Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Žáci si udělali sami školní výlet


OK406

Recommended Posts

Přesně, jak jsem psal nahoře. Bus nezajištěn a vrátnej jim zvedne závoru a zasalutuje. Jsem zvědav, jak orgány ocení jeho účast. Přeci tam není jen do počtu. Odhledneme-li od možností, co by se mohlo stát - berme fakta - nestalo, myslím, že jeho prohřešek není o moc menší. Asi bych mu neuznal "já nic, to oni"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

Původně zaslal: Fusion

Dostali se tam jakýmsi nouzovým tlačítkem a klíče byli v busu.

Podle mě to není ani krádež ani násilný vniknutí takže dobrej právník by to měl uhrát na "vypůjčení".

Patří jim svým způsobme obdiv, mě by se to teda kočírovat nechtělo. :papa

je to neoprávněné užití cizí věci a o si myslím je už trestný čin

Máš pravdu.

§ 249 Neoprávněné užívání cizí věci

(1) Kdo se zmocní cizí věci nikoli malé hodnoty nebo motorového vozidla v úmyslu jich přechodně užívat, nebo kdo na cizím majetku způsobí škodu nikoli malou tím, že neoprávněně takových věcí, které mu byly svěřeny, přechodně užívá,bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 značnou škodu nebo jiný zvlášť závažný následek.

Zajímavej je ten fakt že vrátnej jim to "povolil" tím že je pustil... takže možná to ani není neop. užití věci :)

[upravil dne 28/6/2007 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vzhlede k tomu, že jsem u Dopravního podniku nějakej čas pracoval, jsem přesvědčenej, že ten autobus měl klíčky ve spínačce (aspoň v době, kdy mě DP živil jev zcela normální) a vrátnej na vrátnici si maximálně zapsal, že ten autobus ve 21.30 opustil plac a ve 3.40 se vrátil - přičemž samozřejmě vrátný salutoval a tím si splnil veškeré své pracovní povinnosti.

To, že si někdo takhle "vypůjčí" BUS MHD není zas tak řídký jev, i za mého působení se něco podobného řešilo - pravda, nebyli to školáci. Podle mě ale daleko pikantnější byla příhoda, kdy se řidič na noční lince dozvěděl, že mu jeho mladá zahybá na diskotéce, tak lidem oznámil, že má poruchu a uprostřed linky je vysadil. Pak se s autobusem odebral do centra Prahy před diskotéku, tam mladou nenašel a když si uvědomil, že je v prů*eru, nalil se jak žok. No a pro autobus si dispečer přijel až v 6 ráno, když mu chyběl v garáži a do toho volali pekaři, že se kolem něj nemůžou protáhnout.

Taky si vzpomínám na případ, kdy tramvaják, kterej byl vyhozenej od zkoušek tak moc toužil vozit lidi, že cca 10 dnů jezdil noční linku z Motolský vozovny - a taky na to přišli čirou náhodou, když do vozu nastoupili policajti jako doprovod revizora na běžnou kontrolu cestujících - a najednou řidič z tramvaje utekl.

Nejlepší, co jsem slyšel vyprávět o řidičích MHD (mám pocit, že to pak i zhudebnil Jahelka) je aprílový žertík, kdy při střídání řidičů v Ikarusu se nová směna vyšňořila jako slepec. Řidič vyšel z busu, pomohl slepci nahoru, posadil ho za volant, popsal, jak se řadí, kde má plyn, spojku, brzdu - slepec si vše ohmatal, na to původní řidič vystoupil a "slepec" s plným autobusem lidí odjel dál po trase. Na kluky pak přišlo několik stížností a měli na několik měsíců holej základ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

No vzhlede k tomu, že jsem u Dopravního podniku nějakej čas pracoval, jsem přesvědčenej, že ten autobus měl klíčky ve spínačce (aspoň v době, kdy mě DP živil jev zcela normální) a vrátnej na vrátnici si maximálně zapsal, že ten autobus ve 21.30 opustil plac a ve 3.40 se vrátil - přičemž samozřejmě vrátný salutoval a tím si splnil veškeré své pracovní povinnosti.

To, že si někdo takhle "vypůjčí" BUS MHD není zas tak řídký jev, i za mého působení se něco podobného řešilo - pravda, nebyli to školáci. Podle mě ale daleko pikantnější byla příhoda, kdy se řidič na noční lince dozvěděl, že mu jeho mladá zahybá na diskotéce, tak lidem oznámil, že má poruchu a uprostřed linky je vysadil. Pak se s autobusem odebral do centra Prahy před diskotéku, tam mladou nenašel a když si uvědomil, že je v prů*eru, nalil se jak žok. No a pro autobus si dispečer přijel až v 6 ráno, když mu chyběl v garáži a do toho volali pekaři, že se kolem něj nemůžou protáhnout.

Taky si vzpomínám na případ, kdy tramvaják, kterej byl vyhozenej od zkoušek tak moc toužil vozit lidi, že cca 10 dnů jezdil noční linku z Motolský vozovny - a taky na to přišli čirou náhodou, když do vozu nastoupili policajti jako doprovod revizora na běžnou kontrolu cestujících - a najednou řidič z tramvaje utekl.

Nejlepší, co jsem slyšel vyprávět o řidičích MHD (mám pocit, že to pak i zhudebnil Jahelka) je aprílový žertík, kdy při střídání řidičů v Ikarusu se nová směna vyšňořila jako slepec. Řidič vyšel z busu, pomohl slepci nahoru, posadil ho za volant, popsal, jak se řadí, kde má plyn, spojku, brzdu - slepec si vše ohmatal, na to původní řidič vystoupil a "slepec" s plným autobusem lidí odjel dál po trase. Na kluky pak přišlo několik stížností a měli na několik měsíců holej základ.

jj: "Hromadná doprava pořádná otrava a kdo se rád mačká,užije si , stačí kačka! ":D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Zajímavej je ten fakt že vrátnej jim to "povolil" tím že je pustil... takže možná to ani není neop. užití věci :)

[upravil dne 28/6/2007 Fusion]

Nevíme znění slovenských zákonů, ale ten detail o vrátném, který jim to de facto umožnil by mohl být klíčový, byť de jure přestupek spáchali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

vrátnej na vrátnici si maximálně zapsal, .... přičemž samozřejmě salutoval a tím si splnil veškeré své pracovní povinnosti.

A to nemaj nějaký seznam, nebo něco??

Ale myslím, že touhle dobou už v mnoha DP odpovědní pracovníci smolí nápravná opatření a zítra se budou řidiči divit, jak je vrátní budou lustrovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...