Jump to content
Sign in to follow this  
Hadra

Cykloturistika kolem Pálavy

Recommended Posts

Ahoj, o víkendu naložím do auta kola a stan a jedem na Nové mlýny. Chceme v pátek večer postavit stan, v sobotu vyrazit na kolech po okolí a v neděli valit domů. Má někdo nějaký tip na výlet v této krajině. Kola máme já MTB, žena Cross a délku trasy bych chtěl volit tak do 50km + - . Něco jsem si stáhnul z netu, ale osobní zkušenost je osobní zkušenost přeci jenom...

Díky..

Share this post


Link to post
Share on other sites

na víkend hlásí tropy, tak to na kole asi zdechnete, jelikož je to hodně na jihu a tam je hooodně teplo. radši vem káru a na večer si di zajezdit na místni nouzové letiště :-) -> http://www.mapy.cz/?lat=48%3A55%3A1.99&lon=16%3A39%3A31.89&userMarkLat=48%3A55%3A1.99&userMarkLon=16%3A39%3A31.89&zoom=15&mapType=ophoto&userMarkTitle=Strachot%C3%ADn+u+Mikulova+-+ULSTCH# občas se tam ukážu a proženu káru. Nebo další varianta je, že pokud hlásí kolem 33st., tak se schovat někam do sklípku...., tam bývá opravdu dobře :roker. Jinak na to, že jsou ty Nové Mlýny tak nízko položeny, tak Pálava hezky vyčnívá. Dá se tam i hezky projít/projet po těch kopečkách. asi bych koukl i do Mikulova nebo Valtic, je tam pěkně a i draho (rakušáci sou blízko :-)))) ) v Mikulově se dá vylézt a myslím i vyjet na sv. Kopeček a odtama je docel rozhled byť to má jen cca 400 m/m. Pak určitě do Lednicko-Valtického areálu, je to tam hezké. Mno asi sem ti nepomohl, ale zkusil sem to :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okolo LVA: auto jsem nechával v Hlohovci, kousek od Lednice směrem na Valtice. Odtud za rybníky po tusristické značce do Sedlce, odtud po vedlejškách nad Valtice na Rajstnu. Sjezd do Valtic, zde obídek, odtud výjezd směrem na Břeclav a cesta po jednotlivých ojektech LVA až do Lednice (je to značená trasa - přes Apollonův chrám až na Janův hrad...). V Lednici nějakou svačinku a dojezd zpět k autu.

Na samotných Mlýnech jsme jeli akorát okolo druhé nádrže, není to nic extra, a zezadu je to občas trochu bahýnko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No takhle, já postavím stan na Nových mlýnech v kempu a kola budou stejnak přes noc v autě, čili bych eventuelně mohl v sobotu někam popojet - čili návrh Oddieho je fajn..:)

A jedu tam právě proto, že na víkend hlásí tropy. Se nebudu dřít na stavbě jako debil....v těch hicech.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak to potom jedeš správně, hezky se přes den vyprdel k vodě, otevři škopka a sleduj co se děje kolem... :super, ale dobře se namaž ať nedopadneš jako já teď v sobotu, když jsem svařoval na zahradě plot a sundal si u toho tričko, bylo mě horko a večer sem se nevyspal....:aut no černoch je teď proti mým zádům úplná kytara-hadra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×