Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oprava páčky blinkrů


Guest MMMMM

Recommended Posts

Toto bude zřejmě obecný dotaz na novější Peugeoty, ale mě jde o 407

Když dávám blinkr do prava a vypínám ho (nebo se vypíná sám), tak při vypnutí mi blikne také jednou levý blinkr, tako by to pérko které vypíná blinkr z jedné strany přemohlo páčku i trochu do leva. Nestává se vám to také? Z druhé strany je vše ok. Dá se to nějak vyladit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tomto problému jsem psal zde:

cituji:

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: P607Olda

Páčku blinkrů jsem dnes nechal vyměnit, nová stála 5100, je to Valeo, r.v. 2007. Jde znatelně ztuha. Později dám vědět, jestli to pomohlo.

Jedná se o 406 HDi combi, r.v.2003, brzy po koupi zlobila páčka blinkrů, výměna nepomohla, brzy se to opakovalo. Proto jsem kladl důraz, aby nynější výměna byla za jinou, vyrobenou po odstranění závady.

Aktuálně: páčka funguje dobře, ujeto asi 20 000 km.

Zvlášť upozorňuju na rok výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to opravil , sice jsem u toho malem porodil ale je to docela na pohodu. sundáš airbag ,volant ,pak vycvakneš to plastovekolečko uprostřed , ma kolem sebe pružinu , ta musi taky ven, jde to lehce dvěma plochyma šroubovakama proti sobě. Pak vycvakneš plastove kolečko ,ma tři packy ,trošku nasili ale jde to , jen bacha pod tim je namotany kabel od airbagu , je ruzně stočeny a poskladany ,snaž se si to uloženi co nejvic zapamatovat, z druhe strany toho kolečka je po obvodu 2x takova hranka s najezdy , ja ji nepatrně seřizl lamacim nožem aby ten najezd na pačku blinkru nebyl tak agresivni. pak to poskladaš zpatky a vyzkoušiš. ja to rozebral asi 4x než jsem to seřizl na spranou tlouštku ale facha to jak ma . jo a byl to novy MUX na 307. jo a bacha když jsem to řezal tak jsem nechtěně nařizl i kablik od airbagu , docela mě to pak natrapilo ale už vše ok.držim palce a dej vědět jak jsi dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

A co tobě dělala ta páčka, to samé co mě?

Jo a žádné foto nevidím

jojo taky to blblo ,když jsem jel doprava dam blinkr a když jsem projel zatačkou a vratil volant tak to skočilo a až dolu(pačka) a blikalo to furt do leva.

ty fotky tam jsou v tom vlakně(odkaz) jsou to posledni dvě z těch 4 poslednich

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na to si čoveče ve 407 netroufnu, jinak se k tomu nedá dostat?

A stejně vůbec nerozumím co jsi seřízl a jak. Spínací skřínka se musela taky rozdělat?Mohl bys mi to ještě podrobněji vysvětlit, nejaké namalované schéma nebo tak. Díky

[upravil dne 20.7.07 MMMMM]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě otázka. máš ESP?

Jinak vyměnit jenom jedna páčka jde, ale ne v oficialním peugeotu. Pokud máš ESP, tak pak musíš na diagnostiku a z nechat zkalibrovat volant. Mně zase pro změnu odešla ta druhá páčka - nejde mi přepínat palubní počítač ... :grr Jinak starší páčky s ESP na 307 jsem kupoval kolem 2000,- - nové 18000,- !!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

já to opravil , sice jsem u toho malem porodil ale je to docela na pohodu. sundáš airbag ,volant ,pak vycvakneš to plastovekolečko uprostřed , ma kolem sebe pružinu , ta musi taky ven, jde to lehce dvěma plochyma šroubovakama proti sobě. Pak vycvakneš plastove kolečko ,ma tři packy ,trošku nasili ale jde to , jen bacha pod tim je namotany kabel od airbagu , je ruzně stočeny a poskladany ,snaž se si to uloženi co nejvic zapamatovat, z druhe strany toho kolečka je po obvodu 2x takova hranka s najezdy , ja ji nepatrně seřizl lamacim nožem aby ten najezd na pačku blinkru nebyl tak agresivni. pak to poskladaš zpatky a vyzkoušiš. ja to rozebral asi 4x než jsem to seřizl na spranou tlouštku ale facha to jak ma . jo a byl to novy MUX na 307. jo a bacha když jsem to řezal tak jsem nechtěně nařizl i kablik od airbagu , docela mě to pak natrapilo ale už vše ok.držim palce a dej vědět jak jsi dopadl.

Tak jsem si sehnal náhradní celý věnec ale když jsme to sundavali z bouračky tak jsem si řekl "to na svým dělat nebudu" ještě něco rozbyju a bude to horší nebo to nedám správně nazpátek". Doma jsem z druhé strany ten věnec rozebral a kouknul se dovnitř, nevím jestli to půjde rozebrat když tam bude volant ale dal jsem sem fotku a potřeboval bych vědět kde jsi co seřízl na jaké straně (jestli na páčce nebo na věnci)

packafy2.jpg

[upravil dne 23.7.07 MMMMM]

[upravil dne 23.7.07 MMMMM]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle jsem nesundaval tady se nedostaneš k tomu co sema seřiznout , když ted das blinkr třeba do leva a budeš točit volantem tak aby se pačka vratila do puvodni polohy tak koukej kdy se dotkne plastovy zobaček te kovove kulíčky s pružinkama , ty plastiky tam jsou dva a ty je prave potreba seřiznout, ale tudy se tam nedostaneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

malé červené kolečko je ta kulička s pružinama, to velke zelene kolečko je jakoby ten kroužek pod volantem a ty modre čary jsou jako ty pacičky na něm ,při točeeni volantu tukaj do te kuličky ati se tá pačka vraci do puvodni polohy,časem ten kroužek ma větší vuli tak ty pacičky jdou agresivneji na tu kuličku ,proto se stava že při projeti pravotočive zatačky se pačka přepne až na blikani do leva

moc si pc netykam tak ten obr je slabota ale snad je to pochopitelne.:myslim:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...