Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

čidlo ?


KoNG

Recommended Posts

Ahoj

Dneska jsem přišel na to že jsem měl odpojenou hadičku (označená červeně) od čidla (žlutě označeno) Motor se choval přímo dravě jako by to mělo koně navíc. Po zapojení hadice je reakce na plyn od 1900ot taková pomalejší a plynujelší bohužel už to není tak dravé jako když to bylo odpojený. Dle servisu by tohle mělo být nějaký čidlo podtlaku pro turbo ??? Je si tím někdo jist ? Může někdo ověřit stejnou rekaci 1.4 HDi ? (hadička je spojená kousek pod brzdovou nádobkou)

[upravil dne 19.7.2007 KoNG]

post-0-1410959601534_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mi ten EGR ventil porad dela kraval, a chci to nejak vyresit ... zitra to odpojim ... uz mam toho EGR plne zuby .... mam v aute 4 kus a porad to desne kvaka kdyz ubiram plyn a nebo pridam na volnobeh :-)

mel jsi tu hadicku zaslepenou ? a nebo jen volne bez ucpani polozenou v motoru ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ajsik: ta hadička je naspojkovaná kousek vedle nádobky na brzd. kapalinu a tam v tom spoji jsem ji měl já odpojenou to auto jsme tak koupil tak to možná měl odpojený někdo schválně :) já na to přišel vyloženě náhodou když jsem kontroloval jestli mě něco v motoru neohlodali hlodavci :grr a narazil jsme na tuhle odpojenou hadici zapojil ji a pak při jízdě jsme až zjsitil že to je citelně znát :bojim

Pak jsme se ptal v servise a tam mě řekl že to je čidlo pro turbo :) tak už jsme věděl odkud vítr vane ale raději jsme se chtěl podělit s informacemi :P

Jinak mě to kravál nedělá, ale když prudce přidám není to už takový náraz mého těla do opěráku :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 let později...

Hoy všichni, tak jsem tuto problematiku delší dobu studoval a dnes jsem se rozhodl učinit přítrž tomu "kvákání" EGR ventilu. Hadička odpojena, zaslepena... Provedl jsem zkušební jízdu a musím potvrdit zkušenosti výše popsané:

Pegotek 1.4 HDi Eco jde krásně do otáček už odspodku, tah motoru se citelně zlepšil a hlavně to přestalo kvákat.

Děkuji všem co přispěli za zkušenosti a hlavně fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...