Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Peugeot 306 vs VW Golf IV


Hadra

Recommended Posts

Ahoj, napadlo někdy někoho tohle srovnání aut?

Konkrétně motorizace 1.4 a 1.6, rok výroby 98 - 2000, cenová hladina mi přijde podobná, od 100 do 150 tis.

Jestli vás třeba napadnou výhody a nevýhody. Mně osobně přijde ta IV jako takové "dospělejší auto ", 306 je zas hezčí zvenku, Golf vevnitř...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

humus.. golfa a čtverkového bych nikdy nekoupil... kamoska ho ma (1,6 D) a vubec to nefunguje, nejede to, (musela to rozjezdit), rámový sloupek u př. skla je zbytečně tlustý, nejde z něj vidět po uhlem, a furt na něj nadává..., ikdyž soudruzi udělali zajimavé lidové vozítko, tak použitelnost akorát do obchodu a rodiné výlety max. prostě nee! Pardon za to, zde, ale 4 golf ee..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bazy

humus.. golfa a čtverkového bych nikdy nekoupil... kamoska ho ma (1,6 D) a vubec to nefunguje, nejede to, (musela to rozjezdit), rámový sloupek u př. skla je zbytečně tlustý, nejde z něj vidět po uhlem, a furt na něj nadává..., ikdyž soudruzi udělali zajimavé lidové vozítko, tak použitelnost akorát do obchodu a rodiné výlety max. prostě nee! Pardon za to, zde, ale 4 golf ee..

Čtyřkový Golf s 1,6D ? Tak to asi velmi, velmi těžko... 1,6D se dával naposledy do dvojky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci se hádat, ale mam za to že je to 1,6 v dýzlu, zjistím..., mno a pokud je to pro manželku, tak budiž. Ale měl jsem to možnost i řídit a nebyl jsem z toho nějak urvaný, je sice pravda, že interiér je hezký, ale aby to trochu jelo a hlavně aby to mělo dobré jízdní vlastnosti, tak by se to muselo upravit, ale manželce to bude jedno. Pro ni to bude hodně pohodlné auto..... Jen sem vyjádřil svůj názor, na to ses tu i ptal.. prostě tak no.. peace!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně řídil jen 1.9 TDI a to auto fakt nejelo - možná tak ještě trochu jedna, dva, ale potom to nějak umřelo a nic se z toho nevymáčklo a že jsem se snažil. Ale jinak se mě to řídilo moc hezky, pohodlný, solidně udělaný, na ten motor podvozek v poho, brzdy taky, hudba od výroby více než dostačující, s výhledem jsem moc problém neměl - prostě služebák jako víno.

Nemám teda 306ku, ale míčko v plný a až teda na tu kůži proti tomu působí dosti lacině. Svezení je samozřejmě o něčem jiným, ale to bych to musel srovnávat s GTI golfem, kterej je už zase na míle jinde. Prostě bych se IV golfem problém neměl, i když toho obyč. TDI bych asi nemusel, přece jen se občas rád svezu rychleji.........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Golf má lepší podvozek, a mnohem hezčí interiér. Přijde mi "dospělejší". 306ka je hezčí zvenku, je komplet pozink. Golf taky, ale často hnije nad čelním oknem... Poruchovější bude 306ka... Kdybych musel vybrat já, tak spíš golf.. ale to je věc názoru ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

....že vytahuju zase tohle téma, ale: stále není nic rozhodlého ani vybraného, opravdu nechci koupit nějakou volovinu. Docela chodíme po bazarech a vybíráme ze všeho možného. Manželka by byla pro golfa III ( z německa se dá pořídit opravdu super stav, vybral jsem 100koňovou 1.6 GT, bohužel je to všechno kolem 100tis za 97mičku a mají najeto kolem 150tis ), Čtverka mi připadne opravdu hodně drahá. 306 jo, ale nelíbí se nám interiér. Co mně napadlo v poslední době je Renault scénic s 1.6 motorem, z D se dá sehnat kolem 3500Eur za 97-98r.v. Přece jen není velikostní rozdíl od osobáku a už je to auto, do kterého přece jen něco vleze. Sedíš výš, máš pěknej výhled. Jo, co j konkrétní tak, že to bude benzín. Kombíka nechceme. Cenová relace zůstává do 150tis Kč. Měl jste někdy něco podobného? Počítám, že motor atd bude totožný s Peugeotem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá rada - kup svý manželce to co chce ona !!!

Jinak pak při první závadě budeš muset poslouchat : No vidíš to, já jsem ti to říkala, kdybys koupil to co jsem chtěla, tak by se no nestalo. Ale to ty nééééééééééé..................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Dobrá rada - kup svý manželce to co chce ona !!!

Jinak pak při první závadě budeš muset poslouchat : No vidíš to, já jsem ti to říkala, kdybys koupil to co jsem chtěla, tak by se no nestalo. Ale to ty nééééééééééé..................

Looool .. zkusenost? :D

Ja na 306ku nedam dopustit.. taky zalezi v jakem stavu ta auta poridis ale Golf neni me gusto po zadne strance.. mozna bych si ho tak zahral ale to je asi vse :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeknu to asi takhle, u nás doma už se votočilo takovejch aut, že je s těží dokážu spočítat a žádný se v garáži neohřálo dýl jak max. 2roky. Až na Golfa III. Toho má táta už cca 6 let!!! A je to absolutně bezproblémový auto. Je to proti Peugeotovy teda hroznej kostitřas, ale co se týče spolehlivosti tak zatim bezproblémů.:super

btw: Ale já osobmě bych si to nekoupil. Holt se rád v tom autě trochu pošťourám a lejt do auta jen benzít a občas to opláchnout mě nějak nebere. Asi jsem fakt magor:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam doma golfa 3, 1,9 TDi 81 kw. Jede to super a za rok provozu jsem dotoho dal asi jen 800 kc za novou packu na blinkry. Na to ze to auta ma nalitano 270, tak absolutni spokojenost. Spotreba 4,5-5,5 podle toho jak chvatam. Nakonec jsem rad ze jsem nekoupil 306tku.

Jinak bych nesouhlasil s nazorem ze z německa se dá pořídit opravdu super stav. Ty auta jsou tam dost oblibeny a obvykle i dost obehany. Je to stejne, tak o kvalitnim vyberu jako kdyz budes kupovat u nas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Emiš: máš pravdu s tím stavem, já to myslel tak, že bych pro to jel někam dál na západ, kde se nesolí a nejsou tak vymlácený silnice, auto má najeto kolem 150tis a má jednoho majitele.

Ale opravdu jsem s tím docela v prdeli, protože fakt nevím do čeho jít.

Adepti jsou následující :

306 XSi, motorizace 1.6, nebo 1.8 benz, 5 dveř, r.v. 98 ( - interiér + exteriér )

Golf III GT, motorizace 1.6, 101hp, 5 dveř, r.v. 96-97 ( - cena + vzhled )

Fiat Brava, motorizace 1.6 16V, 5 dveř, r.v. 98-99 ( - kvalita? + cena a výbava )

Renault scénic - taky 1.6 ale o motorizaci toho zatím moc nevím, r.v. 97-98 ( - kvalita? + vzhled )

Každopádně ve výbavě maximální, posilovač je samozřejmostí, klima manuální, elektrická okna, stavitelná sedačka a volant, Airbagy, Centrál atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...