Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tempomat


KoNG

Recommended Posts

tak tak, kong sak chod na diagnostiku do peugeota ,a tam ti hned povedia ci si jednym z tych stastnych ktori tempomat moze ist :) , inak volal som raz na jeden inzerat, kde mala 206 ka tempomat od vyroby, a vraj ho dal dole, lebo mu stale blbol , takze asi slabina 206 ky, a moc pri vyrobe s nim nepocitali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj ja mel packu i nahozenou, ale na Peugeot diag. to neumozni navolit tempomat v ECU motoru, v BSi ano a pres Lexii (Citroen diag.) to sice umozni nahodit do ECU tempomat, ale po opetovnem precteni pres Peug. diag. to vyhodi ze polozka neni nastavena ... --> takze to nejde :( a pritom ji ta packa tempomatu tak slusela :-)

hnusoba : neni uz nejaky novy soft do ECU treba to v novejsi verzi opet povolili :-)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@denoo

ad1

"inak volal som raz na jeden inzerat, kde mala 206 ka tempomat od vyroby, a vraj ho dal dole, lebo mu stale blbol , takze asi slabina 206 ky, a moc pri vyrobe s nim nepocitali"

to si asi nemyslel vazne ze ? a netvrdil ti aj ze mala od vyroby hlinikove pedale ale sa mu na nich nohy smykali tak ich dal dole ???? naivita do neba volajuca...

ad2

tempomat ma zvlast packu na lavej strane, presne ako je packa ovladane radia napravo tak zhruba taka je nalavo na tempomat... staci si najst na webe fotky a budes mat jasno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: denoo

hm, teraz neviem, to si si ty dal spravit kong? Nevedel som ze na tom aktivne pracujes, kedy to pojdes spustit ?

Poslední dobou zjištuji že se dá do 206 dodělat další užitečný věci tak proč ne :)

Spravit ? Ne to jsem sundal kryt a odfotil zaslepenou zdířku ovládacího panelu pod volantem (příprava je)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dneska jsem byl v peugeotu a ptal se na tempomat technik řekl že ví že se to dá domontovat a prý odborníci jsou natom v Hodoníně, udajně tam posílá zákazniky a ty se spokojeně vracejí s tempomatem (co je natom pravdy netuším) ale řekl mi že pokud mám v COM přípravu {ta je prý na všech}je s největší pravděpodobnost že to fungovat bude :)

JONAL spol. s r.o.

695 01 Hodonín, Purkyňova 13 tel: 518341739

E-mail: peugeot.hodonin@iol.cz fax: 518341739

Web: www.jonal.peugeot.cz

[upravil dne 17.7.2007 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KoNG

tak jsme dneska byl na diagnostice kde bylo zjištěno že mám smůlu s tempomatem :( neumožnujě to jednotka ECU tak jako psal hnusoba :grr

do stejneho bodu jsem se dostal i ja :-)

ale neves hlavu, chce to prehrat SW v ECU a pujde to posledni 1.4HDi uz meli zase moznost tempomatu takze staci nekoho presvedcit at to prehraje...

v polsku uz to kuti ... a jsem s jednim supr typkem z jejich fora v kontaktu ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ajski: fajn to bude super jelikož co jsme vytahnul z elektikáře (tachnika v Peugeotu) by to mělo jít po přehrátí ECU akorát říkal že to už je hodně vylkej zásah a to že oni neprovádí :) Tak jsme zvědav jak dopadneš každopádně dej vedět :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar chlapi, ja som akurat dorazil s chorvatska, somtam bol na dovolenke , a siel som tam na svojej 206 ke, vacsina trasy bola dialnica, a poviem pravdu, tak po polke cesty ma uz noha na plyne zacala pobolievat, naozaj v takychto cestach je tempomat k nezaplateniu, stale som siel 140 km/h ,(4 ludia + max nalozeny kufor a aj pod nohami troska) spotreba bola 7,9 litra celkova za celych 1100 km (dako okolo 3100 sk som minul na benzin cestou tam) cestou tam, co ma naozaj prekvapilo, myslel som ze bude vacsia. Inak zdar 206 kam, docestoval som uplne bez problemov ... auto nemalo naznaky ziadnej unavy ani po 9 hodinach jazdenia bez prestavky (pokial neratam tankovanie)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď jsem strávil hodinu na francouzském fóru a vyčetl jsem že Peugeot striktně zakázal všem prodejcům jakoukoli dodatečnou montáž Tempomatu. No a pochopil jsem že aby to bylo 100% ní tak to nějak zablokoval i v ECU. To bylo někdy po uvedení MUX verzí 206tek ,

snad jako reakci na selhání tempomatů u renaultu ... ale nevidím souvislost (možná stejné nebo podobné ECU či BSI), každopádně tam někdo psal že snad došlo k selhání Tempomatu i u peugeotů

--> ovšem nevidím jako problém vyřadit a normálně zabrzdit a vypnout motor:D ... byť bude asi nějakou dobu v omezovači pokud by se regulace úplně zbláznila ... každopádně bržděním s rychlostí dosáhne člověk jen toho že uvaří brzdy páč regulace bude pořád přidávat ...

pak v roce 2006 začal nabízet jako dodatečnou výbavu TEMPOMAT / OMEZOVAČ rychlosti.

na palubce přibyla jedna kontrolka (nad palivoměrem) značící aktivní omezovač rychlosti, pedál plynu je jinej a má snad nějakou stavitelnou zarážku či co ale moc jsem té francoužštině nerozuměl...

každopádně zásadní je že TEMPOMAT / OMEZOVAČ byl dostupný pouze pro 1.4HDi , 1.4 16V a 1.6 16V (asi mají jako jediné el. plyn) nechápu proč né pro 1.6HDi ...

takže pro zmíněné motory musí existovat ECU resp. SW do ECU který umožní TEMPOMAT...

dále tam někdo psal že 307čky (T5 - starší model , shodný s 206) mají v ECU umožněnou aktivaci TEMPOMATU a že když se přehodí do 206tky tak to bude fungovat (musí se ale nakódovat asi imobilzér)

ale já to pořád vidím jako SW problém, akorát nevím jestli mají dealeři Peugeot přístup k SW pro ECU který je "odblokovaný"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...