Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nefunkční blinkry


dave_no

Recommended Posts

Ahoj, nevím mám problém na 406 (rv 96) 1,9td

Ráno jsem nastartoval a nejdou blinkry. nikde nic necvaká, nebliká.. prostě mrtvo...
jediný že když stisknu tlačítko trojuhelníku (myslel jsem že budou blikat všechny 4) tak se rosvítí všechny 4 blinkry (pokud drřim tlačitko stisknuté. pokud ho jen zapnu tak se rosvítěj a zhasnou a pak už nic...
ale páčka na levej a pravej nereaguje, ani si to neblikne.. prostě nic... ach jo.. dík za každou radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skus pozrel rele blinkrov(prerusovac) tusim je niekde nalavo od budikov v pristrojovke musis demontovat  budiky

alebo sa dostanes odspodu za poistkovou  skrinkou na doske relatiek

 

takto vypada http://www.ebay.ie/itm/Peugeot-Citroen-Flasher-Relay-part-number-6323-24-/262178731560?hash=item3d0b11f628:g:xlAAAOSw~bFWQhFW

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj lidi.

Rád bych se na Vás obráti s prosbou o radu. Mám asi měsíc 406ku Break, novější model 1999, 1,8 16V, 81kW a trápí mě jedna z několika anomálií... :-D Konkrétně v tomto tématu blinkry...

Občas se mi stane, že si tak jedu, všechno funguje jak má, tedy bliká jak má a najednou mi při dalším odbočování přestane fungovat signalizace blinkrů... Tak, že auto normálně bliká (venku), ale vevnitř na přístrojovce nic, ani cvakání... No a po nějaký době to zase začne fungovat. Poprvé to byl docela trapas, kdy mi to začalo blbnout, já netušil, že vevnitř neblikám, ale venku jo. Trochu jsem zamotal hlavy těm zamnou, protože jsem jak debil zkoušel pravej..., levej..., výstražný.... v domnění, že to nefunguje, až pak jsem se zahlídl v odrazu nějaký výlohy jak to venku normálně bliká. Další anomálie již nepatří sem do tématu... 

Tak kdyby měl někdo takovou zkušenost, tak prosím raďte... :-) "francouze " mám poprvé... a jsem z toho trochu jelen... DÍK. Jirka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rok 99, takže klasika. Když fungují blinkry venku, a tedy je v pořádku i přerušovač i páčka, tak se zaměř na palubní desku, tedy kontrolka a cvakátko.

Můžu kouknout do schematu, jak je tam dělané to cvakání.

Dívám se na schemata a nenašel jsem žádný "reproduktor", pouze samostatný přerušovač. Opravdu neslyšíš cvakání?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K předchozím reakcím:

-  Dave_k : BSI tam mám

- P607Olda : palubku jsem měl několikrát venku, ale pokaždé, když to právě na desce blikalo i cvakalo. Cvaká tam takovej černej váleček asi 2cm vysokej a 1,5cm širokej.

                       A když to zrovna na palubce nebliká, tak to fakt ani necvaká....:)

- mmartinkovic : žárovka ??? nechápu....

ale jak jsem psal těch anomálií tam je několik například při jízdě po dálnici se mi už 2x stalo, že se mi spadly všechny ručičky palubky a v zápětí zase naskočili jako když vypnu a zapnu klíčky. Motor běžel normálně, jakoby nic a palubka naskočila, jako kdyby jsem to právě nastartoval (na displeji mi to ukázalo přístí servis, pak hladinu oleje a pak kilometry). A to vše během jízdy....

Servisák mi poradil ať si projdu veškerá ukostření na autě.... Tak uvidím, jsem teprve v začátcích....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdarec nebudu zakládat new téma, přiživím se zde.

Problém u mě je, že Blinkr zůstal viset a pořád bliká doprava.Po vypnutí páčky se rozblikají varbliky. Kde začít? MY1999 

Upraveno uživatelem Di Steffano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 4. 2017 at 15:55, Di Steffano napsal:

Zdarec nebudu zakládat new téma, přiživím se zde.

Problém u mě je, že Blinkr zůstal viset a pořád bliká doprava.Po vypnutí páčky se rozblikají varbliky. Kde začít? MY1999 

Vyřešeno.Chyba v přepínači asi vochzen.,Jen sem vyndal páčku,zamáčnul ten plastový trn co je na 2 pérách a funguje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...