Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak Vám přijde bezpečná 205???


Alek

Recommended Posts

Sám jezdíš ve 406 2,2HDI, a pro ženskou vybíráš něco z kategorie těch nejhorších vraků? To mi příliš hlava nebere. 1,9D ve 405 že má vysoké pov. ručení, jo? A co má asi tak 205, když má stejný motor? Nebo jsi jí snad chtěl koupit ten starší typ ještě z osmdesátých let??? A jen tak mimochodem, jak by se dotyčná tvářila na krám bez serva, s takhle těžkým motorem?

Pokud bych měl něco vybírat, jako hodně velký kompromis v naftě, tak 306D. To má servo, to má na rozdíl od 205 přední příčku, a výztuhy ve dveřích. A za 50 se dá pořídit. Pokud je i tohle moc, tak jsou i zde na stránkách na prodej levnější, ale pořád ještě celkem zachovalé a udržované 405D. To s tím pov. ručením je neskutečný blábol - těch pár tisíc ročně, o které jsou ty tvoje vysněné šlupky s menším motorem levnější, klidně vyhodíš na nutném servisu za krátkou dobu několikrát. Aneb - šetříme na tom pravém místě, že...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze to shrneme:

1/ Tipo je skutecne jinej level, nez P205.

2/ U skoro 20letych aut hraje roli pouze aktualni stav, nejake obecne predpoklady jsou mimo misu, kdyz na tom aute uz bylo davno vsechno puvodni nahrazeno polskou druhovyrobou.

3/ 309ka bude asi trochu pevnejsi nez 205ka, ale ten rozdil je minimalni (me GTi ma tusim 920kg).

4/ povinne ruceni (resp rozdil oproti nizsi kategorii) hraje v rocnich nakladech minimalni roli i kdybych pocital jen palivo a olej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze starých TP, a tedy bez záruky:

205 1,9D r.91: pohotovostní 880kg

309 1,9D r.91: pohotovostní 950kg

Odlišnosti: 309 je o chlup širší (rozchod o cca 5cm), o kufr delší, o něco delší je i předek (celkem je to asi 30cm), oproti 205 má předu pod chladičem příčku (205 má jen plech). Boční dveře jsou stejné (skutečně stejné, tudíž záměnné, liší jen v lištách a dírách na ně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Sám jezdíš ve 406 2,2HDI, a pro ženskou vybíráš něco z kategorie těch nejhorších vraků? To mi příliš hlava nebere. 1,9D ve 405 že má vysoké pov. ručení, jo? A co má asi tak 205, když má stejný motor? Nebo jsi jí snad chtěl koupit ten starší typ ještě z osmdesátých let??? A jen tak mimochodem, jak by se dotyčná tvářila na krám bez serva, s takhle těžkým motorem?

Pokud bych měl něco vybírat, jako hodně velký kompromis v naftě, tak 306D. To má servo, to má na rozdíl od 205 přední příčku, a výztuhy ve dveřích. A za 50 se dá pořídit. Pokud je i tohle moc, tak jsou i zde na stránkách na prodej levnější, ale pořád ještě celkem zachovalé a udržované 405D. To s tím pov. ručením je neskutečný blábol - těch pár tisíc ročně, o které jsou ty tvoje vysněné šlupky s menším motorem levnější, klidně vyhodíš na nutném servisu za krátkou dobu několikrát. Aneb - šetříme na tom pravém místě, že...

Ajaj....musím to uvést na pravou míru:cool:...ano jezdím si ve 406...s přítelkyní jsem sice 3 roky, ale teď ještě dodělává střední - bez žádných příjmů - maximálně pár stovek na dopravu!!!:bojim Je čerstvím majitelem řidičáku....o prázdniny chce jít na brigádu, a co vydělá alespoň část by chtěla dát na auto, samo že něco také vytlačim cca 10 - 15 000Kč, vlastně pak ani nebude mít na povinný ručení což také budu platit já a opravy jakbysmet!:mrk Teda taky jí to občas proženu....;)

A na těch prvních (teda občas jezdila i 406, ale stěžuje si, že je to moc velký) kilometrů na popojíždění mezi městama do školy do cca 15 km by jí zatím mohlo stačit něco výše zmíněného v ceně kolem 25 000Kč, samo že solidní stav!:myslim

Takže spíše se poohlížíme, po něčem nenáročnym po všech stránkách, i těch pár tisícovek za rok je na povinný je z jedné peněženky znát! A pořád jsou to peníze:xvul

Na AutoEsa je vcelku solibní Tipo za 25 000 Kč,

http://www.autoesa.cz/karty/1138427.html

tak snad, zas tak velký vrak to prece není!:myslim

No netušil jsem, že se dávali do 205 v dieslu jenom 1.9:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Alek

405 jsem neměl prodávat, a dát ji do garáže a vyndat ji holce, až by dodělala řidičák byl tam i 1.8TD s nižším povinnym, ale sehnat teď 1.8TD zachovalou?, jinak 1.9D vysoký povinný - škoda - jinak bych bral 405 všema 10ti, ještě je na studiích a moc korunek nemá!

Ještě zkusím omrknout tu 306 jinak Tipo nebo VW Golf II???, jasně, musí být zachovalá, a kde nebude opravíme než vyjedeme!!:cool:;)

Díky za odpovědi!:papa

Kdyby si měl zájem tak bych ti z radostí přenechal za minimální hodnotu mojí tuklou 205ku s papírama 1,8D r.v.85.Ted je to už teda nadoživotí nepojízdné.Ale pokud by si sehnal 205ku s obsahem 1,9 tak tyhle papíry by ti to vyřešily.

Pokud jde teda o bezpečnost u 205ky...

Boural jsem vní jen jednou a doufám že naposledy!Nedal mě přednost frajer v dodávce Renault Master, tak jsem si sundal svojí levou stranu až do kola o jeho pravej zadní bok a on to něměl ani promáčklý.Mohl to vzít voskem a jet dál.

Pokud chceš bezpečný auto tak bych šel už jedině do Volva nebo Saaba.Když stim ve Švédsku sundaji Soba kterej rozpáral naší Octávku, tak u Volva ti maximálně roseká světla nebo okna....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do 205 se 1,8D dávala především do starého modelu, tzn. do m.r.90, od m.r. 90 je to v 99% případů 1,9D. Sedni si do nich a porovnej je... když pominu, že 1,8D má řemenovou vývěvu, která ráda uletí, a stojí skoro to co jiné celé auto. Ale co hlavně, prakticky žádná nemá servo, což je pro ženskou hodně pro zlost. Za 25tis něco v solidním stavu, natož pak diesel, to je hodně velká iluze. To je tak akorát všechny těžce vydělané prachy naházet do kanálu, když se na tom něco po....

Za 25tis solidní stav? Plus to pov. ručení, a nějaký servis tedy vůbec řešit nebudeš? Kdy si myslíš, že tahle auta měla naposled dělané rozvody, brzdy, čepy? Nebo pokud budeš, kolik myslíš, že to bude stát, aby se na to dalo aspoň jakž takž spolehnout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě něco ti k tomu napíšu. Tady prodává jeden člen za 19tis 405D:

Velmi doporučuji skočit po tom jak slepice po flusu, neboť to je auto, které dostávalo dobrou údržbu a majitel s ním plánoval najezdit ještě dalších 100tis km. Věci, které je na tom potřeba řešit, jsou prkotiny, zvláště v porovnání s téměř neopravitelnými vraky, co jinak v téhle cenové kategorii většinou jsou. Na nějaké povinné ručení doporučuji VŮBEC nekoukat, neboť těch ušetřených pár pos*aných tisícovek se ti v případě koupě vraku vymstí klidně více než desetinásobně, a že taková situace hrozí s 90% pravděpodobností, na to můžeš vzít jed. Koupit takovéhle auto, které ještě někdo poctivě udržoval, se totiž podaří ani ne v jednom případu ze sta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Do 205 se 1,8D dávala především do starého modelu, tzn. do m.r.90, od m.r. 90 je to v 99% případů 1,9D. Sedni si do nich a porovnej je... když pominu, že 1,8D má řemenovou vývěvu, která ráda uletí, a stojí skoro to co jiné celé auto. Ale co hlavně, prakticky žádná nemá servo, což je pro ženskou hodně pro zlost. Za 25tis něco v solidním stavu, natož pak diesel, to je hodně velká iluze. To je tak akorát všechny těžce vydělané prachy naházet do kanálu, když se na tom něco po....

Za 25tis solidní stav? Plus to pov. ručení, a nějaký servis tedy vůbec řešit nebudeš? Kdy si myslíš, že tahle auta měla naposled dělané rozvody, brzdy, čepy? Nebo pokud budeš, kolik myslíš, že to bude stát, aby se na to dalo aspoň jakž takž spolehnout?

Za 15 koupíš a než vyjedeš jsi na 50. Dával jsem dohromady 205 1,1 z r.v. 1990, najeto 170000km. Spojka, komplet brzdy, rozvody, komplet pretěsnění, novej vejfuk, nový gumy, byl to dovoz takže technická 2000, úřady 2800 a další zdánlivé drobnosti....:bojim Teď mám 1,9D z r.v. 1991 s najetými 74000km a jediná investice byly letní gumy a disky. Jinak známej má 1,8D, najeto 290 000km, na auto neskutečně kašle, ale motor jde pořád jak hodinky a jezdí maximálně za 5litrů a to na to už dost šlape.:myslim Takže bych se tý 1,8D taky nebál, pro začátek ideální. Už jsem jel i s jednou, která měla najeto 850 000km na jeden motor, což jsem pravda moc nechápal..ale celkovej stav už maximálně odpovídal kilometrům, když jsem řadil měl jsem pocit že hraju nějakou loterii..který číslo tam asi padne teď....:D

[upravil dne 4/7/07 jarajarda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...