Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ekonomický režim


jarkr

Recommended Posts

Dej si hledat ISO, o konektoru tady bylo hodně psáno, i jeho varianty atd.

Pomocí voltmetru to musíš ohledat, rozhodnout taky podle typu rádia.

V podstatě jde o signály:

12 V trvale (napájení paměti rádia)

12 V po zapnutí klíčku (napájení rádia, vypíná se s klíčkem nebo po přechodu auta do Economy)

signál rozsvícených světel - ztlumení osvětlení displeje

Na neorigo rádiu asi nepůjde udělat, aby se rádio s klíčkem vypnulo, a pak ho šlo znovu zapnout bez klíčku (na origo rádiu to takto funguje)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem, či z toho budete múdrejší - zapájal mi to kamoš a úplne presni si to nepamätám, ale stav bol nasledovný:

keď som kúpil auto, bolo bez rádia. Z otvoru na osadenie rádia trčal jeden ISO konektor (podľa schémy konektor A), anténa a spleť myslím 8-mich drôtov (z toho 4 boli dvojmo - takže celkom 16) na zapojenie repro. Autorádio malo priložené káble aj so zapojenými konektormi s obidvomi ISO konektormi. Ten, čo pasoval na konektor A (čiže napájanie) sme jednoducho zapojili do seba (autorádio išlo, tak sme to ďalej neriešili) no a protikus k B konektoru sme ucvakli a repráky zapojili napriamo. Tam je všetko v poriadku, kámoš vedel zistiť, ktoré káble idú ku ktorému repráku a adekvátne to zapojil, tam proste problém nie je.

Takže ako som písal a tak, ako mi radil Blizzard sa asi niektoré piny na konektore A nestretli tak, ako mali alebo sú vymenené. Rádio normálne funguje, dá sa zapnúť aj keď nie je kľúč v zapaľovaní, ale keď ho vypnem, zamknem auto - pamäť je v čudu...

[upravil dne 22.8.2007 Tomášik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Dej si hledat ISO, o konektoru tady bylo hodně psáno, i jeho varianty atd.

Pomocí voltmetru to musíš ohledat, rozhodnout taky podle typu rádia.

V podstatě jde o signály:

12 V trvale (napájení paměti rádia)

12 V po zapnutí klíčku (napájení rádia, vypíná se s klíčkem nebo po přechodu auta do Economy)

signál rozsvícených světel - ztlumení osvětlení displeje

Na neorigo rádiu asi nepůjde udělat, aby se rádio s klíčkem vypnulo, a pak ho šlo znovu zapnout bez klíčku (na origo rádiu to takto funguje)

No budem to musieť premerať podľa Vašich rád a poprepájať.

To, že rádio sa síce vypne po vytiahnutí kľúča ale už ho bez kľúča nezapnem fakt prežijem. Bude mi úplne stačiť, keď sa zapne spolu so zapaľovaním... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, tak máš dvě možnosti... buď ti kabel napájející paměť čumí do prázdna (není proti němu v iso konektoru nic), nebo je proti +12V ze spínačky.

řešení je (když už jsi tam operoval se štípačkama) ucvaknout to napájení paměti od isokonektoru na strně rádia a spojit ho s trvalým +12V (obvykle červený) taky na straně rádia.

kabeláž od iso směrem do auta bych neupravoval (pokud není nutné).. němčour po kterym mam auto mi to prodal bez rádia a s naprosto přeházenejma a přeštípanejma drátama u toho konektoru. byl to boj :)

proto radši než vůbec to rádio připojim k autu to proměřim, abych hned něco neodpálil (+12 proti -12) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Blizzard

no, tak máš dvě možnosti... buď ti kabel napájející paměť čumí do prázdna (není proti němu v iso konektoru nic), nebo je proti +12V ze spínačky.

řešení je (když už jsi tam operoval se štípačkama) ucvaknout to napájení paměti od isokonektoru na strně rádia a spojit ho s trvalým +12V (obvykle červený) taky na straně rádia.

kabeláž od iso směrem do auta bych neupravoval (pokud není nutné).. němčour po kterym mam auto mi to prodal bez rádia a s naprosto přeházenejma a přeštípanejma drátama u toho konektoru. byl to boj :)

proto radši než vůbec to rádio připojim k autu to proměřim, abych hned něco neodpálil (+12 proti -12) :)

No ono to tam bude asi celé poprehadzované - pri zapnutých svetlách so totiž tiež nejako nepobadal, že by mi to slabšie svietilo... Ucvakávať to budem max. medzi rádiom a konektorom, jasné, že by bola blbosť to ucvaknúť v kabeláži auta... ;)

Ako som písal, dnes dokopem tie rozvody, nech na tom môžem s kľudným svedomím lietať, ukecám ešte raz toho skúsenejšieho kamoša na krátku spoluprácu a nejako to zbastlíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Blizzard

no, ono má tu funkci ztmavování při zapnutých světlech jenom origo rádio ;) od neorigo to nechtěj :)

Kua, Ty mi tiež musíš pokaziť každú radosť... :mad::D

To znamená, že ak nájdem kábel, ktorý má pri zapnutom kľúči 12V a zap. svetlách 6V, tak ho nemám vôbec zapájať?

[upravil dne 22.8.2007 Tomášik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tomášik

Původně zaslal: Blizzard

no, ono má tu funkci ztmavování při zapnutých světlech jenom origo rádio ;) od neorigo to nechtěj :)

Kua, Ty mi tiež musíš pokaziť každú radosť... :mad::D

To znamená, že ak nájdem kábel, ktorý má pri zapnutom kľúči 12V a zap. svetlách 6V, tak ho nemám vôbec zapájať?

[upravil dne 22.8.2007 Tomášik]

nojono :)

přesně tak.... ale je taky možný že tam vůbec nebude :) jak říkam, měl jsem to tak na 306 ale na 406 si nevzpomínam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

takže ako som písal, včera sme konečne dorobili rozvody bez toho, aby som ich musel ešte 3.x rozoberať, tak dnes idem na rádio.

Našiel som si schému zapojenia rádia, a tam je dokonca popísané a schématicky vyobrazené, že nie na všetkých autách tie ISO konektory pasujú a priamo na tých origo prilož. kábloch k rádiu boli na napájacích drôtoch svorky na prípadné prehodenie. Takže to vyzerá tak, že len budem musieť vytiahnuť rádio, prehodiť permanentné napájanie s trvalým a malo by to byť OK. Dokonca je tam aj vyobrazená možnosť spojiť trvalé a dočasné napájanie dokopy... :mrk Len to vieš, to by si musel najprv niekto prečítať návod, než ide niečo robiť a nie sa len čudovať, na čo tam tie svorky sú... :mad::roll:myslim

Nabudúce budem múdrejší... ;):papa

[upravil dne 23.8.2007 Tomášik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, takže včera som to riešil. To, čo som chcel sa podarilo, mali ste pravdu, bolo len treba prehodiť drôty na trvalých 12V a zapaľovanie. Boli naopak, preto rádio síce išlo, pri vypnutí auta sa ale všetko vymazalo.

Ešte by ma ale zaujímalo:

1.) Keď je zapnuté rádio, vypnem motor a vytiahnem kľúčik, rádio hrá ďalej ešte asi cca. 1min., potom vypne nejaké relé pod palubovkou a rádio zhasne. Akonáhle zapnem kľúč do prvej polohy, rádio sa automaticky zapne a hrá na stanici, ktorá bola predtým nastavená. To by bolo všetko OK, načo je tam ale to minútové zdržanie? Má to tak byť?

2.) V tom ISO konektore, ktorý som mal v aute neboli 4 drôty, ale 6. Na konektore z rádia som mal 4 (trvalých 12V, zapaľovanie 12V, ovládanie antény, stíšenie rádia pri píjme hovoru). Viete niekto, načo sú tie zvyšné dva v aute?

Každopádne Vám všetkým ďakujem za rady a tipy, pomohli ste mi a hlavne zasa ušetrili nejaké love... :super;) Ďakujem!!!:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tomášik

Ahoj, takže včera som to riešil. To, čo som chcel sa podarilo, mali ste pravdu, bolo len treba prehodiť drôty na trvalých 12V a zapaľovanie. Boli naopak, preto rádio síce išlo, pri vypnutí auta sa ale všetko vymazalo.

Ešte by ma ale zaujímalo:

1.) Keď je zapnuté rádio, vypnem motor a vytiahnem kľúčik, rádio hrá ďalej ešte asi cca. 1min., potom vypne nejaké relé pod palubovkou a rádio zhasne. Akonáhle zapnem kľúč do prvej polohy, rádio sa automaticky zapne a hrá na stanici, ktorá bola predtým nastavená. To by bolo všetko OK, načo je tam ale to minútové zdržanie? Má to tak byť?

2.) V tom ISO konektore, ktorý som mal v aute neboli 4 drôty, ale 6. Na konektore z rádia som mal 4 (trvalých 12V, zapaľovanie 12V, ovládanie antény, stíšenie rádia pri píjme hovoru). Viete niekto, načo sú tie zvyšné dva v aute?

Každopádne Vám všetkým ďakujem za rady a tipy, pomohli ste mi a hlavne zasa ušetrili nejaké love... :super;) Ďakujem!!!:mrk

ad 1) do 1 minuty jeste funguje stahovani oken a mozna jeste neco dalsiho, takze proto ti radio funguje taky (i kdyz u me 307 s origi radiem se vypne hned po vypnuti klicku a okna funguji jeste asi tu 1 minutu).

ad 2) dalsi 2 me napadaji kostra (tu tam uz urcite mas, jinak by ti radio nehralo :roll ) a osvetleni radia.

[upravil dne 24/8/07 jardas]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jardas

Původně zaslal: Tomášik

Ahoj, takže včera som to riešil. To, čo som chcel sa podarilo, mali ste pravdu, bolo len treba prehodiť drôty na trvalých 12V a zapaľovanie. Boli naopak, preto rádio síce išlo, pri vypnutí auta sa ale všetko vymazalo.

Ešte by ma ale zaujímalo:

1.) Keď je zapnuté rádio, vypnem motor a vytiahnem kľúčik, rádio hrá ďalej ešte asi cca. 1min., potom vypne nejaké relé pod palubovkou a rádio zhasne. Akonáhle zapnem kľúč do prvej polohy, rádio sa automaticky zapne a hrá na stanici, ktorá bola predtým nastavená. To by bolo všetko OK, načo je tam ale to minútové zdržanie? Má to tak byť?

2.) V tom ISO konektore, ktorý som mal v aute neboli 4 drôty, ale 6. Na konektore z rádia som mal 4 (trvalých 12V, zapaľovanie 12V, ovládanie antény, stíšenie rádia pri píjme hovoru). Viete niekto, načo sú tie zvyšné dva v aute?

Každopádne Vám všetkým ďakujem za rady a tipy, pomohli ste mi a hlavne zasa ušetrili nejaké love... :super;) Ďakujem!!!:mrk

ad 1) do 1 minuty jeste funguje stahovani oken a mozna jeste neco dalsiho, takze proto ti radio funguje taky (i kdyz u me 307 s origi radiem se vypne hned po vypnuti klicku a okna funguji jeste asi tu 1 minutu).

ad 2) dalsi 2 me napadaji kostra (tu tam uz urcite mas, jinak by ti radio nehralo :roll ) a osvetleni radia.

[upravil dne 24/8/07 jardas]

1) Mne to nejako neprekáža, len som chcel vedieť, či je to bežné u tohto modelu. Rádio teraz vždy vypnem do pohotovostného režimu, keď odchádzam, a mám ho nastavené tak, aby sa automaticky vyplo úplne po 30s. Takže pohoda... :roker

2) No jasné, kostra tam je, len ako som písal, z auta ode 6 káblov a s rádiom sú v skutočnosti spojené len 3. Jeden bude ešte asi ten na stlmenie osvelenia rádia pri zap. svetlách, len neviem, čo sú tie ostatné. Nie že by ma to nejako trápilo, keďže konečne všetko funguje ako má, ale zaujímalo by ma to. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tomášik

Ahoj, takže včera som to riešil. To, čo som chcel sa podarilo, mali ste pravdu, bolo len treba prehodiť drôty na trvalých 12V a zapaľovanie. Boli naopak, preto rádio síce išlo, pri vypnutí auta sa ale všetko vymazalo.

Ešte by ma ale zaujímalo:

1.) Keď je zapnuté rádio, vypnem motor a vytiahnem kľúčik, rádio hrá ďalej ešte asi cca. 1min., potom vypne nejaké relé pod palubovkou a rádio zhasne. Akonáhle zapnem kľúč do prvej polohy, rádio sa automaticky zapne a hrá na stanici, ktorá bola predtým nastavená. To by bolo všetko OK, načo je tam ale to minútové zdržanie? Má to tak byť?

2.) V tom ISO konektore, ktorý som mal v aute neboli 4 drôty, ale 6. Na konektore z rádia som mal 4 (trvalých 12V, zapaľovanie 12V, ovládanie antény, stíšenie rádia pri píjme hovoru). Viete niekto, načo sú tie zvyšné dva v aute?

Každopádne Vám všetkým ďakujem za rady a tipy, pomohli ste mi a hlavne zasa ušetrili nejaké love... :super;) Ďakujem!!!:mrk

2). Na čo sú tie zvyšné dva sa dozvieš z popisu tých konektorov na predchádzajúcich príspevkoch. Treba vedieť na ktorých pinoch sú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám k tomu také malý dotaz....

Měl jsem v autě neorigo rádio a při otevření dveří začlo hrát, i po vypnutí motor a vytažení klíčku ještě hrálo a po cca 10minutách se vypnulo... Ted jsem tam dal zpět origo RD3 a hraje jen po zapnutí klíčku nebo ručním zapnutí, stejně tak se vypne hned po vytažení klíčku...

Dá se někdě tohle nastavit? Tady automatické zapínání a vypínání rádia ? ? ? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RychJ

Mám k tomu také malý dotaz....

Měl jsem v autě neorigo rádio a při otevření dveří začlo hrát, i po vypnutí motor a vytažení klíčku ještě hrálo a po cca 10minutách se vypnulo... Ted jsem tam dal zpět origo RD3 a hraje jen po zapnutí klíčku nebo ručním zapnutí, stejně tak se vypne hned po vytažení klíčku...

Dá se někdě tohle nastavit? Tady automatické zapínání a vypínání rádia ? ? ? :myslim

Na napájecím konektoru pro radio, na straně kabelů z auta, se zřejmě nachází signál, který má požadované vlastnosti. Tento použij k napájení rádia. Hledej ho voltmetrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: RychJ

Mám k tomu také malý dotaz....

Měl jsem v autě neorigo rádio a při otevření dveří začlo hrát, i po vypnutí motor a vytažení klíčku ještě hrálo a po cca 10minutách se vypnulo... Ted jsem tam dal zpět origo RD3 a hraje jen po zapnutí klíčku nebo ručním zapnutí, stejně tak se vypne hned po vytažení klíčku...

Dá se někdě tohle nastavit? Tady automatické zapínání a vypínání rádia ? ? ? :myslim

Na napájecím konektoru pro radio, na straně kabelů z auta, se zřejmě nachází signál, který má požadované vlastnosti. Tento použij k napájení rádia. Hledej ho voltmetrem.

Ale kabely jsou zapojeny přesně tak jako k tomu starému rádiu....:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Někde je rozdíl. Voltmetrem ho najdeš. (Pokud vyhlásíš, že je vše stejně, tak příčinu nenajdeš...)

OK. Díky za tip...Zítra na to juknu...;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...