Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak poznám činnost ESP?


Ferin007

Recommended Posts

čus zvuk to nemá žádnej,blikání kontrolky si všimneš a když ne tak někdy to nepoznáš vůbec a někdy to poznáš podle toho že si to začne regulovat otáčky motoru samo a začne to různě přibržďovat.Mě osobně to dělá ve dvou zatáčkách stabilně (jsou klopený a hrbatý) a tam kde by jsem to čekal (prudčí a rychleji projetá zatáčka) tak tam to neudělá ani zbla :o:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já sem neska ráno najel trochu rychlej do mokré a ostřejší "vratky". Zdálo se mi, že auto pluje trochu do strany (předkem) a nejdnou se ozvaly takový hrkavý zvuky, jako když najedeš v zahraničí na "budící" čáry (sou v nich ňáký kuličky, mají tě upozornit, že jedeš šejdrem), něco jako řehtačka nebo tak ňák. Tak nevím, co to bylo, estli to ESP, nebo poskakovaly gumy bokem po silnici. Rychlost to nebyla nějak závratná (45 km/h), ale zatáčka to byla docela ostrá. :myslim

PS: Možná to byla ta samoregulace otáček?

[upravil dne 26.6.07 Ferin007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou dvě věci, které bývají společně když je ESP. Jedno je ASR, druhé ESP.

ASR zabraňuje protáčení poháněných kol. TZN když vlítneš do točky a přidáš hodně plyn, nemělo by ti začít hrabat vnitřní kolo. Nejsem si 100% jistý, ale myslím, že u některých aut se reguluje protáčení přibržděním, u mýho Pažouta se snižuje krouťák - auto ztrácí sílu. Nejlépe se to dá poznat na sněhu, prostě šlapeš na plyn, kola hrabou a otáčky padají dolů, i když stojíš na podlaze.

ESP je stabilizační systém, který nezávisle přibrďuje jednotlivá kola tak, aby se předešlo počínajícímu smyku. Zvukově se u mne zatím neprojevil žádným cvakáním, jen mi občas pískne kolo, kde si myslím, že by ještě nemuselo.

Tyto informace neber pls jako 100% nejsem technik, jen jsem něco přečetl a něco zjistil u svýho Pažouta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...