Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cvrkot ventilátoru


HOFA

Recommended Posts

Právě mě vnikl takovýto problém:

Při zapnuté klimatizaci se po nějaké době jízdy ozve takové cvrdlikání od pravé starny,mám podezření na nějaký ventilátor,no někdy to přestane když najedu na nějakou nerovnost ,ale zase to potom spustí a když klimu vypnu je klid.

Tak se chci zeptat jestli to už někdo řešil opravou sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ventilátor je tam jen jeden a pak je tam pár servomotorků co ovládají různé klapky takže budeš muset pátrat co to je přesně,doporučuji vytáhnout kastlík u spolujezdce a pak poslouchat a poslouchat a taky záleží jestli to má vliv na funkci? popiš to trocu lépe čus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: HOFA

No co jsem to krátce sledoval tak to cvrdliká někde na straně pod volantem doleva na funkci klimy to nemá žádný vliv a nijak ji neovlivňuje,jde jen o ten nepříjemný dost intenzivní zvuk.

Ale tam žádný motorek není tam už je jen BSI tak nevím co ti to tam cvrdliká?Motorek na ventilátor topení a climy je vpravo u spolujezdce i sestava servomotorků na ovládání klapek u digiclimky tak nevím možná tam máš cvrčka tak ho vyžeň :D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

nejspíš regulátor otáček,měl by být umístěn na nasávání vzduchu z venku vozidla do vnitřku vozidla na obalu topení pod palubkou u spolujezdce,vede do něj patice s 5 nebo 6 dráty a zdemontovat by to mělo jít pootočením,nejspíš si to ale nech proměřit jestli není v háji ten motorek ventilátoru (uhlíky nebo kotva)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to viděl na opotřebení motorku ventilátoru.

Nevím jak vypadá motorek u Peugeotu, ale co tady mám motorky do klimatizace VW, Audi a BMW, tak ty jsou bezkartáčové, čili bez uhlíků. Elektronická komutace. Je možný, že z vrtule odpadlo dovažovací závaží a tím se postupně oddělalo uložení hřídelky. Podobně drnčely malé ventilátorky, co jsou v počítačích. A nebo Ti tam spadl nějakej list nebo kus igelitu a dělá to brajgl (i když netuším jak by se dostal skrz filtr).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...