Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Maže se paměť


bullseye

Recommended Posts

Zdravím.Dneska jsem celej den strávil u zapojování autorádia ( SONY CDX S2220,mp3 4x50W) v Peugeotu 206 XS rv.2002 a jde mi z toho hlava kolem... Problém není v tom,že bych ho nedokázal rozjet ...šlape mi už rok ,ale stále se mi po vypnutí maže paměť.Už mě to za ten rok začíná pěkně štvát,pořád přecvakávat z 1.skladby na 80. .ladit basy výšky apod....Původní rádio bylo sériové na kazety,konektor sem byl nucen ucvaknout protože nepasoval a trčí mi z palubky asi 7-8 drátů...Zkoušel jsem už mnoho variant prohazovaní napájení +12V ,toto napětí mi po proměření dává červený kabel (mělo by být stálé +12V),žlutý a modrý...ale jakákoliv kombinace je bez výsledku.Vypnu klíček,počkám asi minutu cvakne poprvé relátko,to ještě napětí drží ,pak za pul minuty znovu relátko a paměť je zase prázdná.Proměřoval jsem všechny plusy,jak cvakají ty relátka tak se to napětí přepíná mezi tím červeným žlutým a modrým kabelem,ale žádný nedrží STALYCH 12V ...a přitom původní rádio na těchto káblech drželo paměť v pohodě ...dokonce se mi nuluje i displej na datum a hodiny (uprostřed palubky nad větráním) ....nesetkal se někdy někdo s něčím podobným...díky za jakoukoliv radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš tam už BSI? Problém může být i v tom. Tyhle nový modely si rádi hrajou na hru "Economy mode". :myslim

Jinak ta sonka asi nic moc, když nemá EEPROMku kde si vše uloží a pamatuje ikdyž je bez napájení.

[upravil dne 3/7/07 Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapy ja sem to uz tak nejak vyresil ...natahl jsem si stalych 12V z pojistek , pripojil a no problem ....ale stejne v tom aute neni neco v poradku ... protoze ted uz mi sice radio drzi pamet ,ale problem je ten palubni display ,ten ji nedrzi pořád ...pokazdy kdyz znovu sednu a nastartuju bliká nastaveni datumu a hodin a všechno je vynulovaný ...:bojim ... je možný že tam je spaleny naky relatko nebo neco ? jako ten display me moc nesere ...ale kdyby nekdo vedel co s tim tak pisnete ,thanks :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a jinak ten cervenej kabl z palubky,co mel davat tech stabilnich 12V dava jen 1V ... !!! nechapu. Jinak jak si tam psal o tom ECONOMY MODE tak presne to tam mam !!! ale ted to mam zapojeny na klicek,takze kdyz vypnu motor ,radio se vypne taky ,nehrozi ze bych ho mel zaply bez motoru a autíčko by na mě řvalo že pouští ECO MODE ... ale predtim to hlasilo dost často

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak o tom by Ti asi víc napsal někdo kdo s tím má zkušenosti. Podle mne si tohle hlídá BSI jednotka podle odběru proudu. Myslím že pokud jsi tam měl origo rádio tak o něm BSI věděla a podle toho se chovala a teď jsi ho vyhodil a je tam něco co nezná tak to dělá bordel takže bejt Tebou bych zajel někam na počítač a aby to v tý BSI přenastavili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrať tam původní rádio a vyzkoušej jestli ti display středové kapličky bude držet paměť.

Pokud ne, tak je chyba někde v elektrice (stačí přepálená pojistka - mě fungovalo všechno kromě středového displeje a rádia (to se zapnulo až po otočení klíčkem - a celý problém byl ve špatně zapojené pojistce, kterou sem vrátil na špatné místo).

Pokud ti vše bude s původním rádiem fungovat, tak vyřeš napájení nového rádia tak, že natáhni nových 12V přímo do baterky a napájej tím i udržovací napětí, tak i spínané napětí. Originální ISO konektor nech uplně odpojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bullseye

No co je to BSI jednotka nevim,ale to co pises je mozna pravda ....protoze dokud tam bylo origos radio , display zobrazoval vsechno v pohode,dokonce i skladby z radia ..ted uz pokazde jen blika uplne vynulovanej ...

BSI jednotka se stará o veškerou elektroinstalaci v autě včetně autorádia, alarmu,centrálu atp. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originální kabely bych nestřihal - spíš bych upravil tu stranu u radia, nebo nejlíp - udělal si redukci (2ks ISO konektoru a pár kablíků). Ale to už je jedno.

Ad pojistky - já sem tenkrát taky kontroloval všechny - a byly v pořádku. akorát ta jedna byla o půl pozice výš než měla být (u P206 jde pár pojistek dát tak, že nejsou v řadě).

A když zkusíš zapojit rádio na vlastní napájení (samostatný napájecí kabel), tak ta středová konzola pořád blbne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bullseye

Staré radio je K.O. ...stejně bylo jen na kazety ,ale proste nefunguje ..pres nej to nezjistim ...jo a stary ISO konektor sem odstrihl pac nesedel snad ani jedinej kabilek :)

To je divný mě sedělo uplně všechno včetně konektoru :) (Sony CDX-GT710) sice mám rok 2005 ale to je stejný MUX ročník jako tvůj. Problém bude zřejmě v tom jestli náhodou něco nezapojuješ na sběrnicic CAN s tím není sranda mohl by jsi klidně něco na ní odpálit (jednotku motoru, airbagu, BSI atd.) doporučují sehnat schéma včetně označení drátu případně ať ti někdo nafotí barvy kabliku a kde byli původně zapojeny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...