Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

extra světla pro denní svícení


Pe.Tr

Recommended Posts

Chci se zeptat zda-li někdo nevíte o těchto světlech něco.Hlavně jestli to naše vyhláška povoluje a tak .Dost to toiž potkávám na cestách.Někde jsem slyšel že někde mimo čr je to povinné, prej je to viditelné ale neoslňujíci a má to dokonce min. odběr a delší životnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Na Šebetově Ti představím Garfielda a věř, že dostaneš plně vyčerpávající školení o světlech pro denní svícení (má je už rok na autě a je jejich 100%ním zastáncem)

tak to se už nemohu dočkat ,chtěl bych to nějak zrealizovat aby to vypadalo jako u Ferryho , dvě koule v prostoru mlhovych světel, jedna mlhovka a jedna na denní svícení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlada

Mam 307 neštastný rok výroby 3/2006 a nejdou mi aktivovat denni světla..Moc by mi to take pomohlo,ale asi az po zaruce..:myslim:myslim:myslim

tady se bavime o extra přidavnych světlometech na denni sviceni, zkus http://www.autodea.cz/

[upravil dne 5/7/07 Pe.Tr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Chci se zeptat zda-li někdo nevíte o těchto světlech něco.Hlavně jestli to naše vyhláška povoluje a tak .Dost to toiž potkávám na cestách.Někde jsem slyšel že někde mimo čr je to povinné, prej je to viditelné ale neoslňujíci a má to dokonce min. odběr a delší životnost.

Kocouři děkují Medvědům za propagaci :D

Světlomety pro denní svícení mají jiný tvar světelného toku než potkávačky. Viz přiložený obrázek. Z čím větší dálky se na ně díváš, tím víc pro oko "svítí". U potkávaček je tomu přesně naopak. Když se na deňáky díváš třeba z 5 metrů, připadá ti, že skoro nesvítí. Zatímco z 20 metrů ti připadá, že strašně šajní. Stručně - s deňáky jsi lépe vidět pro ostatní, s potkávačkami oproti tomu líp vidíš ty (při snížené viditelnosti). Zkoušel jsem si zapnout deňáky v noci a opravdu s nimi vidíš tak metr před auto, dál ne.

Mně se nepodařilo najít jiného výrobce, který by měl deňáky homologované pro EU, než německou Hellu. Jestli umíš německy, najeď si www.hella.de a pročti si vše okolo Tagfahrlichte. V současné době dělají jak sady přesně pasující na některé typy aut (Peugeot mezi nimi není), tak 4 typy univerzálních sad pro montáž do jakéhokoli auta.

Z univerzálních jsou to:

1) Se žárovkou, 2PT 008 362-801, 2x6W, oválné, nejlevnější

2) Se žárovkou a čirou optikou, 2PT 008 935-801, 2x16W, kulaté (tedy skoro, jsou to mírné elipsy). Ty mám na své 306-ce já. A pak další dva typy, které se loni ještě nevyráběly, jsou to novinky:

3) Oválné s LED diodami

4) Kulaté s LED diodami

Pro začátek si můžeš najet na můj profil, tam uvidíš, jak světlomety pro denní svícení vypadají, i postup, jak se montovaly.

Protože mám bohužel nárazník bez mlhovek (což je jinak ideální místo pro montáž deňáků), musely se vyříznout do nárazníku díry (v rozteči dle příslušného předpisu, tj. Nařízení Evropské hospodářské komise č. R48 bod 6-19-4). Do každé z děr se vsadilo ústí sání z Peugeotu 205 a do něj se vsadil světlomet pro denní svícení typ 2PT 008 935-801, který tam zapadne na milimetr. Jiná cesta by byla vyříznout v nárazníku díry a deňák pověsit dovnitř nárazníku, aby onou dírou svítil ven (montážní sada obsahuje i držáky, kabely atd.). Jenže Garfieldovi se díry povedly moc velké, takže z-nouze-ctnost a šel tam mezikus ze sání 205 :D A nakonec zapojit dle výše uvedeného předpisu Evropské hospodářské komise č. R48 bod 6-19-4 (deňáky se musejí rozsvítit zároveň s nastartováním motoru a musejí se automaticky vypnout při přepnutí na hlavní světla, relátko je také přiloženo v montážní sadě). Já to mám zapojené ještě na jeden vypínač, abych mohl v nouzi deňáky vypnout, když budu chtít, aby běžel motor, ale nic nesvítilo (když se budu hrabat v běžícím motoru, nemusí mi na holeně pražit deňáky).

Úplně na závěr auto na hever, vodováhu, olovnici, metr, silikon kaučuk a vyrobit a zafixovat úhel světlometů 90 stupňů s vozovkou.

Nejhorší bylo kvůli policajtům dát dohromady (a vytisknout a vozím s sebou) seznam předpisů, podle nichž je toto vše legální, protože všude je jen odkaz na jiný předpis atd. A hrabat se na netu v legislativě EU, to tedy byla fakt lahůdka. Ale pár nocí práce a mám to.

Známý odpůrce deňáků Medvěd (považuje je za nedokonalou náhražku potkávaček, zatímco já ho přesvědčuji o opaku, že totiž jsou pro denní svícení lepší než potkávačky, neb jsou za tímto účelem speciálně konstruované) mi nahodil jeden závažný argumet, když jsem si deňáky loni pořídil: Že mě bude každý druhý policajt stavět a já budu vysvětlovat, že nesvítím mlhovkami, ale deňáky. Pro nezasvěceného opravdu deňáky vypadají tak trochu jako mlhovky.

No - jezdím s tím rok, a zatím se mě žádný policajt nezeptal. S jedinou výjimkou: Když jsem vezl Méďu z Polska, tak policajt na hranici. S úšklebkem: "A vypněte si ty mlhovky, ano, pane?"

Tak tolik zatím k deňákům na úvod. Chybí ve výkladu něco podstatného, co jsem snad zapomněl? :papa

post-0-14109595965783_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Medvěd

Na Šebetově Ti představím Garfielda a věř, že dostaneš plně vyčerpávající školení o světlech pro denní svícení (má je už rok na autě a je jejich 100%ním zastáncem)

tak to se už nemohu dočkat ,chtěl bych to nějak zrealizovat aby to vypadalo jako u Ferryho , dvě koule v prostoru mlhovych světel, jedna mlhovka a jedna na denní svícení.

Jo, tak toto bohužel - deňáků musejí být vždy 2 kusy, namontované symetricky a dle výše uvedeného obrázku. Ale můžeš mít pár deňáků a po jejich vnější straně pár mlhovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, kocoure - žes správně nepochopil Pe.Trovu myš-Lenku

Ferry má na 406ce v otvoru pro oválnou mlhovku 2 kulatá světýlka (mlhovky), viz.

http://www.peugeot-club.com/get_foto.php?file=club/jpg/960_7.jpg&preview=800&text=big

Pe.Tr by rád jedno světýlko ponechal jako mlhové a druhé instaloval jako denní

Doprčic proč nemám ten odkaz celej modrej?????????????

[upravil dne 6/7/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Obávám se, kocoure - žes správně nepochopil Pe.Trovu myš-Lenku

Ferry má na 406ce v otvoru pro oválnou mlhovku 2 kulatá světýlka (mlhovky), viz.

http://www.peugeot-club.com/get_foto.php?file=club/jpg/960_7.jpg&preview=800&text=big

Pe.Tr by rád jedno světýlko ponechal jako mlhové a druhé instaloval jako denní

[upravil dne 6/7/2007 Medvěd]

[upravil dne 6/7/2007 Medvěd]

Jo taaak - díky za odkaz. Tak to je ono, vnitřní pár můžou být deňáky a vnější pár mlhovky. Pokud se vejde do rozměrů daných tím předpisem R48. Já jsem to chtěl taky tak, ale nesehnal jsem kulaté mlhovky, které by k deňákům typu 2PT 008 935-801 ladily. Všechny, co jsem našel, vypadaly takhle ve dvojici dost nesourodě. Ale snad bude mít Pe.tr větší štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Garfield : super , díky za vyčerpávající odpověď na můj dotaz , na těch Hella stránkách jsem už hledal ale ten rozměr je větší než by pasl do toho naazníku, a řezat to nechci, někdo mi tvrdil že se o vyrobu má pokusit i DEPO tak musim ještě vydržet a pohledat, jinak fakt díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám několik otázek ohledně denních světel:

a) jak je to, když je auto plně naložené? To se předek zvedne, takže svítí výš než při normálním zatížení.

b) kam by jste umístnili denní světla u 406 starší model tak, aby netvořili rušivý element?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PŘEMA

Původně zaslal: Pe.Tr

fotoFerrycar

...slinty, slinty...:D:D:D

[upravil dne 7/7/07 Pe.Tr]

[upravil dne 7/7/07 Pe.Tr]

[upravil dne 7/7/07 Pe.Tr]

Kde sehnat takovou krasnou prácičku?????

Teď jsou k sehnání za 3000,- na Aukru. Pro Tebe moc nebudou sice to je origo peugeot příslušenství, ale jsou určený pro starší model. Při montáži se musí malinko zvětšit otvory pro mlhovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

Původně zaslal: PŘEMA

Původně zaslal: Pe.Tr

fotoFerrycar

...slinty, slinty...:D:D:D

[upravil dne 7/7/07 Pe.Tr]

[upravil dne 7/7/07 Pe.Tr]

[upravil dne 7/7/07 Pe.Tr]

Kde sehnat takovou krasnou prácičku?????

Teď jsou k sehnání za 3000,- na Aukru. Pro Tebe moc nebudou sice to je origo peugeot příslušenství, ale jsou určený pro starší model. Při montáži se musí malinko zvětšit otvory pro mlhovky.

Hm tak nevadí ale je to moc hezké:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...