Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tempomat


KoNG

Recommended Posts

Původně zaslal: denoo

ja som sa rozpraval s jednym chlapikom co ma tempomat na 206 ke, a nefungoval ako mal, a casto mu blbol, tak ho nechal odpojit, myslim ze nieco na tom bude ze ju zakazali kvoli poruchovosti, a nie len tak zo srandy

podla mna tu len "mlzis" sam si napisal ako to bolo ze si volal na inzerat atd... to vobec nie je doveryhodna informacia, ludia co predavaju auta povedia volajucemu laikovi na inzerat cokolvek.... takze to berme ako uplne neoverenu informaciu.

[upravil dne 11.8.07 ROpa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KoNG

něco natom bude. Dokonce mi to potrvdili i v servisu že s tím jsou problémy :nevim

Kong ja si myslim nieco ine, ten kto ti toto nataral bol asi presne ten isty co ti tvrdil ze nedokaze prehrat sw v ECU, tomu hovoril cista lamerina. Zasa blud aby sa mali naco vyhovorit a dalej aby si ich ty a tebe podobni tempomatu chtivy zakaznici neotravovali s autami ktore ani neboli predane/kupene cez nich. Hadam si nemyslis ze taka banalita ako tempomat ktora ide uplne trivialne dorobit aj do obycajnej Fabie a je to ciste sw zalezitost zrovna u 206tky robi neuveritelne problemy ked im to vo vsetkych moznych inych modeloch funguje normalne... BSI PSA nemiesajme s Renaultom, tam pokial viem je uplne cosi ine...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ropa: problem neni v tom ze by to neslo :D problem je ze primo ve vyrobe peugeot zablokoval v ECU tuhle moznost takze zaroven nevydal zadny SW s updatem pro tyhle jednotky ktery by tempomat povolil takze pres Peugeot Planet sice prehrajes SW v ECU ale jen zpusobem tzv. na nejaktualnejsi verzi takze bys musel dostat do ruky uplne cistou ECU a do ni nahrat SW ktery chces ... do jiz nahrane to proste na peugeot diagu nejde ... jedine to nekde nechat odblokovat ... verim ze to bude jeden bit / byte nastaveny do nejake hodnoty ale nikdo nevi ktery ...

jedina sance je ECU z 307 1.4HDi tam je tempomat povoleny , a prekopat imobilizer pak to pojede bez problemu ale sehnat ECU bude tak 5000czk plus sehnat tu spravnou 8HZ (euro 3 nebo 4) a nebo 8HY (euro 3) ... pak nechat na diagu prepsat imobilizer (?? CZK)

jednoduche , ale krkolomne ...

jestli se tempomaty sekaly a nebo ne jsou spekulace, 206tka ma oficialne tempomat az od 1/4/2006 spolecne s regulatorem rychlosti ... a nekdy kolem roku 2002 to zacali v ECU blokovat ...

nektere rady maji kompletne vsechny cidla na pedalech, kabelaz do BSI, BSI jde nastavit na tempomat ale ECU neee :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je si někdo jistý jestli se do 206 montovalo:

- Podltaková komora - kabel tempomatu

- Podltakové čerpadlo tempomatu

- Tempomat (ovladač)

U prvních dvou položek jsi nejsem jistý, zjištěno z tohodle obrázku

PS: Zajimavé je že když nevyplním VIN a zadám pouze 206 tak ani u jednoho modelu tyhle komponenty nebyli montovány tz. ani rok 2006 ani 307 tak nevím :nevim

[upravil dne 13.8.2007 KoNG]

[upravil dne 13.8.2007 KoNG]

post-0-14109596190348_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super jsem si oddychnul :)

Takže teoreticky by stačilo najít firmu které by přišla na to jak ten tempomat odblokovat že ? Nemohla by to vědět najká firma která se zabývá CHIP tuningem v podobě přehrání ECU ?

[upravil dne 13.8.2007 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KoNG

super jsem si oddychnul :)

Takže teoreticky by stačilo najít firmu které by přišla na to jak ten tempomat odblokovat že ? Nemohla by to vědět najká firma která se zabývá CHIP tuningem v podobě přehrání ECU ?

[upravil dne 13.8.2007 KoNG]

no myslim ze takovou firmu nenajdes, pac kdyz neni poptavka tak to asi nikdo ani neresil ... takze nejlevnejsi je sehnat 307ckovou jednotku a prehrat imobilizer v servise

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Zdar majitelé Peugeotů a jiných mazlíčků. Pokud vám to pomůže v dalším získávání informací ohledně tempomapu v P-206, tak mám auto r.v. 2006, koupeno 2007, dovoz z Francie - byla to předváděčka,a má originál tempomat. Nutností je elektronický plyn, žádné lanko, Má to 2 funkce - udržování rychlosti a limit rychlosti, při aktivaci na počitadle kilometrů naběhne údaj a páčkou tempomatu, která je pod páčkou spínače směrovek, se zespoda přidává nebo ubírá rychlost. Je to taková hračka pro řidiče. Když jsem byl v Peugeotu, tak mi podle VINka řekli přesnou výbavu toho auta a řekli, že do Peugeotu oficiálně prodávaného v ČR se tempomat nikdy nedodával. Prodavač se na něj šel do auta dokonce podívat, protože v 206 to prý ještě za 7 let, co tam pracuje neviděl. Na delší cesty je to pohodička. Mějte se a Pažoutům zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

joo tak to bude divný.

Sakra jeden rok a mohl jsme ho mít snad taky :) Otázkou zůstává jak se auto chová když se tam páčka přidá jestli pak nenaskoří možno aktivace tempomatu, a druhou otázkou je u kterých motorů to jde ?

[upravil dne 7.2.2008 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapci, zítra vyfotím páčku tempomatu i část interiéru, jinak pokud se týká typu motoru mám základ 1,4 55kW. Páčka se nachází vlevo pod volantem, pod páčkou na směrovky. Snad se mi podaří do odpovědi přidat i fotografie. Jinak jak jsem psal, tempomat při uvedení do činnosti se zobrazí místo počítadla kilometrů a zespoda tempomatu jsou dvě tlačítka, kterými lze přidávat a ubírat nastavenou rychlost. Tempomat se zapíná pootočením aretačního kolečka v ovládací páčce tempomatu ve směru dolů, na dispeji naskočí aktuální rychlost. Tu lze pak tlačítky zespodu páčky tempomatu změnit, a nakonec se zmáčkne tlačítko na tempomatu z boku, tím je tempomat aktivován. Možná to vypadá složitě, když jsem auto dovezl, tak jsem u toho pár dní maturoval, to víte, když ta hračka tam je, tak jsem chtěl vyzkoušet, zda to funguje.

Jakýmkoliv pedálem - tzn. přidáním plynu, nebo šlápnutím na brzdu nebo spojku se tempomat vypne, nebo pootočením aretačního kolečka nebo stisknutím bočního tlačítka.

No a na podobném principu funguje limit rychlosti - jen se aretační kolečko pootočí nahoru, na displeji se místo počítadla kilometrů objeví aktuální rychlost, dá se snížit, zvýšit, a po aktivaci můžete šlapat na plyn jak je libo, a auto nepřekročí nastavenou rychlost. Tempomat i limit rychlosti se pak objeví na přístrjovce vlevo, a svítí zeleně - zobrazení jako malé hodinky, nebo malý tachometr. Jdu fotit a zkusím přidat foto.

[upravil dne 8.2.2008 Jardapažout]

Nějak se mi nedaří přidat foto, nejsem tak zručný, kdo máte o fotky zájem, pište mi na mail jardahosek@tiscali.cz - fotky pošlu e-mailem. Nebo poraďte, jak sem ty fotky dostat. je jich celkem 13.

[upravil dne 8.2.2008 Jardapažout]

[upravil dne 8.2.2008 Jardapažout]

[upravil dne 8.2.2008 Jardapažout]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jardapažout

Zdar chlapci, zítra vyfotím páčku tempomatu i část interiéru, jinak pokud se týká typu motoru mám základ 1,4 55kW. Páčka se nachází vlevo pod volantem, pod páčkou na směrovky. Snad se mi podaří do odpovědi přidat i fotografie. Jinak jak jsem psal, tempomat při uvedení do činnosti se zobrazí místo počítadla kilometrů a zespoda tempomatu jsou dvě tlačítka, kterými lze přidávat a ubírat nastavenou rychlost. Tempomat se zapíná pootočením aretačního kolečka v ovládací páčce tempomatu ve směru dolů, na dispeji naskočí aktuální rychlost. Tu lze pak tlačítky zespodu páčky tempomatu změnit, a nakonec se zmáčkne tlačítko na tempomatu z boku, tím je tempomat aktivován. Možná to vypadá složitě, když jsem auto dovezl, tak jsem u toho pár dní maturoval, to víte, když ta hračka tam je, tak jsem chtěl vyzkoušet, zda to funguje.

Jakýmkoliv pedálem - tzn. přidáním plynu, nebo šlápnutím na brzdu nebo spojku se tempomat vypne, nebo pootočením aretačního kolečka nebo stisknutím bočního tlačítka.

No a na podobném principu funguje limit rychlosti - jen se aretační kolečko pootočí nahoru, na displeji se místo počítadla kilometrů objeví aktuální rychlost, dá se snížit, zvýšit, a po aktivaci můžete šlapat na plyn jak je libo, a auto nepřekročí nastavenou rychlost. Tempomat i limit rychlosti se pak objeví na přístrjovce vlevo, a svítí zeleně - zobrazení jako malé hodinky, nebo malý tachometr. Jdu fotit a zkusím přidat foto.

[upravil dne 8.2.2008 Jardapažout]

Nějak se mi nedaří přidat foto, nejsem tak zručný, kdo máte o fotky zájem, pište mi na mail jardahosek@tiscali.cz - fotky pošlu e-mailem. Nebo poraďte, jak sem ty fotky dostat. je jich celkem 13.

[upravil dne 8.2.2008 Jardapažout]

[upravil dne 8.2.2008 Jardapažout]

[upravil dne 8.2.2008 Jardapažout]

[upravil dne 9.2.2008 Jardapažout]

post-0-14109598922978_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...