Jump to content
Ferin007

Jak poznám činnost ESP?

Recommended Posts

Vydává to "v akci" nějakej zvuk nebo to nějak ucítím? Vím, že by měla začít blikat kontrolka, ale to asi člověk v zatáčce moc nemá čas sledovat. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

čus zvuk to nemá žádnej,blikání kontrolky si všimneš a když ne tak někdy to nepoznáš vůbec a někdy to poznáš podle toho že si to začne regulovat otáčky motoru samo a začne to různě přibržďovat.Mě osobně to dělá ve dvou zatáčkách stabilně (jsou klopený a hrbatý) a tam kde by jsem to čekal (prudčí a rychleji projetá zatáčka) tak tam to neudělá ani zbla :o:papa

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, já sem neska ráno najel trochu rychlej do mokré a ostřejší "vratky". Zdálo se mi, že auto pluje trochu do strany (předkem) a nejdnou se ozvaly takový hrkavý zvuky, jako když najedeš v zahraničí na "budící" čáry (sou v nich ňáký kuličky, mají tě upozornit, že jedeš šejdrem), něco jako řehtačka nebo tak ňák. Tak nevím, co to bylo, estli to ESP, nebo poskakovaly gumy bokem po silnici. Rychlost to nebyla nějak závratná (45 km/h), ale zatáčka to byla docela ostrá. :myslim

PS: Možná to byla ta samoregulace otáček?

[upravil dne 26.6.07 Ferin007]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jsou dvě věci, které bývají společně když je ESP. Jedno je ASR, druhé ESP.

ASR zabraňuje protáčení poháněných kol. TZN když vlítneš do točky a přidáš hodně plyn, nemělo by ti začít hrabat vnitřní kolo. Nejsem si 100% jistý, ale myslím, že u některých aut se reguluje protáčení přibržděním, u mýho Pažouta se snižuje krouťák - auto ztrácí sílu. Nejlépe se to dá poznat na sněhu, prostě šlapeš na plyn, kola hrabou a otáčky padají dolů, i když stojíš na podlaze.

ESP je stabilizační systém, který nezávisle přibrďuje jednotlivá kola tak, aby se předešlo počínajícímu smyku. Zvukově se u mne zatím neprojevil žádným cvakáním, jen mi občas pískne kolo, kde si myslím, že by ještě nemuselo.

Tyto informace neber pls jako 100% nejsem technik, jen jsem něco přečetl a něco zjistil u svýho Pažouta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já fakt nevím, nerad bych plácal více než mám ve zvyku. Podle mne si mohl "teoreticky" slyšet EBD při přibržďování kola, přibržďuje se přes ABS, to by mohlo být to cvakání. Ale je to jen moje teorie :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×