Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nesprávně ukazující hodnoty venkovního teploměru


Guest Hlava

Recommended Posts

Ahoj všichni , prosím vás o radu !!! PEUGEOT 406 2.1 TD r.v.1997. Když přijdu ke studenému autu tak se zdá že displej venkovního teploměru ukazuje jakš takš přibližně kolik asi má. Ale po nastartování motoru začne teplota stoupat (někdy rychleji a někdy pomaleji) a většinou se ustálí mezi 30-45 stupni a to ať je chladno nebo teplo. Potřeboval bych poradit kde hledat problém. Ani nevím kam frantíci schovali čidlo ??? Děkuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začalo mi to dělat nedávno z ničeho nic a vyhřívání zrcátek jsem u toho určitě nezapínal a nezapínám ho ani teď ale jestli je to čidlo v zrcátku tak je mi to nějaký divný vždyť by se to asi navzájem ovlivňovalo ne ?... když se to zapne tak to ohřeje i to čidlo a pak to bude lhát ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to odkryl a dráty na vyhřívání zrcátek tam jsou a měřil jsem to jsou dokonce i funkční !! Ale nejsou zapojený jen ukončený dráty. (možná už se v tom někdo vrtal protože auto má jinak plnou palbu v el.) A u spolujezdce je tam nějakej černej váleček ke kterýmu jdou dva drátky (pravděpodobně to čidlo) a do něj mi to ukazovalo 0.96 V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se to tu řešilo víckrát, hledej. Chyba bude v tom termistoru - čidle. Je tam dost spešl termistor NTC 2K5 s dost lineární charakteristikou a ten se těžko sežene, byť stojí okolo 20,-kč. Na 605ce jsem použil 2K2, ale ten je pod nulou těžce nelineární. V případě, že máš digi klimu, tak doporučuji nový, protože ta si z něj bere údaje o vnější teplotě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Už se to tu řešilo víckrát, hledej. Chyba bude v tom termistoru - čidle. Je tam dost spešl termistor NTC 2K5 s dost lineární charakteristikou a ten se těžko sežene, byť stojí okolo 20,-kč. Na 605ce jsem použil 2K2, ale ten je pod nulou těžce nelineární. V případě, že máš digi klimu, tak doporučuji nový, protože ta si z něj bere údaje o vnější teplotě.

Jestli se nemýlím, tak toto přesně řešil Komisar. A přišel na to. Dával tam ještě nějaké elektrosoučástky ale co přesně, tak to nevím. Dělali jsme to u mě na komorně-pracovním minisrazu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Jestli se nemýlím, tak toto přesně řešil Komisar. A přišel na to. Dával tam ještě nějaké elektrosoučástky ale co přesně, tak to nevím. Dělali jsme to u mě na komorně-pracovním minisrazu.

Jj, pamatuju, ale moc se mi to nezdálo, bo jsem si zjistil v katalogu GM hodnoty 2k2 a někde jsem sehnal (na fóru byl odkaz) hodnoty původního 2k5. Ty jsem si překreslil na čtverečkovaný papír (teplota x odpor). 2K5 má fakt lineární charakteristiku a tomu 2k2 (od nuly nahoru je dost podobný 2k5. ale ne souběžný, ale kříží se) při teplotách pod nulou strmě stoupá odpor. Rozdíl proti 2k5 při poklesu o jednotlivé stupně narůstal geometrickou řadou. Pro představu si představ dvě výsledné křivky, kdy jedna má mírně pravidelně prohnutý tvar (2k5) a vedle elipsa - něco jako bumerang (2k5). Tohle se nedá dohnat rezistorama. Kdyby byly souměrně posunuté tak jo, ale tohle byly diametrálně odlišné výslednice. Ten nákres tu mám ještě schovaný a koukám na něj.

[upravil dne 4.7.07 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mockrát vám děkuju za ochotu podělit se o své rozumy, myslím že se pokusím nejdřív sehnat orig. a pak se uvidí, jenom doufám že nebude stát jako celý kompletní zrcátko... Ještě jednou díky

HLAVA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brnknul jsem si do PEUGEOTU a ochotná slečna mi po několika málo minutách sdělila že objednat se to čidlo dá !! A snad tam měla v nabídce starší a novější typ.

Za ten starší chtěla cca 800 kč a za ten druhej cca

600 kč

Až to dořeším tak dám zprávu jak to dopadlo a jestli to tím vůbec bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...