Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prava alebo lava poloosa?


mato205

Recommended Posts

REPAS NEBRAT!! Kamarád koupil v KELLY nějaký Soleo nebo jak, má to měsíc a už zase klepe..takže znova vyndat a na reklamaci..znova platit práci..měsíc čekat.... Nejlepší je to klepání chvilku vydržet a podle toho s tím jezdit a pak si našetřit a koupit pořádnej originální díl. Na 1,1 44kW jsem jí už měl tak dorubanou že mi mlátila jak zplašená při rozjezdech a při přidání plynu...takže vlastně furt..když je to jen do zatáčky, tak jí neprojížděj tolik pod plynem a ona ještě vydrží.

Originální díly a repliky, nebe a dudy.. Například kupoval jsem přední světla origo Valeo cca 1800,- pár, táta koupil na naši bílou 205 pár za 900,- repliky a rozdíl jakmile jedeš v noci a rozsvítíš..nehledě na to že do těch replikovejch neustále zatejká.. (oboje kupované ve stejný čas).

Bílou 205 nám nabourala nějaká holka u paneláku, auto naprosto zdravý, bez chyby. Vyměnil se blatník za repliku..po půl roce začala koroze lézt na krajích, minulej tejden jsem ji už na férovku objevil uprostřed :o

Ale ušetřilo se pár korun a teď? Budeme kupovat originální blatník, protože tenhle je KO. Jó replika se vyplatí.... (pokud ovšem nechceš jen auto prodat, pokud je pro Tebe, vyplatí se dát víc a mít pokoj..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mato205 : myslíš si to špatně, v háji je ta levá (jedeš do pravotočivé zatáčky), hmotnost je přenesená na levou stranu - levá je zatížená a pravá je odlehčená.

... pokud je teda v tvém případě v háji poloosa.

Poloosu si tam dej jakou chceš - já třeba mám dobré zkušenosti s Glogarem (repasovaná poloosa za cca 1100,- CZK), silně pochybuju, že origo za cca 3500,- tam budeš dávat novou.

Co se týká ježdění - jezdit se s tím dá, akorát riskuješ nedojetí - někde se ti rozkočí - já doporučuju vyměnit, buď za nějaký repas, nebo za nějakou dobrou-starší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

mato205 : myslíš si to špatně, v háji je ta levá (jedeš do pravotočivé zatáčky), hmotnost je přenesená na levou stranu - levá je zatížená a pravá je odlehčená.

... pokud je teda v tvém případě v háji poloosa.

Poloosu si tam dej jakou chceš - já třeba mám dobré zkušenosti s Glogarem (repasovaná poloosa za cca 1100,- CZK), silně pochybuju, že origo za cca 3500,- tam budeš dávat novou.

Co se týká ježdění - jezdit se s tím dá, akorát riskuješ nedojetí - někde se ti rozkočí - já doporučuju vyměnit, buď za nějaký repas, nebo za nějakou dobrou-starší.

Jestli to dělá někdo doma pěkně poctivě, tak proč ne, ale do těch v Kelly bych už nešel..:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hafity

Není repas, jako repas. Pokud bude repas kvalitní, tak ho koupím i v KELLY.

To je fakt, jen píšu zkušenosti s touto repasovanou poloosou, ale je naprosto jasné že originální díl byl a bude nejkvalitnější ve většině případů a ani replika nebo repasovaný díl není plnohodnotná náhrada. Proto jsou taky podstatně dražší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

To je fakt, jen píšu zkušenosti s touto repasovanou poloosou, ale je naprosto jasné že originální díl byl a bude nejkvalitnější ve většině případů a ani replika nebo repasovaný díl není plnohodnotná náhrada. Proto jsou taky podstatně dražší...

A "aftermarket" ti nic neříká, viď ? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mato205

Ked idem do pravej zatacky tak klepe a do lavej ticho

Ktora poloosa je zla ? Ja si myslim ze prava

Kde a za kolko kupujete poloosi?

Kolko vydrzia repasovane?

Mělo by být slyšet, odkud jde klepání. Souhlasím s Tebou, že je to pravá - točí se odlehčená a má možnost klepat. Levá je víc v záběru a tím má vymezeny vůle.

Já jsem na 1.1 měnil obě - za repasy od Štangla - obě dohromady cca 2.500 kč (ovšem cena byla přes kamaráda, jaká je ta "správná" nevím) - nyní mají najeto cca 10 000 a stále ticho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RichVa

Mělo by být slyšet, odkud jde klepání. Souhlasím s Tebou, že je to pravá - točí se odlehčená a má možnost klepat. Levá je víc v záběru a tím má vymezeny vůle.

špatně, klepe ta, která je zatížená.

mě na jednou autě klepala poloosa v levé zatáčce, a roztrhl se homokineťák na pravé poloose

a na druhém autě mi klepala poloosa v pravé zatáčce, tak jsem vyměnil levou poloosu a je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Velké parkoviště, jezdit kruhy, nejdřív vlevo, pomocník stojí mimo kruh a poslouchá klepání. Pak vpravo.

Pomocník slyší jasné klepání, pokud klepe kolo na jemu přivrácené straně.

[upravil dne 25.6.2007 P607Olda]

Takhle je to nejjednodušší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel205Gti

Je to leva poloosa... Zrovna ted resim stejnej problem, jen obracene :) V levotocive zatacce mi klape !!prava!! poloosa ;)

A s tim kupem...to nevim... Ale jedina dobra vec kterou sem kupoval v autokelly byla cervena lista do narazniku :D :D

Ja koupim jetou poloosu od kamose za par supu a taky chvili pojezdim :D:D

Pročpak asi....protože se na tom nemá co pos.... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: Marcel205Gti

Je to leva poloosa... Zrovna ted resim stejnej problem, jen obracene :) V levotocive zatacce mi klape !!prava!! poloosa ;)

A s tim kupem...to nevim... Ale jedina dobra vec kterou sem kupoval v autokelly byla cervena lista do narazniku :D :D

Ja koupim jetou poloosu od kamose za par supu a taky chvili pojezdim :D:D

Pročpak asi....protože se na tom nemá co pos.... :D

Vsak jo...taky sem to tak myslel :D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RichVa

Původně zaslal: mato205

Ked idem do pravej zatacky tak klepe a do lavej ticho

Ktora poloosa je zla ? Ja si myslim ze prava

Kde a za kolko kupujete poloosi?

Kolko vydrzia repasovane?

Mělo by být slyšet, odkud jde klepání. Souhlasím s Tebou, že je to pravá - točí se odlehčená a má možnost klepat. Levá je víc v záběru a tím má vymezeny vůle.

Já jsem na 1.1 měnil obě - za repasy od Štangla - obě dohromady cca 2.500 kč (ovšem cena byla přes kamaráda, jaká je ta "správná" nevím) - nyní mají najeto cca 10 000 a stále ticho.

Je to leva, menil jsem postupne obe, a do levotocive zatacky mi lupalo v prave poloose. Pak to zacalo tukat (dunit) i na rovince, a vedel sem ze prisel cas vymenit :).

2 vix: Ja byl tenkrat na vrakaci, a rikali ze poloosy jsou nedostatkove zbozi, a ze stejne uz to byva na tech starych autech hodně jeté, takze to moc nema cenu kupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mitja_ : Já vím, jak se to se starýma. :)

Proč myslíš, že doporučuju Glogara, kterej ti dá zrepasovanou polosu s dobrou manžetou ? A záruku ?

(dobrá manžeta vyjde na 400,-, práce je s její výměnou na staré jak na kostele a stále máš " načatej" homokineťák).

Takhle za 1100,- máš jistotu, že ta poloosa bude do konce životnosti vozu sloužit bez problémů.

Na vrakovištích dobrou neseženeš, leda tak na dojetí.

A o poloosách platí přesně to, co mám v podpisu ...

... se mění, no :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...