Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mé zkušenosti za rok provozu 307.


vlada

Recommended Posts

Kupoval som auto v bazáre. Najazdeno malo 87.000 km, teraz 109.000 km. Pri 90.000 bol menený zotrvačník aj spojka. Odvtedy iba malé nedostatky. Auto neštartovalo, resp. až na 2-3 pokus - vymenený snímač otáčok, podľa diagnostiky. Odvtedy iba nafta a servisná prehliadka. Som spokojný, je to krásne auto a je s ním radosť jazdiť. Určite by som si ho kúpil znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak mám další problém.Mám ujeto 35.tis.A při startování již delší dobu pozoruji zatřesení motoru po nastartování.Byl jsem v servisu tam mě napřed chtěli utvrdit ,že je to kvalitou benzínu ...Ale projevuje se to čím dál tím více..:myslim:myslim.Mám benzín takže si myslím,že by vibrace motoru by neměli po nastartování být znát...:bojim:bojim.Mám podezření na silenblock motoru..Je zajímavé,že se to neprojevuje při každém nastartování..Při studeném motoru chytá hladce...ale při teplém motoru sebou někdy neskutečně zaškubá...Jdu s tím znovu do servisu..Jsem zvědaví kde tentokrát soudruzi od Peugeotu udělali chybu...:papa:papa..a to jsem si říkal konečně mám s autem trochu klidu...:o:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak to třesení motoru při startování je nakonec vrchní silenblock motoru.Příští týden mi ho budou měnit .Mám najeto 35 tis.km.Ale udělal jsem si radost koupil jsem si autonavigaci TomTom One Xl..Funfuje naprosto parádně.Ani ji nemusím mít na okně v autě.Mám ji strčenou v panelu pod středními ventilačními výdechy..:super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak jsem se rozhodl 307 prodat a přejít na jinou značku.Ještě jsem neměl z žádným jiným autem takovéto problémy.A to bylo mé šesté nové auto v řadě.Snad to byl jen špatný kus.A měl jsem smůlu...Přeji vám hodně kilometrů bez tak častých návštěv v servisu jako to bylo v mém případě... :papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlada

Tak jsem se rozhodl 307 prodat a přejít na jinou značku.Ještě jsem neměl z žádným jiným autem takovéto problémy.A to bylo mé šesté nové auto v řadě.Snad to byl jen špatný kus.A měl jsem smůlu...Přeji vám hodně kilometrů bez tak častých návštěv v servisu jako to bylo v mém případě... :papa:papa

do čeho jdeš jen tak pro zajimavost ? ja už jsem si take leccim prosel tak by me to zajimalo:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po rozhodování servisu v místě bydliště ,velké záruky,ceny vozu v maximální výbavě a po dlouhé zkušební jízdě i po pročítání recenzí testů a zkušeností majitelů.A po solidní ceně při vykoupení vozu protiúčtem a přístupu celého servisu během jednání..zkusím Kiu Ceed....Myslím v dnešní době jedna z nejlepších variant...Je to můj osobní názor po dlouhém rozvažování...:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlada

Po rozhodování servisu v místě bydliště ,velké záruky,ceny vozu v maximální výbavě a po dlouhé zkušební jízdě i po pročítání recenzí testů a zkušeností majitelů.A po solidní ceně při vykoupení vozu protiúčtem a přístupu celého servisu během jednání..zkusím Kiu Ceed....Myslím v dnešní době jedna z nejlepších variant...Je to můj osobní názor po dlouhém rozvažování...:myslim:myslim

.....myslím že to je v dnešní době rozumná volba...taky se tyhle auta mín kradou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlada

Po rozhodování servisu v místě bydliště ,velké záruky,ceny vozu v maximální výbavě a po dlouhé zkušební jízdě i po pročítání recenzí testů a zkušeností majitelů.A po solidní ceně při vykoupení vozu protiúčtem a přístupu celého servisu během jednání..zkusím Kiu Ceed....Myslím v dnešní době jedna z nejlepších variant...Je to můj osobní názor po dlouhém rozvažování...:myslim:myslim

Souhlasím s tebou, v současné době je to zajímavá volba.O jaké motorizaci uvažuješ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlada

Po rozhodování servisu v místě bydliště ,velké záruky,ceny vozu v maximální výbavě a po dlouhé zkušební jízdě i po pročítání recenzí testů a zkušeností majitelů.A po solidní ceně při vykoupení vozu protiúčtem a přístupu celého servisu během jednání..zkusím Kiu Ceed....Myslím v dnešní době jedna z nejlepších variant...Je to můj osobní názor po dlouhém rozvažování...:myslim:myslim

Já v ní seděl v Brně na Autosalonu, a je fakt že velikost uvnitř je dostačující, akorát ten interier odpovídá ceně. Ale 7let je 7let, to máš recht.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No auto jsem koupil za 430 tis. Po 1,5 roce jsem rád,že na něj dostanu 250 tis.Celou záruku se něco sere...Nedovedu si představit po záruce jakou to auto bude mít cenu a kolik bych do toho musel nastrkat...Tady je záruka přinejmenším těch 5 let, protože najíždím něco okolo 20. tisíc za rok.Celou dobu tu čtu jaké mají tu ostatní lidé s 307 problémy..Jedno vím už ted jistě tuto značku už nikdy více,ale musím uznat ,že toto forum je ze všech co jsem poznal nejlepší...Tady snad nejde ani o nějaké dohadování ,která značka lepší,ale Peugeot 307 mě hodně zklamal..Snad jsem si tu smůlu s auty vybral .Mějte se tu fajn ....:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlada

Celou dobu tu čtu jaké mají tu ostatní lidé s 307 problémy.

Obávám se, že na fórech značek ani na nic jinýho narazit nemůžeš. Asi nikdo nemá potřebu sem každý den zabrousit, aby tu pořád dokola psal "paráda, auto je bez problému". ;) Motivací každýho k nalezení takovýho fóra je právě to, že má nějakej problém nebo potřebuje jinak poradit. Žádnej jinej. Aspoň u 99 % z nás. Tím pádem se tu nejedná o žádnej reprezentativní vzorek.

Ale ani tak nemyslím, že by to tu bylo zaplevelený nějakýma drsnýma nářkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to tak a je to čím dál horší. I ta má 15 let stará Tempra jezdila v pohodě. Za celou dobu jsem měnil (kromě běžných věcí typu olej, řemeny apod.) jen výfuk, tlumiče a volnoběžnou trysku. V posledním roce se pak převinovala kotva na startéru a měnil se můstek ovládání ventilátoru kabiny.

Naopak o VW jsem si myslel jen to nejlepší. Kamárád má Golfa IV a je na to extrémně naštvanej a že prý by si to už nekoupil. Vrchol byl když mu odešel motorek pohonu stěračů. To se mu prý v životě s žádným autem nestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to tak tragicky neviděl, v podstatě jsme si to zavinili sami tím, že chceme, aby teď auto dělalo všecko za nás: zahřívalo nám zadek, samo pouštělo světla, stěrače, samo se odemykalo, navigovalo, mluvilo, vonělo, udržovalo konstatní rychlost, řadilo, hlídalo přejetí pruhu, únavu očí, brždění,..... Prostě úplně všecko. A to navíc za málo peněz! Dřív nám stačilo, když nás občas "kostitřessky" dopravilo z bodu A do bodu B. Proto se nemůžeme divit, že dnešní 1000x složitější auto je 10x poruchovější, než dřív (často ale bez jakýhokoliv vlivu na jeho hlavní a donedávna jedinou funci, převozu našeho zadku). ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...