Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

extra světla pro denní svícení


Pe.Tr

Recommended Posts

kakam na denni světla ! Chci ty čtyři voči dolu do narazu a basta! mlhovky + další dalkové !!! moc to chci a chci!!!:D A už se na tom pracuje!!! Denni světla prdim ,svitim cely rok už od 1999 , tedy co mam řidičak.-sorry Garfielde :aut.

[upravil dne 16/7/07 Pe.Tr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Blizzard

a dálkový světla smi bejt za mřížkou, jako to maj filcky?

v zákoně je u přídavných světel (obecně) zmíněna jen souměrná pozice (vzdálenost od okraje, od sebe navzájem a min - max výška), u přídavných koncových světel do mlhy i vzdálenost od světel brzdových (tam se nevyžadují dvě souměrná světla, stačí pouze jedno na levé straně). Tyto údaje se u předních liší pro mlhová a dálková světla. O překrytí se nezmiňuje. Světla sama tak mohou mít třeba krycí mřížky, nebo pokud splňují umístění být za mřížkou. Útlum světla není řešen.

[upravil dne 17.7.07 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Garfielde, dočetl jsem se, že u těch tvých denních světel nejde vyměnit žárovka. To jako když praskne, tak musím dát dalších 3000Kč za nová světla, jo? Udávaná životnost je 2000 hodin. Stále hledám nějakou levnější homologovanou alternativu Helly. Zatím skoro neúspěšně.

Zajímavé se jeví TYTO Jenže příkon 2x55W je jednak dost a za druhé asi budou dost topit. Vzhledem k tomu, že je chci strčit do nárazníku, mám obavu, aby to vydržel.

Nebo třeba TYTO vypadají solidně, mají 2x21W, jenže jsou až moc eliptický. Už nevim jakej dotaz zadat do Googlu, aby mi něco pořádnýho vyplavalo. Kde nakupujete vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Garfielde, dočetl jsem se, že u těch tvých denních světel nejde vyměnit žárovka. To jako když praskne, tak musím dát dalších 3000Kč za nová světla, jo? Udávaná životnost je 2000 hodin. Stále hledám nějakou levnější homologovanou alternativu Helly. Zatím skoro neúspěšně.

Zajímavé se jeví TYTO Jenže příkon 2x55W je jednak dost a za druhé asi budou dost topit. Vzhledem k tomu, že je chci strčit do nárazníku, mám obavu, aby to vydržel.

Nebo třeba TYTO vypadají solidně, mají 2x21W, jenže jsou až moc eliptický. Už nevim jakej dotaz zadat do Googlu, aby mi něco pořádnýho vyplavalo. Kde nakupujete vy?

No, to je těžký - tady ti poradit neumím. Jednoduše proto, že:

Já jsem dával deňáky před 13 měsíci, kdy 2 typy od Helly byly jediné, které měly pro EU homologaci. Takže já jsem neměl z čeho volit a proto jsem koupil ty, které teď mám. A z těch 2 typů Helly jsem risknul ten lepší, i když u něj už opravdu nejdou měnit žárovky. A jedinou zkušenost, kterou můžu poskytnout, je ta, že za těch 13 měsíců zatím žárovky OK. Pokud se jedna spálí, budu muset koupit novou sadu za 2.000, pravda. Ale při příkonu pouhých 21W si myslím, že to hned tak nehrozí a navíc doufám, že taková značka jako Hella nedělá šmejdy. To u těch silnějších deňáků, na které jsi dal odkaz, a navíc od nerenomovaného výrobce, bych se toho spálení bál víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Původně zaslal: Blizzard

... a co je přidat do mlhovek? vyvrtat do nich dírku (zezadu)

[upravil dne 16.7.2007 Blizzard]

Je to možné provést jak po technické stránce, tak pro účinnost mlhovek tak i denních světel? Samozřejmě, že při zapnutí světel by denní světla zhasla. A nebyl by tu žádná rušivý prvek jak při montáži klasických světel. Co je to za žárovku v denních světlech?? Jaký na to máte názor???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Blizzard

... a co je přidat do mlhovek? vyvrtat do nich dírku (zezadu)

Každá má úplně jiný tvar paprsku dle použití. Mlhovka dolu a do šířky a deňáky nahoru "do očí".

Tak to nic. V každém případě ale u 406 starý model bude umístnění denních světel nejlepší (podle mě) dole v mřížce vedle mlhovek.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak jsem četl toto: "

Při použití denních světel se koncová světla rozsvěcují automaticky po otočení klíče ve spínací skříňce a zhasnou vždy, když je klíč v poloze nula. " :myslim

Tak jak to je???

Je to z tohoto článku:

http://www.novinky.cz/krimi/ridici-si-zacali-porizovat-denni-svetla_91808_vefll.html

[upravil dne 13/9/07 Pinďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty vrchni sem nasel taky, oval cca 2k a kulate myslim 2.4k, ale ty ledkove nikde nemaj.

Jedny LED jsem nasel, ale 3,5k

denni_led.jpg

P.S. samo shanim pouze homologovane, asi skoncim u tech ovalu Hella, cena prijatelna za celej paket, zarovky H6W vymenitelna, tak asi to tak dopadne

denni_oval_hella.jpg

maj je v Kelly, tak snad by mohla bejt naka sleva:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem to nevydrzel a dnes navstivil Kelly a koupil onu sadu pro denni sviceni ovalnou. Diky kouzelne karticce radneho clena sem dostal 4stovky slevu:super a v podvecer se dal do dila. Nejhorsi bylo vydolovat plastovou mrizku z narazniku bez sundani narazniku z auta. Nakone se po cca hodine strkani sroubovaku pod vsemoznymi uhly se zdarilo, pak stacilo jen vymerit umisteni svetel a vyvrtat dve sestky diry. Nakonec vyriznout v plastove mrizce diry na svetla a hura zpatky do narazniku. Zapojeini kabelu prijde naradu zitra. Jeste prikladam foto.

denni_406.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...