Jump to content
Sign in to follow this  
Fulda

Volant na křivo

Recommended Posts

Koupil jsem 206 SW najeto 80 000 a má mírně cca 5° vychýlený volant do strany. Auto jede rovně, geometrie je snad OK, takže je to jen kosmetická a psychická záležitost. Jak se to dá řešit. Mám si nechat znova seřídit geometrii a přitom by mi srovnali ten volant, nebo je i jiné řešení?

A ještě, nemáte někdo zkušenosti s výměnou volantu? Mám ho trochu poškrábaný (s airbagem). Případně kde ho sehnat levně.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslím si, že kdyby sis nechal udělat znovu geometrii přední nápravy, tak tím nic nezkazíš a volat ti zároveň srovnají. Volant si můžeš vyměnit sám. Je tu o výměně volantu dost příspěvků. Podívej se do Hledání.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kdo    0

Osobně bych doporučil znovu udělat geometrii. Pokud nikdo nepřesadil volant na hřídeli o zub, pak je lepší pohnout s oběma spojovačkama tak, aby byla příčka volantu rovně. Pak totiž jde řízení od prostředka hřebenu o stejnou výchylku na obě strany. Takto máš "možnost" vytočit kola na jednu stranu víc, než na druhou a tam pak můžeš nejen škrtat kolem o podběh, ale při velkém vytočení i poškodit kloub na poloose. Teď si nevzpomenu, ale říká se tomu: "něčí (jméno) úhel". Některé vozy mají na krytu hřídele, co jde od volantu a na těle řízení proti sobě šipky, aby hřeben byl přesně uprostřed dráhy a tam se nasadí volant rovně a pak se seřizuje souosost a pak sbíhavost. Opakuji, že to platí, pokud nikdo nepřesadil volant - to se dá zjistit snadno i doma, že vytočíš kola na jednu a na druhou stranu a příčka by měla vykazovat stejnou polohu (zrcadlově). Např. doleva- 45° vlevo a doprava- 45° vpravo.

Edit: v servisu s oblibou štelují jen jednu spojovačku, což má za následek vybočení příčky. Přitom stačí velmi malý pohyb v závitu spojovačky. Chce je sledovat, jestli pečlivě seřizují obě strany spojovaček.

[upravil dne 27.6.07 Kdo]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednoznacne geometrie, na volant sahej az kdyz ses si jist ze ho nekdo presadil. Duvody ti pise Kdo ve svem prispevku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×