě na "4" cca 60 km/h, moha na plynu se nehnula ani o milimetr, tak to auto cukalo. Nevím jestli se můj problém prohlubuje nebo se objevila nová vychytávka...:bojim:bojim:bojim

No kdyby se to prohloubilo nebo zvětšilo, bylo by to i lepší pro identifikaci v servisu, pokud to dělá jen někdy je to problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Častou závadou u těchhle motorů je vzájemné rušení signálů od snímače akcelerace. Chování motorů přitom jsou zpravidla stejné - občasné vynechávání akcelerace, nemožnost přidat plyn a pod. Co je to taky za auto které si dělá co chce a neposlechne povely řidiče, že. No nic.

Protože ze snímače akcelerace proudí do řídící jednotky dva oddělené signály, které se navzájem nesmí rušit ani ovlivňovat - musí tomu tak skutečně být. Původní neodrušené vedení od snímače do řídící jednotky zrušíme a vytvoříme nové pomocí koax. kabelů, tak aby se signály navzájem neovlivňovali.

Každý peugeot servis by to měl udělat, měli by to znát, na domácí bastlení to není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...