Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jde axiální ložisko tlumiče promazat?


Kdo

Recommended Posts

Hledal jsem, ale nenašel a tedy se ptám. Jde někudy promazat to axiální ložisko horního uložení tlumiče, knkrétně na 605ce (konstrukce asi bude stejná na všech modelech)? Jde mi nějak ztuha řízení, resp, vracení do rovna. Musím mu pomáhat, ne moc, ale samo se nevrátí. Kontroloval jsem, jestli se při zatáčení neškubou horní misky pružin, ale ne. Nikde nic nevrže, ani nemlátí, že by bylo uložení pryč. Pak mně napadli spodní kuláky, aly ty by asi neměly sílu ty kola držet v rejdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

některé servisy ti tam vtříknou za 100,- Kč WDčko, nebo podobnou sra*ku.. chvíli to funguje.

Pokud je v háji, tak ani to WD nepomůže.

Jde mi o to, kudy. Vrchem kolem šroubu pístnice (z motoru)

asi ne, tam je celé to gumové uložení. Jedině někudy kolem (nad) miskou, co drží horní konec pružiny.

Geometrie je dobrá, gumy se nesjíždí a auto netáhne ke straně. Záklon a příklon čepu nevím, ale odklon kola je v normě (info z STK). Navíc nahoře na šroubec pístnic mi sedí ty misky na tlakové odpužení silentbloků motoru co mají 2.1td a ty se mi nedaří sundat. Ty gumové měchy jsou nějaké "přilepené".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je ten ventilek na vrchu tlumiče tak v tom plchu jsou 2 kulaté otvory asi 1cm, napravo a nalevo. Tam když se podíváš tak uvidíš šroubky co ti to celé drží. No já sem měnil tlumiče a zapomněl jsem na to, že je tam ložisko a pak jak sem to složil tak sem našel par kuliček na zemi. A tech pár kuliček co tam zůstalo mi úplně roztrhalo silonovou klec ložiska. Jediná možnost, povolit tlumič z vrchu stlačit pružiny a jak to sjede dolů tak ložisko vytáhnout a namazat. A zjistíš zda to bylo tím nebo ne a v jakém je vůbec stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...