Jump to content
Sign in to follow this  
jeffik1

Jaký olej do monobloku

Recommended Posts

Já vím, že dneska už s tímhle staříkem moc lidí nejezdí, ale snad se tu najde někdo, kdo poradí. Mám 205 s motorem 1.4 monoblok (tuším XY) Čili má společnou olejovou náplň pro motor a převodovku, ale vůbec netuším, jaký olej tam dát. Za celý ty dva roky, co ho mám, jsem tam lil obyčejnou polosyntetiku 10W40. Teď mne čeká další výměna chtěl bych tam dát olej, který tam skutečně patří. Poradíte někdo? Nechci se nachytat od prodejců a nechat si vnutit nejdražší oleje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kdysi byl do těchto motorů speciální olej od ESSO. Předpokládám ale, že už nebude k sehnání. Vzhledem k tomu, že požadavky na mazání motoru a mazání převodovky se dost podstatně liší, je to problém. Jelikož ten motor už bude mít něco naběháno, volil bych 15W-..., ale nějakej kvalitnější.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaké výroby máš 205ku? Čeká mě taky výměna a mám asi taky monoblok, podle toho co mi říkal mechanik, ale zase jsem někde tady na foru četl že monobloky se dělali jen do roku 88:myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já mám papírově rok 89. Monoblok poznáš celkem snadno, je tam položenej jakoby naležato. Olejovej filtr je na vrchu vedle alternátoru, svíčky jsou směrem k řidiči a spolujezdci... Dyžtak mi napiš na icq 328503325. A na druhou stranu, i do novějšího motoru, pokud se nemýlím, patří také 15W-40, takže si s tím lámat hlavu nemusíš.

[upravil dne 17.7.2007 jeffik1]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×