Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ventilátor topení


Vydrýsek

Recommended Posts

Přátelé mám problém. Dnes mi přestal jít větrák na topení/klimatizaci... Nevšim jsem si přesně kdy, ale mám pocit že jsem zastavil, šel koupit noviny a pak nastartoval a nic. Kam se mám podívat nejdřív? Děsí mi představa rozebírání přístrojovky. Větrák neřval, nesmrděl, šlapal v poho. Nejde na žádnou polohu regulace...

Nevíte na které pojistce je tento ventilátor? Sice jsem tu popisky pojistek našel v jiném vlákně, ale nenašel jsem tam, kde je tenhle fukar....

Mám nový typ s klima. Díkec za rady, Vydrýsek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem prohlédl pojistky... a koukl se kabely k větráku..zkusil domačknout konektory....nic... našel jsem tam hnědej konektor se 4mi piny a pak červený konektor s jedním pinem, který vede zpátky do větráku... zkusil jsem je všechny proměřit, ale šťáva tam nejde... :-( Takže asi ovladač.... jak k němu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

No, zní to divně, ale po tom, co to přestalo jít, tak jsem cca za dva dny později jel na chatu (polní cesta)....a když jsem odjížděl, zkusil jsem to zapnout...a hle...větrák se rozjel....šlapal takhle ale jen pár hodin, pak zase přestal jít. Dokonce se mi stalo, že spustil - přestal - spustil... a přestal.. prostě prinicp náhodnýho spouštění....vypadá to na blbej kontakt, ale nevím kde... ty konektory do větráku jsem domáčkl a na fest.

A ještě jedna věc... když ten větrák zrovna chvilku šel, tak jsem zjistil, že běží i při vypnutím a vytaženým klíčku (podařilo se mi tak si vytřískat baterku :grr)...to by asi taky nemělo být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to začíná být pěkně divoký. Asi se neobejdeš bez nějakýho proměřování. Když to nepůjde vypnout klíčkem, zkus přehodit klapku na vnitřní cirkulaci. Chtělo by to nějaký měřák a zjišťovat když to nejde, kam všude to jde/nejde. Je to radost takový závady! Mě teď občas přestává fungovat pravej blinkr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak jsem se dneska po delší době dostal k tomu mýmu zatracenýmu větráku.... První věc co jsem udělal, že jsem ho vymontoval a zkusil připojit ke zdroji.... roztočil se (připojil jsem ty silový kabely, ne přes tu regulaci na něm - čistě jen pro test motoru). A dál už nevím.... do toho 4-pinového konektoru nejde žádné napětí... Bohužel vůbec nevím, jak je to zapojený.... pojistky X regulace (šoupátko) X regulace na motoru... neporadí někdo jak to je zapojený? Schéma nemám. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...