Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 hdi vybija bateriu


ajven

Recommended Posts

sevas chlapi,

kurňa mám fest problém!! Dnes poobede som išiel k autu a skúšam centrál a nič, dvere išli otvoriť len kľúčom. Potom skúsim naštartovať a nič, všetky kontrolky hluché, slepé. Ani neškrtlo.

Baterka má rok a pol modrá Varta 72Ah štartovací prúd zvýšený.

Inak s autom som nešiel 5 dní. a doteraz mi nič nenasvedčovalo, že by sa baterka vybíjala. Tak som ju vybral /auto parkujem pri paneláku/ nemohol som si dovoliť natiahnuť nabíjačku s káblom k autu.

Baterku som premeral multimetrom a mala 11,8 až 12V samo že bez záťaže.

Myslíte, že by to mohla byť ona? alebo nejaká iná vec ?

V poslednej dobe som nič nepridával do auta, čoby mohlo vybíjať batériu.:myslim:myslim takže som z toho paf. Podobne mi odišla batéria predtým zo dňa na deň. Ale to bolo v 11.mes. roku 2005. Odvtedy úpoužívam túto Vartu.

Prosím Vás stalo sa niečo podobné aj Vám.

P.S. nič podobné som tu nenašiel, takže ak ste niečo podobné našli dajte odkaz. :papa

[upravil dne 26.6.07 ajven]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto som potom naštartoval cez káble lebo som potreboval ísť na víkend na chalupu. Bateriu som nabíjal celú noc a ide v pohode.

Prosím Vás o radu v tomto duchu:

už predtým som mal pocit,že keď auto stálo 2-3 dni bez jazdy, že ťažšie štartuje. Ale teraz som vlastne prvýkrát v historii auta /baterie/ nejazdil 5 dní.:o:o:o a potom zrazu bateria vybitá na mol. Mám otázku:

môže to vybíjať niečo v aute?:myslim

môže to byť bateriou? ak áno, odmerám doma multimetrom odber prúdu keď je auto vypnuté a uzamknuté? Mám obyč. digitálny multimeter čo meria lem miliampére alebo prúd až 10A . ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proměř odběr auta při stání. Jaký je odběr paměti rádia, centrálu, alarmu a všeho podobnýho. Pokud třeba nezůstává vyset spínač osvětlení kufru a podobné spotřebiče.

Odpojit jednu svorku na baterii a vřadit měřák, změřit odběr proudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis

Proměř odběr auta při stání. Jaký je odběr paměti rádia, centrálu, alarmu a všeho podobnýho. Pokud třeba nezůstává vyset spínač osvětlení kufru a podobné spotřebiče.

Odpojit jednu svorku na baterii a vřadit měřák, změřit odběr proudu.

práve nad tým kufrom som rozmýšlal, tak som si dal dole operadlo a zavrel kufor ale svetlo je zhasnuté.

skúsim ešte tú variantu odpojiť kábel a zaradiť tam multimeter.:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vcera vecer som odmeral spotrebu auta po zamknuti. Dal som si na meraku 10A rozsah a sup na to.

Viete kolko mi to ukazalo 0.18A odber.

t.j. 0.18ah * 24hod = 4.32a/den :myslim:myslim

za 5dni ked som s autom nebehal by to potiahlo z baterie 5*4.32a = 21.6 A

Je to ok ??:o:o:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne si mylim, ze pokial je auto v klude (vypnuty motor a zamknute) tak by nemalo brat nejaky extra prud. Maximalne su napajane integrace niekde na poplasku a mikro-pc v aute, ale zeby to bolo 0.18??? Skusim si zmerat ja moju 206ku, tiez mam HDicko 2.0.... :nevim

[upravil dne 26/6/07 rct206]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rct206

osobne si mylim, ze pokial je auto v klude (vypnuty motor a zamknute) tak by nemalo brat nejaky extra prud. Maximalne su napajane integrace niekde na poplasku a mikro-pc v aute, ale zeby to bolo 0.18??? Skusim si zmerat ja moju 206ku, tiez mam HDicko 2.0.... :nevim

[upravil dne 26/6/07 rct206]

skús to, ja som to skúšal aj s odpojeným autorádiom. Myslel som či niekde neprebíja. ale nebolo to ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau ajven

1.premerať dobíjanie (alternátor či je OK)

2.baterku kontakty

3.nabiť a zamerať u predajcu batérii pod záťažou je na to mašinka musí ju mať

4. 0.18 A sa mi zdá dosť ?

5. odpoj všetko na 3-5 dní a potom zmeraj baterku čo urobí (alebo vymeň za druhú na tú chvíľu od kamoša aby si mohol jazdiť)

ak je vadná baterka reklamovať a nech ti dajú novú

[upravil dne 26.6.2007 mirec.dk.406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa zda ze max odber je cca 0,20mA viac nesmie ked si zoberes tak RJ ma nejaky odber a potom imobilizer,radio a nieco ti stoho vide ja nesmiem stat viac ako 4dni inak potom nenatocim a vsetko mam ok len mam smolu v alarme ten papka ako si viac sak nakoniec predchodzi majitel tam nechal namontovat najznamejsi alarm meta a ten klati tu baterku jak len sa da pojde do........

tod vse zatim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: plaky

ja mam 406 2.hdi a v klude ma odber cca 18mA,to je uplne nic,taky odber ma jedna ledka,takze v tom to urcite neni....radsej by som skusil vycistit kontakty,co ti idu na baterku,tie vedia pekne zoxidovat.....

no tých 18mA je podobný údaj ako som ja meral na meráku. Takže so to zopakujme. Ak mám trojmiestny displej a ukaze 0.18 a mám prepnutý rozsah 10A /menší rozsah je potom až 200m = čo je na prd. keby tam dali súdruhovia z číny radšej 1A/ malo by to byť 0,18A, či nie? Už mám z toho hokej.:bojim:bojim

panel z rádia mám vždy preč ak idem od auta na viac ako polhodinu. S tým vyťahovaním poistiek by to išlo vyskúšať. :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak zacal bych kontrolou dobijeni.Tj.pokud zvladas praci s multimetrem tak zmer bat.v klidu (bavime se o napeti bat.!) pote nastartuj a zmer opet napeti (cca.13,6 a vice) pote zapni vse co jde klima,svetla,mlhovky a opet mer nemelo by to klesnout pod cca. 13V

To je dobijeni!

Dale pokud to bude ok,pripoj opet merak (tentokrat do serie,a tudiz Ampery) a vytahuj postupne pojistky,kde odber klesne ,zjisti co vse je na ni zapojeno a dal uz je to jen badani....:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to MrVain: mal som tento problem s radiom, tiez to bol Pioneer, je vadny panel, taky odber naprazdno mat nesmie, naviac ten odber bol pulzny, nieco tam kmitalo, baterka bola fuc za 4 dni.

Inac moja P406 2,0 HDI berie naprazdno cca 20mA, aj s magicar-om a radiom, najjednoduhsie to zistit ako radi VPetr, zapojit merak pri vsetkom vypnutom a postupne vytahovat poistky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...