Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 1,4i špatně startuje - vyřešení-odměna 500Kč


kmil

Recommended Posts

Původně zaslal: kmil

To hnusoba: to už jsem taky dělal-konektory a kontakty jsou jako nové.Jo a stím napětím-to by ani nechytlo kdyby to napětí bylo nízké.Ale to chytne hned a po cca 1-2 vteřinách zdechne.

Mal som za posledné obdobie tri takéto prípady, nedržali voľnobežné otáčky, po naštartovaní auto zdochlo, pri pridaní na zhruba 2500ot/min kolísali otáčky od 2000-3000 ot/min bez toho, aby som hýbal plynom...

Autá vždy štartovali bez problémov, pretože akumulátor mal dostatočnú kapacitu ale nemal dostatočné napätie na udržanie voľnobehu...Myslím si, že je najmenší problém zmerať napätie na batérii.

A ako som písal, problém môže byť aj v samotnom počítači motora...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Escaper

hnusoba: a jak se to stane ze ma akumulator dostatecnou kapacitu na toceni starterem ale nizsi napeti???

[upravil dne 16-6-2007 Escaper]

Nekvalitou batérie, zostárnutím, výrobnou vadou poprípade niekedy mohlo klesnúť napätie na veľmi nízku hodnotu a potom sa už nedokáže obnoviť ani nabitím na pôvodnú hodnotu i keď kapacita ostáva dobrá.

Kamarát bol u mňa pred mesiacom, keď preraďoval auto mu zdochínalo a nedržalo voľnobeh...Batéria bola stará ani nie dva roky...Počítač motora bez závad akurát napätie batérie bolo bez záťaže 11.4 volta. Po výmene ide auto bez problémov.

Potom zhruba pred dvomi mesiacmi sme mali takisto problém s 306kou, ihneď ako sme naštartovali auto zdochlo a keď aj išlo nedržalo otáčky. Takisto sme vymenili krokový motorček, vyčistili škrtiacu klapku a nakoniec stačilo vymeniť akumulátor.

Niekto si síce myslí že ak dobre štartuje tak je aj v dobrom stave ale ak nemá dostatočné napätie dokáže narobiť riadne problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže napětí baterie 13,1V před startováním.A zkoušena jíná a stejný výsledek.

To Ladis: Tu pojistku jsem nenasel,takze jsem odpojil přímo konektor z čerpadla.= stejný výsledek.

Dále jsem zkoušel po chvíly až to chytalo už dobře,tak jsem to čerpadlo odpojil a startoval bez čerpadla tak,abych vyjel benzín.Po chvilce jak to zdechlo jsem zkoušel ještě několikrát startovat,aby se toho benzínu co nejvíc vyjelo.Po té jsem zapojil konektor k čerpadlu a chytlo to hned na poprvé.Po dvou chodinách po odstátí opět zase nešlo startovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem to sem nechtel plect, ale vozidlo je i na LPG, ale v rámci zjišťování závady je řj plynu odpojena a v konektoru propojeny dráty tak, aby byly zapojeny benzínové vstřikovače, které jinak LPG jednotka odpojuje, tak aby se vyloučilo i to.Podotýkám, že to škubání začalo před těmi 2-ma lety a to tam ten LPG ještě nebyl.Jinak další poznatek je ten, že jsem zapojil zpět LPG a když nechám vozidlo zahřát na 90 stupňu a nechám ty 2 hodiny odstát,tak to zase špatně startuje,ale .... jak se mi to povede nastartovat a ihned vyjedu,tak to šileně škube chvilu, ale jelikož je teplota pořád na 50 stupnich,jde to uz prepnout na lpg (teplota přepínání je nastavena na 45stupnu) a jakmile to prepnu,tak je po škubání ihned a jede krásně.Po stále jízdě na LPG na vypnutí vozu platí to stejné jako jsem psal předtím,že startuje krásně hned,ale po odstátí už ne.Podotýkám,že přímo na LPG NELZE nastartovat.Vždy jde startovat pouze na benzín.Takže to vypadá něco s přívodem benzínu,jenže proč kdyby to byly ty vstřiky,tak to dělá vždy jen po odstátí a vždy jen chvilku?

Jo a při jízdě na LPG jsou benzínové vstřiky odpojeny a benzínové čerpadlo jede pořád.

No a ještě jedna věc kterou to dělá,ale nevím zda to s tímto mám dávat vůbec do souvislosti.Stává se,že když pozoruju otáčkoměr, tak někdy (na LPG i benzín) ručička otáčkoměru drsně sebou škubne tak o 150ot. míň a vrátí se ihned zpět.Na motoru,ale nic poznat není,že by vynechal,ale to netvrdím na 100 procent,protože to ještě nemám pořádně vykoumáno.Dělá to za studena i za tepla.

[upravil dne 16.6.07 kmil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to LPG bych viděl jako velikého podezřeleho pasažéra co to může spůsobovat.

Do toho vůbec nevidím, jen pak se dá povolit regulátor tlaku paliva v liště a do hadry zachytit a přesvětčit se že má dostatečný tlak benzínu.

Zapátrat na LPG stránkách a forech, lidi myslím todle startování a kolísání otáček v souvislosti s LPG dost trápí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LPG sem vubec neplette!! Me bylo jasny, že to hned někdo na to začne svádět, ale jak jsem psal, je teď v rámci zjišťování závady plně odpojeno ! A taky začátek škubání byl už před montáží LPG!

To Ladis: Jelikož tohle auto nemá zpětný okruh paliva,tak do benzínové lišty vede pouze jedna hadička od benzínového čerpadla a regulátor tlaku bude žrejmě přímo součást čerpadla s žádným externím ovládáním,protože jediný co je součástí lišty ,tak to je odvzdušnovací ventilek.Po jeho stiknutí z toho benzín stríká.Jo a po otočení klíčku,jak na cvilku zapne, aby natlakovalo, tak je ovládáno časem, nikoliv že natlakuje a vypne !

[upravil dne 17.6.07 kmil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To kmil:toto auto má spatne palivove vedenie,ide od regulatora tlaku spat do nádrže,privod paliva ide do rozdelovacieho paliv.potrubia odtial na vstrekovace,prebitocne palivo ide do regulatora tlaku paliva a potom spat do nadrze, tlak by mal byť 3,5+- 0,2bar uz si to meral??meral si odpor vstrekovačov?? mal by byt 13 -16Ohm moj typ je na regulacný ventil volnobehu ten reguluje pri studenom motore množstvo vzduchu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkontroloval bych přivod paliva od nadrže po motor, hadi ce múže být steřela ,na vizuelni kontakt netknuta ale po prohybani (ručně) může být nějaký prosak benalu ,tudíž netěsnost a možnost přítomnosti vzduchu v pal . soustavě a to je na prd. hadicim skodí hlavně sul v zimě ale to je individualni. V praze na vysočanske je borec ten se zabiva jen diagnostikou motoru a ten je schopn naměřit i uplně nemožne věci. nech si přemeřit tlak paliva v hadicich po startu , na volnoběch a při zatěži.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Georginho_cz406 : Lambda je při startování motoru nečinná. ECU jednotka ji začne používat až cca 2 minuty po nastartování.Teplotní čidlo je nové-psáno hned zezačátku.

To Pe.Tr : No to doufám udělali jako první v tom servise,když zjišťovali závadu.Tlak měřili určitě, ale kdy to nevím.Nejlepší by bylo mít externí nádršku s benzínem, kterou je možno natlakovat a pustit to zní přímo do lišty.

Eo Eljan a Pe.Tr :No to mě napadlo jako první,ale hadici jsem kontroloval taky a sice moc prohýbat nejde, ale po celé délce jke všude plně suchá.

To Ladis: Děkuji za odkaz a mohl bych se tě prosím zeptat, co je to za program, který je takový pěkný?Já mám doma jen autodata 2006 a Peugeot Laser,ale tady ten mě přijde hezčí.

[upravil dne 18.6.07 kmil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Escaper:Tak dnes jsem zkoušel vytáhnout tu hadici sání a stejný výsledek.

To all: Zítra zkusím jen tak zkusmo natáhnout novou benzínovou hadici,kterou přichytnu jen tak letmo přímo k původnímu potrubí a to z benzínového čerpadla přímo až do lišty.Oba konce stáhnu sponkama.Tím vyřadím vlastně tu originál trubici a tím bych vyloučil netěsnosti v tom vedení.Tak uvidíme.Pokud neprojde tohleto,tak přístí týden asi pošlu na servis ty vstřikovače.Do JETSERVIS.

Uvažoval jsem ještě osobně v okolí Brna s těma vstřikovačema zajet sem ANSU ,ale tam mají dvojnásobné ceny, tak to raději pošlu to toho Hradce Králové.

[upravil dne 18.6.07 kmil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...