Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tlak pneu


f3Rd@

Recommended Posts

Původně zaslal: Aluška

Většina aut to má napsané na řidičových dveřích, když je otevřeš :P

Njn, jenže ne pro ten rozměr, který chce Ferda, já bych taky spíš doporučoval 2,5. Já tam mám psané 16", na dveřích mám 2,3 a dávám taky 2,5.

Někteří výrobci pneu vydávají takový přehledy, na jaký tlak je příslušný rozměr, možná si brnkni do pneuservisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na 306 na přední na původní rozměr, mám psáno 2,5 a vzadu 2,3, ale přece nemůže být takový problém, i kdybych to nafoukla všude 2,5?? Se snad nic nestane, ne?

A teď koukám, že to v prvním příspěvku psal, že to četl na dveřích....No jsem po ránu nějaká zabržděná :mad::roll .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tak připadá že na těch štítcích je napsané pro různé rozměry jedno a totéž.

Ja mam napsáno pro 14" 175x70 v předu 2,3 v zadu 2,3 a při zatížení v předu 2,3 a v zadu 3 atm.

Myslím :myslim že jak tam dáž 2,5 tak se nic neděje. A kdyby se ti zdálo že se stále pneu promačkává tak mu ještě dej :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ryze fyzikálně vzato, čím širší pneumatika, tím by mohl být tlak nižší. Maximální tlak, přípustný v pneumatice by měl být vyražen přímo na té pneumatice, ale nějakých 3,5 atm. by to mělo přežít v pohodě. Já mám u P307break 1.6 benzín na dveřích napsáno 2,5 a 2,5. Při zatížení se zadek pumpuje asi na 3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Já na 306 na přední na původní rozměr, mám psáno 2,5 a vzadu 2,3, ale přece nemůže být takový problém, i kdybych to nafoukla všude 2,5?? Se snad nic nestane, ne?

A teď koukám, že to v prvním příspěvku psal, že to četl na dveřích....No jsem po ránu nějaká zabržděná :mad::roll .

Zavolej do pneu servisu, tam ti řeknou, na kolik máš hustit. Radiální pneu se bude při správném tlaku zdát podhuštěné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...