Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozvody 1,4HDi


Bertik

Recommended Posts

V časopise AUTODIESEL psali taky po 240tis a v tom smyslu že by to měla být předpokládaná životnost za kterou asi ručí nebo tak nějak.

Prý to bylo tak že Ford který si objednával vývoj motoru u PSA tak trval na tom aby rozvod byl řetězem,po svých velmi špatných motorech 1.8D kterým praskali řemeny ale PSA to něchtěla kvůli hlučnosti takže museli vymyslet tak kvalitní rozvody aby měli životnost jako řetězové rozvody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to:Jarinek Já nechtěl říct aby si přijel si rozvody nechat viměnit, ale pouze radím z vlastních zkušeností, těch rozvoďáků už sem pár viděl , jelikož dělám 5 let u koncesionáře mechanika, takže klidně si ho tam nech kolik chceš ja jsem pouze radil!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honzap

to:Jarinek Já nechtěl říct aby si přijel si rozvody nechat viměnit, ale pouze radím ...............

Já to nemyslel ve zlým, ale je mě jasný, že v servisu by mě preventivně vyměli vše. Jen by mě zajímalo, kdyby se mě něco stalo s řemenem před najetím 240 tis. km. V sešitě údržby mám psáno, že výměnu roz. řemene upřesní pracovníci sítě PEUGEOT. Mě řekli 240 tis. a basta. Navíc se to uvádí i v jiných publikacích o tomto motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal sem i rozvody na několika hdi po 160 a upřímně ti řeknu že když řemen otočíš a pořádně si ho prohlídneš tak je to hodně km na kus gumy. Ja ze svejch zkušeností říkám že těch 120 je ideální a hlavně máš jistotu. A taky jde oto že někdo těch 240 nenajede ani za 10 let provozu a jak všichní víme tak guma stárne. Takže závěrem 120 ideální 100% jistoty, 160 dejme tomu, 240 hodně- bál bych se jet např. ve 220 na dovolenou k moři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honzap

Dělal sem i rozvody na několika hdi po 160 a upřímně ti řeknu že když řemen otočíš a pořádně si ho prohlídneš tak je to hodně km na kus gumy. Ja ze svejch zkušeností říkám že těch 120 je ideální a hlavně máš jistotu. A taky jde oto že někdo těch 240 nenajede ani za 10 let provozu a jak všichní víme tak guma stárne. Takže závěrem 120 ideální 100% jistoty, 160 dejme tomu, 240 hodně- bál bych se jet např. ve 220 na dovolenou k moři.

tak to je tchan frajer 2,0HDI 170 tisic km a vymena rozvodu bude v utery:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...