Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

huraa-poradte co poridit


p!nk p!ggy

Recommended Posts

Nic neopravuj, schovej si ty prachy a až se ti to auto úplně rozpadne tak si kup Gti nebo něco novějšího:D Si dělám srandu, oprav to co je nejdůležitější- první v pořadí asi brzdy, k čemu ti bude nová převodovka bez brzd, popř tlumiče...to musíš poznat sám co je akutní...já to mám naplánovyný všechno už od koupi auta a zatím se toho držím, prostě něco počká, něco ne, teď mě čeká olej a oprava přední nápravy a řízení, nějak mi háže volant...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dekuji vam za cene rady at poridim GTi nebo ze budu muset zaplatit odbornou konzultaci :D:D

ale na kolik asi tak vyjdou ty brzdy,spojka,prevodovka atd??..tedka budu nechavat totiz menit rozvody oleje atd tak ze bych to nechal najednou vymenit pokud vyjde ten prodej..brzdy asi urcite budu potrebovat a spojku uz mozna taky..(zabira mi skoro uplne dole..sice jeste misto na serizeni je,ale nebude to nic moc no..)..ale ta prevodovka by pak casem taky potrebovala..ale nevim jeste co..tlumice snad zatim vydrzej a hlavne za tlumice bych vyhodil 8500+praci takze na to zatim ani nemam..:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Přijeď s tím na Džbán, já ti to projedu a řeknu ti...

Tak to mu říkal rozumná rada. A myslím to upřímně, jelikož Oddie to mu rozumí a ví co a jak a nelhal by a ani neošidil jako jiných servisech a jim podobným.:super:potlesk:potlesk:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záleží jestli si to budeš dělat sám, nebo to dáš do servisu.

pokud bys to dělal sám, tak těch 8 tis by ti mohlo vyjít na brzdy i na spojku.

ale uvidíš co ti řekne oddie, protože pokud spojka zabírá hned dole, tak bych nejdřív hledal chybu v seřízení spojkového lanka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

záleží jestli si to budeš dělat sám, nebo to dáš do servisu.

pokud bys to dělal sám, tak těch 8 tis by ti mohlo vyjít na brzdy i na spojku.

ale uvidíš co ti řekne oddie, protože pokud spojka zabírá hned dole, tak bych nejdřív hledal chybu v seřízení spojkového lanka...

no sam bych si to asi nedelal pac zas takovej machr nejsem..spis vubec..:(..jinak spojka spatne zabira ale s brachou jsme ji uz stelovali..sice tam lanko jeste je na natahnuti ale uz je to skoro na konci..

jinak mohl by mi tu nekdo napsat tak ceny +- cca..:) tech brzd,spojky a prevodovky??na kolik by me to asi tak vyslo..i s praci nejspis..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: p!nk p!ggy

..tlumice snad zatim vydrzej a hlavne za tlumice bych vyhodil 8500+praci takze na to zatim ani nemam..:)

no nevím, já za zadní dal 2.000,- i s prací..no záleží co tam chceš za tlumiče... jinak ceny dílů si můžeš zjistit na netu třeba autokelly.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na sraz na Džbáně - koukni se do sekce srazy...

Jinak spojka je cca 5-6tis i s prací, přední brzdy (kotouče + destičky) cca 2tis (ale pokud budou přidřené válečky nebo třmeny, tak klidně 2x tolik), zadní brzdy 1.500,- pakny, 400-800 váleček (1 kus, cena dle typu, takže násob 2x), lanovod cca 300/kus, plus nějaká práce, takže tam už je slušný rozptyl. Převodovka - s ní máš co? Oprava většinou nemá smysl, spíš výměna za jinou, tj. nějakou koupit (3-5tis), a dát jí tam (v rámci výměny spojky, stejně se převodovka vyndavá).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: renm

Původně zaslal: p!nk p!ggy

..tlumice snad zatim vydrzej a hlavne za tlumice bych vyhodil 8500+praci takze na to zatim ani nemam..:)

no nevím, já za zadní dal 2.000,- i s prací..no záleží co tam chceš za tlumiče... jinak ceny dílů si můžeš zjistit na netu třeba autokelly.cz

Jenže přední jsou poněkud dražší, je velmi vhodné s nimi vyměnit i horní uložení, a k tomu i ta samotná výměna je podstatně složitější... takže ta cena 8 za celek celkem sedí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Na sraz na Džbáně - koukni se do sekce srazy...

Jinak spojka je cca 5-6tis i s prací, přední brzdy (kotouče + destičky) cca 2tis (ale pokud budou přidřené válečky nebo třmeny, tak klidně 2x tolik), zadní brzdy 1.500,- pakny, 400-800 váleček (1 kus, cena dle typu, takže násob 2x), lanovod cca 300/kus, plus nějaká práce, takže tam už je slušný rozptyl. Převodovka - s ní máš co? Oprava většinou nemá smysl, spíš výměna za jinou, tj. nějakou koupit (3-5tis), a dát jí tam (v rámci výměny spojky, stejně se převodovka vyndavá).

no prave jsem premyslel vymenit prevodovku za novejsi..jinak to je docela palka takze z tech 8tisic asi bych na to vsechno nemel..:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevim premyslim,pokud se povede ten prodej tak asi brzdy a asi bych novou spojku ale nevim jestli bych na to mel..:(..chtel jsem si tedka poridit jeste nejaky veci jako volant pac tenhle je silenej,potrebuju jeste zadni couvacku a tak no:(tak nevim..ale tohle je asi dulezitejsi nez ten volant..asi urcite..ale nevim jestli i tak bych na to mel..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: p!nk p!ggy

jinak spojka spatne zabira ale s brachou jsme ji uz stelovali..sice tam lanko jeste je na natahnuti ale uz je to skoro na konci..

co tím myslíš, že spojka špatně zabírá? jakože klouže?

je třeba si správně uvědomit jak se ta spojka seřizuje, protože čím víc lanko dotahuješ, tím spojka zabírá níž. a když se lanko dotáhne moc, tak se spojka ani pořádně nespojí a klouže pořád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

Původně zaslal: p!nk p!ggy

jinak spojka spatne zabira ale s brachou jsme ji uz stelovali..sice tam lanko jeste je na natahnuti ale uz je to skoro na konci..

co tím myslíš, že spojka špatně zabírá? jakože klouže?

je třeba si správně uvědomit jak se ta spojka seřizuje, protože čím víc lanko dotahuješ, tím spojka zabírá níž. a když se lanko dotáhne moc, tak se spojka ani pořádně nespojí a klouže pořád.

Když lanko dotahuješ, zabírá výš... dotahováním se pedál spojky zvedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...