Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

poraďte při výběru autorádia


King

Recommended Posts

Tak už to valí. :D Všem kdo poradili mooc díky za ochotu i za rady. Nějak mi to přece jenom nedalo a brnknul jsem do servisu co tomu říkají oni. A oni že takhle je to na nejlepší cestě oddělat myslím BSI jednotku, jestli si to pamatuju dobře:myslim. Za ňákou 15tku. :o Tak jsem jim to tam radši odvezl aby se na to mrkli rovnou oni, než abych se v tom vrtal sám. Tak prý to bylo všechno úplně jinak zapojený než by to tohle rádio potřebovalo tak to přepojili komplet a prý to bude OK. Jinak hraje super, o mnoho líp než ten starej Panasonic. A to jsem ho poslouchal jen tak s nenastavovaným eqvalizérem.. Takže zatím spokojenost. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Na trhu se samozřejmě vyskytují různé cenové i kvalitativní kategorie a do spekulací ohledně značek a typů bych se nerad pouštěl. Platí, co jsem napsal dříve, že výkon zesilovačů mají zhruba stejný, liší se významně pouze v množství příslušenství, podporovaných mediích a formátech, u lepších značek a modelů i množstvím výstupů a kvalitou zvukových obvodů. Zde se výběr řídí i zcela subjektivními měřítky, mě například nesmí do auta autorádia Sony, Panasonic (čímž neříkám, že nevyrábí dobré kousky, na objektivní posouzení se necítím), ale důvěru ve mně vzbuzují autorádia Clarion, Alpine a z těch exotičtějších například Nakamichi. Z hlediska zakomponování do sestavy je nutné zvážit množství výstupů (zpravidla 6, 2 přední, 2 zadní, 2 sub), jedná-li se o klasické stereo, na které se zde omezíme (existují už samozřejmě X.1 sestavy auto-kin s DVD). Při případném výběru hledíme i na komfort ovládání, možnosti nastavení propustí (jsou-li) a snad i celkový design. Nepochopím, jak si někdo například do zeleně podsvíceného interiéru může dá červené, nebo modré rádio... Vliv na zvuk má HU zásadní, co není na začátku, nic dalšího v řetezci nevykouzlí, zbytek to může pouze více či méně zhoršit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 12 let později...

Tak vylovíme kostlivce:aut

 Ve 206 z výroby žádné rádio nebylo, tak teď tam mám Blaupunkt MONTREUX RCR44 (takový radio - veterán), tak jsem uvažoval nad výměnou za tohle https://autoradia.heureka.cz/blaupunkt-brighton-170-bt/, ale zkusil jsem tam dát Blaupunkt CUPERTINO 220, které mám ve felicii, a ve 206 mělo dost špatný příjem FM signálu ( nevyhledává nejsilnější frekvenci, do naladěné stanice lezou další....) Ve feldě to aspoň zlepšuje anténní zesilovač, ale tady to byla fakt hrůza, to i ten Montreux hraje líp.

Tak jsem na vážkách, jestli koupit ten brington, nebo něco jiného. Přiznávám, že Blaupunkty jsem považoval za kvalitní stroje a taky mi vyhovuje ovládání.

Jestli máte někdo tip na něco jiného, tak sem s tím, požaduji hlavně zesilování kolečkem, kvalitní FM příjem, USB a BT, nechci žádný sencor, beng a jiné neznačkové...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A řekl bych že jich bylo víc, ještě mám i nějaké další podobné kousky. Nedávno jsem kamarádovi věnoval BL boston cc20 do favorita, a radio po xx lech v garáži bez problému hraje dál

Ale teď jsem chtěl něco s USB a BT a právě mě odrazuje, že to moderní CUPERTINO má tak mizerný příjem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...